NHL
New Jersey – Boston 3:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:0 (odl.) | Carolina – Philadelphia 6:5 (kon.)
Buffalo – Tampa 0:0 (odl.) | Washington – Winnipeg 4:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 5:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (po pr.) | Chicago – Columbus 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:1 (1:0 po s.n.) | Vegas – St. Louis 5:4 (2:1 po s.n.)
Anaheim – Calgary 2:3 (po pr.)
Chicago Blackhawks
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 24.12.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

S konstatováním, že Chicago Blackhawks poráží Columbus Blue Jackets 5:2 a končí tak sérii osmi porážek v řadě, se s Vámi loučí a hezký Štědrý den přeje Tomáš Lysý. (05:23:05)

3. Alex Stalock (CHI) 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %

Zápas dvou nejhorších týmů obou konferencí končí výhrou Chicaga, které k ní došlo díky rozmezí 14. – 24. minuty, kdy se trefilo hned čtyřikrát. V prvních osmi minutách byli hosté výrazně lepší, ale nedali branku a naopak po první velké šanci Chicaga se začal obraz hry měnit. Nejprve se prosadil Patrick Kane, na kterého za dvě minuty navázal bývalý hráč Modrokabátníků Max Domi. Na začátku druhé části zvýšil vedení domácích po hezké akci Andreas Athanasiou a neméně pohlednou kombinací vyhnal Taylor Raddish z branky Daniila Tarasova.

Hosté ve 34. minutě snížili zásluhou trefy Kirilla Marčenka v přesilovce a ve 44. minutě se prosadil i Markus Bjork, jenže poté nevyužili velkou možnost dostat se na rozdíl jedné branky a minutové oslabení pěti proti třem Chicago ubránilo. Pak dostali výhodu pěti proti třemi i domácí a ačkoliv jí také nevyužili, v klasické výhodě se prosadil Jonathan Toews a bylo rozhodnuto – 5:2.

Chicago tak poprvé od 4.12. vítězí a ruší sérii osmi porážek v řadě, naopak série neúspěchů Blue Jackets se protáhla na šest.

59:04
    Patrick Kane si nepřišel na Korpisala ani po střele z levého kruhu.

58:07
    Síly na ledě se po vysoké holi Andrease Athanasioua srovnají.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

56:59
    Joonas Korpisalo se na brankovišti výborně roztáhl proti dorážce Taylora Raddishe. Jeho výkon je opravdu dobrý ve změti šedi Blue Jackets.

56:27
    Domácí tak budou hrát čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři.

56:27
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Boris Katchouk – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Erik Gudbranson – 2+2, hrubost + 5 min., bitka, odpyká Kirill Marčenko.

56:27
    Erik Gudbranson ukázal pár rychlých pěstí proti Borisi Katchoukovi, který ve třetí třetině soupeře hodně provokuje. A protože se Blue Jackets nedaří, byla toto aspoň možnost, jak pozvednout morálku týmu do dalších zápasů, které po Vánoci přijdou.

55:09
    Nyqistovu střelu z pravého kruhu si našel Alex Stalock ve své výstroji.

54:30
    Utkání se asi bude už pouze dohrávat, Chicago přeruší sérii osmi porážek v řadě.
    52:16 Jonathan TOEWS - 5:2

52:16
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Zatímco Columbus dlouhou přesilovku pět na tři nevyužil a nezužitkoval ani pokračující klasickou výhodu, domácí jsou na tom lépe. Ačkoliv se Berni už stihl vrátit na led, mohl jen přihlížet tomu, jak Kane našel před brankou volného JONATHANA TOEWSE a ten neměl problém zasunout puk do volné části branky. Eric Robinson se jej snažil zablokovat marně. Asistence: Jonathan Toews, Max Domi.

51:56
    Jones si sjel s pukem prakticky až mezi kruhy, ale ránou na vzdálenější tyčku se neprosadil. Korpisalo dobře zasáhl betonem.

51:35
    Domiho dělovku z levého kruhu lapí Joonas Korpisalo. Tohle byla pořádná pumelice po přihrávce od Setha Jonese.

51:20
    Možná i troška smůly pro Blue Jackets. Markus Bjork při snaze odpálit puk ven z pásma jej vyhodil do hlediště a je zde 46 sekund dlouhá přesilovka Chicaga pět na tři.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. P. Kane (J. Toews), 16. Domi (P. Kane, J. Johnson), 23. Athanasiou (Lafferty, Mitchell), 24. Raddysh (J. Toews, Kurashev), 53. J. Toews (J. Toews, Domi) – 34. Marčenko (M. Bjork, Roslovic), 44. M. Bjork (Nyquist, Roslovic)

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – McCabe, S. Jones (A), I. Phillips, Murphy, J. Johnson, Mitchell – T. Johnson, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Dickinson, Lafferty – Katchouk, Khaira, Entwistle.
    Trenér: Luke Richardson

Columbus Blue Jackets: Tarasov (24. Korpisalo) – Gavrikov, M. Bjork, Berni, Gudbranson, A. Boqvist, Peeke – J. Gaudreau (A), K. Johnson, Laine – Marčenko, Roslovic, Nyquist (A) – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Dunne, Meyer.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Brandon Schrader, Jon McIsaac – Joe Mahon, Shandor Alphonso