Chorvatsko – Belgie 0:0 (kon.) | Kanada – Maroko 1:2 (kon.) | Japonsko – Španělsko 2:1 (kon.)
Kostarika – Německo 2:4 (kon.)
Kostarika
2:4 (0:1)
Německo
Čtvrtek 01.12.2022, 20:00 • Al Bayt Stadium, al-Chúr (QAT) • Mistrovství světa • Skupina E

Ode mě to je dnes vše. Hezký den! (22:08:49)

Statistiky utkání:

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 2:15. Rohy: 1:14. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 3:9.

Konečné pořadí skupiny E

1. Japonsko – 6 bodů
    2. Španělsko – 4 body
    3. Německo – 4 body
    4. Kostarika – 3 body

Německou do playoff nepostoupilo kvůli horšimu skóre. Němci měli rozdíl skóre +1, Španělsko +6.

Německo vítězí nad Kostarikou 4:2. Ve druhém poločase jsme viděli strhující fotbal. Kostarika zásluhou Tejedy a Vargase otočila utkání. Německo si ale vedení vzalo zpět, když se postupně prosadil dvakrát Havertz a v 89. minutě uzavřel účet dnešního utkání Füllkrug. Pro Němce má vítězství ale velkou pachuť, protože podruhé po sobě nedokázalo postoupit na Mistrovství světa ze skupiny. Na turnaji končí i Kostarika.

90+10

90+10
    Musialovu střelu zevnitř pokutového území lapil Navas.

90+8
    Matarittův centr chytá Manuel Neuer.

Japonsko své utkání zvládlo. Němci tak na šampionátu končí.

90+7
    Salas se dobře vrátil s Musialou.

90+6
    Havertz našel nadýchaným centrem Füllkruga, který ale netrefil hlavičkou branku.

90+5
    Němci opět drží míč na svých kopačkách.

90+3
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Matthias Ginter.

90+3
    Střídání v týmu Kostarika:
    ze hřiště odchází Yeltsin Tejeda, přichází Roan Wilson,
    ze hřiště odchází Bryan Oviedo, přichází Anthony Contreras.

90
    Nastavovat se bude 10 minut.
    89. Niclas FÜLLKRUG - 2:4

89
    Německo právě vstřelilo branku!
    Přeci jen branka platí. Video odhalilo, že Sané nebyl v ofsajdu. Sané si naběhl na centrovaný míč, poté adresoval přesnou přihrávku na NICLASE FÜLLKRUGA, který už nemě těžkou pozici.
    Asistence: Leroy Sané

89
    Füllkrug dostal míč do sítě, ale je mávaný ofsajd.

88
    Saného centr odvrací Duarte do bezpečí.

86
    Havertz mohl zkompletovat hattrick. Navas ho ale skvělým způsobem vychytal.

Daniel Ryl

Adam Beneš

Branky: 59. Tejeda, 70. Neuer (vla.) – 10. Gnabry (Raum), 73. Havertz (Füllkrug), 84. Havertz (Gnabry), 89. Füllkrug (Sané)

Karty:   77. Ó. Duarte (CRC)

Kostarika: Navas (C) – Fuller (74. Bennette), Ó. Duarte, Waston, J. Vargas, Oviedo (90+3. Contreras) – Aguilera (46. Salas), Borges, Tejeda (90+3. R. Wilson), Campbell – Venegas (74. Matarrita).
    Náhradníci: E. Alvarado, Sequeira – Zamora, Ge. Torres, Ruiz, D. López, Ca. Martínez, Chacón, A. Hernández.

Trenér: L. F. Suarez

Německo: Neuer (C) – Kimmich, Süle (90+3. Ginter), Rüdiger, Raum (67. Götze) – Goretzka (46. Klostermann), Gündoğan (54. Füllkrug) – Gnabry, Musiala, Sané – Müller (67. Havertz).
    Náhradníci: ter Stegen, Trapp – Bella-Kotchap, Kehrer, Günter, Schlotterbeck, Brandt, Hofmann, Adeyemi, Moukoko.

Trenér: H. Flick

Rozhodčí: S. Frappartová – N. I. Backová, K. Diazová Medinová