Motor ČB – Litvínov 2:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 0:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 22.12.2022, 18:30 • O2 arena, Praha 9–Libeň • Tipsport extraliga • 30. kolo

58:29
    Plzeň duel dokončí ve čtyřech, Marek Soukup (PLZ) pár desítek sekund před koncem podrazil Thorella.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

55:20
    Erik Thorell z kruhu nasměroval puk před brankoviště na svého bratra Gustafa, který ale nenápadnou přihrávku nezachytil!

52:41
    Za strážcem hostující svatyně to znovu cinklo, jeden z domácích nastřelil brankovou konstrukci! Od čtvrtého gólu nás nyní dělily milimetry!

52:13
    Kaňák chtěl vyhodit puk ven ze třetiny, místo toho ho ale jen poslal na kruh volnému Řepíkovi! Plzeň opět zachránil až skvělý Pavlát!

51:48
    Domácí se ujmou další početní výhody, kterou jim tentokrát podrážením nadělil Jan Piskáček (PLZ).

48:02
    Tentokrát se Safin ocitl ve slibnější příležitosti! Buchtele mu zpoza branky naservíroval puk na kruh, Pavlát pak čelil ostré střele z první!

45:05
    Na dvě minuty z ledové plochy odchází Samuel Bitten (PLZ), který byl potrestán za sekání.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

35:58
    Ale pozor, k prvnímu západočeskému gólu teď moc nechybělo! Obrana Sparty si nepohlídala Hrabíka, který se blýskl nebezpečnou tečí z hranice brankoviště! Kovář zasáhl betonem!
    34:13 Michal ŘEPÍK - 3:0

34:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Exekuce nájezdu se ujal sám faulovaný kapitán Sparty MICHAL ŘEPÍK, který najel až přímo před brankoviště a zavěsil přesně pod víko! Domácí pět a půl minuty před koncem druhé části utíkají do tříbrankového náskoku – 3:0!

34:13
    Ospalou atmosféru v O2 areně prořízlo podražení Jana Piskáčka (PLZ), po kterém je nařízeno trestné střílení! Plzeň to zneškodnění útočícího Řepíka může přijít ještě hodně draho...

29:42
    Rychlou domácí akci teď po převzetí Moravčíkovy přihrávky zakončil Sobotka, jenž z voleje nastřelil brankovou konstrukci plzeňské svatyně!

27:21
    Kočkované předcházel krosček Michala Řepíka (SPA), jenž si do statistik zapisuje dvě trestné minuty.

21:31
    Hosté dostávají šanci se vrátit do zápasu, dvě minuty za hrubost inkasuje Martin Jandus (SPA).

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

09:14
    Na trestnou lavici tentokrát putuje David Kvasnička (PLZ), kterého tam sudí poslal za podrážení.
    06:02 Miroslav FORMAN - 2:0

06:02
    Tentokrát už o platnosti gólu nemůže být pochyb, domácí odskakují do dvougólového náskoku! Sobotka napřáhl z hranice pásma, přičemž jeho ránu mimo dosah Pavláta ještě tečoval MIROSLAV FORMAN. Sparťanský útočník má už v prvních deseti minutách zaděláno na hattrick! Asistence: Vladimír Sobotka, Michal Řepík.

05:49
    Zásah z ostrého úhlu neplatí, stav 1:0 platí dál! Pavlátova svatyně byla skutečně posunuta.

05:49
    A domácí se bleskově prosazují i podruhé, rozhodčí ale budou ještě pro jistotu konzultovat video! Plzeňská branka totiž zřejmě byla vychýlena ze své předepsané pozice.
    05:00 Miroslav FORMAN - 1:0

05:00
    Svěřenci Miloslava Hořavy sice přesilovku nevyužili, moc dlouho je to ale mrzet nemuselo! Pouhé čtyři vteřiny po vypršení Pourova trestu otevírá listinu střelců MIROSLAV FORMAN, který za bezmocného Pavláta protečoval Horákovu střelu z pravého kruhu. Puk šel do horního rohu – 1:0! Asistence: Roman Horák, Adam Polášek.

02:56
    Sparta si dnes jako první zahraje přesilovku, Jakub Pour (PLZ) dostává menší trest za hrubost.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. M. Forman (Horák, Polášek), 7. M. Forman (Sobotka, Řepík), 35. Řepík (TS)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Krutil, Polášek (A), T. Tomek, Mikliš, Jandus, Pohl – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Dvořáček.
    Trenér: Miloslav Hořava.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Vondraš) – Kaňák, Zámorský, Kvasnička, Piskáček (C), Houdek, Kremláček – Hrabík, Kodýtek (A), Pour – Suchý, Mertl (A), Holešinský – A. Dvořák, Bitten, Rekonen – Dáňa, Soukup, Malát.
    Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Úlehla, Kika – Lučan, Špůr.

Diváci: 12 107.