Philadelphia – Colorado 5:3 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 6:4 (kon.) | Boston – Vegas 3:4 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Washington 2:3 (kon.) | Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Vancouver – Montreal 7:6 (po pr.)

Česká a slovenská stopa:
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:36

1. Elias Petterson (VAN) – 1+2
    2. Ilja Michejev (VAN) – 2+0
    3. Nick Suzuki (MTL) – 1+1 (07:16:03)

Ještě ve 37. minutě vedli Canadiens 4:0, ve 49. minutě už dával Studnicka na 5:4! To ale nebylo všechno, tři minuty před koncem se Canadiens prosadili dvakrát během dvou minut a zdálo se, že odvrátí blamáž. Nebylo tomu tak, protože v závěrečné power play se Canucks podařilo vyrovnat a v následujícím prodloužení rozhodl o výhře Pettersson. Tohle byl úžasný zápas, možná jeden z nejzajímavějších v letošní sezoně NHL!

60:13 Elias PETTERSSON - 7:6

60:13
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen pár sekund. Velkou chybu ve vlastním pásmu udělal Matheson, který uklouzl. Toho dokonale využil ELIAS PETTERSSON, který si nabruslil před brankoviště a mezi betony Montembeaulta rozhodl dnešní velmi zajímavé utkání! Bez asistence.

60:01

Bláznivá třetí třetina! Canucks se nejprve podařilo dokonat obrat z 0:4 na 5:4 a vše vypadalo, že si dojdou pro vítězství. Pak Montreal zabral, otočil a vedl on. Nicméně v závěrečné powerplay srovnal Kuzmenko a uvidíme prodloužení.

60:00

59:41
    Hráči Montrealu nastěhovaní v útočném pásmu, ale prozatím se nedokázali propracovat ke střelecké pozici.
    58:35 Andrej KUZMENKO - 6:6

58:35
    Pouze sedm sekund stačilo Canucks na využití přesilové hry! Nádhernou střílenou přihrávku vyslal z mezikruží Miller. Přesně postavený ANDREJ KUZMENKO jen nastavil hůl a znovu vyrovnává dnešní bláznivý zápas! Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.

58:28
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Johnny Kovacevic – 2 min., podrážení.

58:00
    Delia zamířil na střídačku, Canucks hrají v šesti a vhazuje se v útočném pásmu domácích.

57:41
    Z levého kruhu měl na hokejce dobrou pozici Dries, ale Montembeault vyrazil betonem zpět do hry.
    57:00 Josh ANDERSON - 5:6

57:00
    Montreal právě vstřelil branku!
    Naprosto neskutečný zápas pokračuje! Po obratu domácích je tu bleskový obrat Canadiens. JOSH ANDERSON nabral neskutečnou rychlost a dostal se až do zakončení z pravého kruhu, které Delia vyrazil před sebe a Canucks nyní měli velkou smůlu. Zejména Hughes, který dojížděl akci a bruslí si srazil puk do vlastní branky! Bez asistence.

56:11
    Canadiens jsou znovu v útočném pásmu, dnes se psychická výhoda přelévá ze strany na stranu.
    55:23 Christian DVORAK - 5:5

55:23
    A je znovu srovnáno, tohle bude ještě drama! Po vyhraném vhazování se dostal do zakončení backhandem Dadonov, s čímž si ještě Delia poradil. Jenže poblíž brankoviště byl CHRISTIAN DVORAK, který dorazil puk do odkryté branky a vyrovnal. Asistence: Jevgenij Dadonov a Joel Armia.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (E. Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (E. Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes), 61. E. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. J. Anderson

Vancouver Canucks: S. Martin (17. Delia) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Stillman, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Michejev, E. Pettersson, Boeser – Kuzmenko, Dries, Garland – Studnicka, Aman, Lazar.
    Trenér: Bruce Boudreau

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Kovacevic, Xhekaj, Harris, Edmundson, Guhle – Caufield, Suzuki, Dach – Slafkovský, Monahan, J. Anderson – Dadonov, Dvorak, Armia – Pezzetta, Evans, R. Pitlick.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – O'Quinn, Gibbons