Třinec – Olomouc 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Motor ČB 5:0 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Motor České Budějovice
Úterý 17.01.2023, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 21. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To byla ode mě poslední informace z tohoto zápasu, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (20:44:32)
   
  Máme dobojováno! Sparťané si ještě pojistili své vítězství ve třetí třetině gólem Davida Vitoucha a v klidu si dokráčeli pro tři body. Sparta tedy vítězí přesvědčivě 5:0. Motor odjíždí domů s prázdnou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Poslední vteřiny z tohoto zápasu. Kaše ještě napadá rozehrávku soupeře u budějovické branky, ale i přesto se hosté z jihu Čech dostali do útoku.
   
  58:50
  Diváci tady v O2 areně se ještě baví mexickou vlnou. Mezitím sparťané drží kotouč daleko od své branky a Kořenář je čistému kontu zase o něco blíž.
   
  58:01
  Poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si říct, že i celého zápasu. Kempný couvá zpátky a raději hraje na jistotu. Sparťané si už situaci nekomplikují.
   
  57:39
  Utkání se už jen dohrává. Na led skáče formace Jakuba Konečného, která úspěšně pracuje v obranném pásmu. Zásluhou Moravčíka je puk v bezpečí.
   
  56:54
  Teď to bylo těsné. Koláček se prosmýkl kolem bránícího hráče a ještě hledal Bindulise. Druhý jmenovaný se však přes clonu hráčů k pořádné střele nedostal.
   
  56:18
  Tahle přesilová hra se hostům vůbec nepovedla, paradoxně největší šanci měli na svých hokejkách domácí. Ti už myslí pouze na čisté konto pro Josefa Kořenáře.
   
  54:57
  Sparťané útočí i v oslabení! Moravčík obdržel přihrávku do jízdy a chtěl využít špatného střídání hostí. Rána domácího beka prověřila Strmeně.
   
  54:03
  Navíc sparťané budou hrát v oslabení. Útočník Ostap Safin (SPA) obdržel od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení a už sedí na lavici hanby. Zabere Motor?
   
  54:03
  Sparťanští fanoušci skandují "deset, deset", ale vzhledem k tomu, že zbývá do konce třetí části odehrát šest minut, se to zdá nereálné. Teď se bude vylučovat.
  53:34 David VITOUCH - 5:0
   
  53:34
  Sparta právě vstřelila branku! Sparťané se dočkali pátého gólu! DAVID VITOUCH obdržel přihrávku na osu kluziště, kde byl úplně sám a mladý útočník bez jakýkoliv potíží poslal puk do horní části branky. Asistence: Ostap Safin.
   
  52:50
  Adam Polášek raději vyhodil kotouč do středního pásma, a předešel tak případným komplikacím. Sparťané posílají znovu na led čerstvé hráče ze střídačky.
   
  52:38
  Jakub Valský předával kotouč spoluhráči, ale sudí přerušil hru, jelikož jeden z hostujících hráčů zůstal chvíli ležet na ledové ploše. Teď už je vše v pořádku.
   
  52:31
  Čeká nás zřejmě poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Brankář Josef Kořenář tak nadále živí naději na čisté konto. Za chvíli budeme pokračovat.
   
  52:15
  Michal Řepík dojížděl kotouč v útočném pásmu, ale Strmeň už měl puk pod svou rukavicí a nedovolil sparťanům případné dorážky. Hra je znovu přerušena.
   
  52:04
  Ondřej Mikliš si sebral kotouč v obranném pásmu a předal jej Gustafu Thorellovi. Ten však černou gumu nezpracoval a sudí píská postavení mimo hru.
   
  51:18
  Hra rychle utíká ke svému konci a zatím nic nenasvědčuje tomu, že Motor se vrátí do zápasu. Sparťané zatím pečlivě brání svou obrannou modrou čáru.
   
  50:30
  Tomáš Tomek si počínal na obranné modré čáře velmi dobře, když odrazil budějovický atak. Sparťané mají nyní hru pod kontrolou a nedovolují Motoru zahrozit.
   
  49:54
  Miroslav Forman si nezpracoval kotouč u mantinelu a hosté poté nahodili na druhou stranu. Kořenář trochu zariskoval, ale nakonec rozehrál o mantinel.
   
  49:05
  Adam Polášek vzápětí nahodil kotouč do útočného pásma a jelikož Konečný byl u puku první, rozhodčí nepískal zakázané uvolnění. Hra pokračuje dál.
   
  48:34
  Kořenář zastavil svou hokejkou kotouč pro obránce Moravčíka, který se posunul do středního pásma. Tam ale sparťané nebyli úspěšní a Polášek musí couvat.
   
  47:56
  Martin Jandus vypálil od modré čáry a jeho rána byla velmi dobrá. Strmeň však nemusel zasahovat, i když se jednalo o velmi dobrou střelu, která byla ale nepřesná.
   
  47:28
  Percy spěchal za kotoučem do obranného pásma, aby nedovolil nějaké komplikace, ale budějovický obránce vše zvládl a posunul kotouč svým spoluhráčům.
   
  46:51
  Forman odrazem o mantinel odpálil kotouč směrem do středního pásma a sparťané mohli vzápětí poslat na ledovou plochu čerstvé síly. Hra pokračuje dál.
   
  46:35
  Sobotka vyhrál vhazování ve středním pásmu na své obránce, kteří mohli založit další akci. Budějovičtí hráči byli ale připravení a odrazili domácí atak.
   
  46:16
  Ondřej Mikliš podržel kotouč za svou brankou a rozjel další sparťanskou útočnou akci. Tu však zastavuje postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.
   
  45:30
  Zdeněk Doležal se ještě vložil do sparťanské souhry v obranném pásmu, ale Buchtele se svými spoluhráči celou situaci u mantinelu zvládli na výbornou.
   
  44:54
  David Němeček rozehrál na Kašeho, který však obdržel nepřesnou přihrávku na paty a domácí hokejisté museli rychle couvat zpátky do obranného pásma.
   
  44:17
  Martins Dzierkals vyslal štiplavou ránu z pravé strany kluziště, ale Kořenář nastavil svoje rameno a vyrazil kotouč do bezpečí. Kotouč končí ve středním pásmu.
   
  43:37
  Miroslav Forman byl osamocen před budějovickým brankovištěm, ale v rozhodujícím momentu sparťanský útočník nezakončil přesně.
   
  43:10
  Jan Strmeň má za sebou první úspěšný zákrok v utkání, když ho sparťané přivítali propagačním pokusem ze středu kluziště. Hra je na chvíli přerušena.
   
  42:48
  Buchtele se dobře vrátil do obranného pásma a pomohl svým obráncům s rozehrávkou. Moravčík mezitím míří na hráčskou lavici a přepouští místo svým kolegům.
   
  42:14
  Josef Koláček nezpracoval prudkou přihrávku od svého spoluhráče a sparťané rázem přenesli hru na druhou stranu kluziště. Tam se však dlouho neudrželi.
   
  41:18
  Dzierkals nabil na pravý kruh Šenkeříkovi, jehož rána nebyla vůbec špatná, ale mířila o pár centimetrů vedle branky. Sparťanská obrana si mohla oddechnout.
   
  40:44
  Vladimír Sobotka se řítil společně se svým spoluhráčem do další šance, ale přihrávka přes hokejku bránícího protihráče nebyla přesná. Hra pokračuje dál.
   
  40:01
  Střídání v týmu Motor České Budějovice:
  ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 20:12 hodin.
   
  Ve druhé třetině jsme viděli celkem čtyři branky a všechny do sítě Motoru! Skóre nejprve otevřel Michal Řepík, na kterého o pár minut později navázal Pavel Kousal. Pražané neměli dost a góly Jana Buchtele s Ostapem Safinem zatím určují průběžné skóre 4:0. Udrží brankář Kořenář čisté konto, nebo budějovičtí hráči ještě zdramatizují vývoj zápasu?
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:37
  Poslední minuta druhé třetiny, která patřila Spartě. Kapitán Michal Řepík už nikam nespěchá a kombinuje se svými obránci před brankářem Josefem Kořenářem.
   
  38:33
  Olavi Vauhkonen vystřelil z obtížné pozice v útočném pásmu, ale rána finské posily Pražanů nebyla přesná. Hra je znovu přerušena a následovat bude vhazování.
   
  38:14
  Kaše v přečíslení dvou proti jedinému obránci našel Pavla Kousala, který však nevystřelil přes soupeřovu hokejku přesně. Škoda pro Spartu.
   
  37:59
  Zdeněk Doležal viděl v útočném pásmu najetého Romana Vráblíka, který však kotouč nezpracoval a sparťané rázem obracejí hru znovu na druhou stranu.
   
  37:40
  V momentě, kdy sudí znovu přerušili hru, se vyloučený obránce Jandus vrátil zpět na ledovou plochu. Sparťané tohle zkrácené oslabení ustáli bez úhony.
   
  37:22
  Stuart Percy přejel s kotoučem do útočného pásma, ale sudí viděli prohřešek v podobě postavení mimo hru. Hvizd rozhodčího tak zastavil budějovickou akci.
   
  36:44
  Martin Hanzl nahodil kotouč do útočného pásma, ale hosté se neudrželi. Sparťané v klidu vyhodili puk přes všechny čáry až na druhou stranu k Hrachovinovi.
   
  36:21
  Motoru už začala zkrácená početní výhoda, která bude trvat něco málo přes minutu a čtvrt. Hra je mezitím přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  35:57
  David Němeček si dobře poradil za svou brankou a poté rozehrál útočnou akci. Gustaf Thorell se však k pořádné střele v útočném pásmu ale nedostal.
   
  35:39
  Přesilová hra domácího týmu končí. Na trestnou lavici usedl obránce Martin Jandus (SPA), který zatáhl za záchrannou brzdu a vyfasoval dvě minuty za držení.
   
  35:04
  Hosté měli namále! Horák chtěl celou situaci ještě vyšperkovat pasem na Řepíka, který by už uklízel puk do prázdné branky, ale kapitán Sparty promáchl.
   
  34:29
  Mikliš vystřelil od modré čáry, ale rána domácího beka skončila zablokovaná. Sparťané se vrátili v osobním souboji zpět na kotouč a už znovu kombinují.
   
  34:09
  Dalším hříšníkem na straně Motoru je útočník Zdeněk Doležal (CEB), který vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za sekání a už sedí na lavici hanby.
   
  33:54
  Sparťané si chvílemi dělali v útočném pásmu, co chtěli. Rozhodčí má navíc zdviženou pravici a bude vylučovat na straně Motoru. Domácí budou hrát přesilovku.
  33:08 Ostap SAFIN - 4:0
   
  33:08
  Sparta právě vstřelila branku! Tohle už budou mít hosté těžké. OSTAP SAFIN vystřelil na budějovickou branku a kotouč propadl až do sítě. Hrachovina bohužel pro Motor nestihl zareagovat včas. Asistence: Michal Moravčík.
   
  33:01
  Michal Moravčík raději zvolil zpětný oblouk do obranného pásma a sparťané zakládají další útočnou akci, konkrétně po pravé straně kluziště. Uvidíme, co vymyslí.
   
  32:28
  Jandus úspěšně spolupracoval s Němečkem ve středním pásmu a posléze mohl střílet z dobré pozice Kousal. Poslední jmenovaný se ale k zakončení nedostal.
   
  32:09
  Hra je o pár okamžiků později přerušena, Kořenář musel po delší době zasahovat. Následuje další komerční přestávka, po níž budeme pokračovat.
   
  31:57
  Forman se už chystal ke střele, ale na hranici pravidel mu znemožnil zakončit obránce Bindulis. K nevoli domácích fanoušků rozhodčí vylučovat nebudou.
   
  31:20
  Kapitán Michal Řepík nahodil puk do útočného pásma, ale budějovičtí obránci byli připravení a zásluhou Bindulise se hra otáčí na druhou stranu kluziště.
   
  30:47
  Domácím hráčům daly tři vstřelené branky vítr do plachet a nadále útočí. Poláškovi však přeskočil puk čepel hokejky a domácí museli vyklidit útočnou zónu.
  30:20 Jan BUCHTELE - 3:0
   
  30:20
  Sparta právě vstřelila branku! Sparťané už odskakují na rozdíl tří branek. JAN BUCHTELE byl v útočném pásmu připravený na správném místě a domácí útočník se již nemýlil. Asistence: Ostap Safin.
   
  29:44
  Jandus prudce pálil od modré čáry a před brankou ještě zřejmě tečoval připravený Kaše. Hrachovina si našel dobrý výhled a kotouč vyrazil do bezpečí.
  28:50 Pavel KOUSAL - 2:0
   
  28:50
  Sparta právě vstřelila branku! Domácí už vedou o dvě branky. Mikliš našel PAVLA KOUSALA, který v úniku trefil tyčku, ale Hrachovina si posléze nešťastně srazil kotouč do vlastní sítě. Asistence: Ondřej Mikliš.
   
  28:17
  Ondřej Mikliš udržel hru svým tělem v útočném pásmu a Forman mohl ještě pokračovat v jeho akci. Budějovický brankář ale tentokrát nemusel zasahovat.
   
  27:57
  Dlouhý úsek bez přerušení vyústil ve střelu jednoho z domácích, konkrétně z pravé strany od mantinelu, ale Hrachovina vytasil svou lapačku a přerušil hru.
   
  27:37
  Petr Šenkeřík si vzal kotouč v obranném pásmu a předal jej svým spoluhráčům. Ti ale zrovna střídali, a tak obránce Mikliš má jednoduchou práci.
   
  26:47
  Jan Buchtele se natlačil před posledního budějovického obránce a následně vypálil bekhendem. Hrachovina i tentokrát byl úspěšný a lapačkou zasáhl.
   
  26:14
  Pavel Kousal se tlačil do střelecké pozice a rychlonohý forvard vypálil přes hokejku Štencela. Budějovický obránce však zablokoval ránu domácího útočníka.
   
  25:40
  Roman Horák se otáčel s kotoučem na hokejce a už z nulového úhlu zkoušel překvapit Hrachovinu. Ten byl připravený a zasáhl.
   
  25:05
  Teď zřejmě zvonila tyčka sparťanské branky. Kořenář se za kotoučem pouze ohlédl a domácí hokejisté měli následně velké štěstí. Hra se přesouvá na druhou stranu.
   
  24:30
  Bindulis při manévru ztratil stabilitu a upadl, nicméně budějovičtí hráči byli v obranném pásmu připravení a v klidu rozehráli. Sparta mezitím posílá na led čerstvou sílu.
   
  23:54
  Teď se o to pokusil Vondrka s Gulašem, přičemž druhý jmenovaný okamžitě zkoušel vypálit. Gulašova svižná rána ale nebyla příliš přesná. Škoda pro Motor.
   
  23:17
  Vráblík musel rychle couvat do obranného pásma a budějovický obránce celou situaci zvládl. Budějovičtí si však nemohou patřičně přihrát a založit útočnou akci.
   
  22:44
  Adam Polášek nahodil kotouč do útočného pásma a sparťané chtějí přidat druhou trefu. Jan Buchtele udržel kotouč u mantinelu, ale ke střele se už nedostal.
  22:29 Michal ŘEPÍK - 1:0
   
  22:29
  Sparta právě vstřelila branku! Teď už to domácím hráčům vyšlo. MICHAL ŘEPÍK dostal nabito na levý kruh, odkud dělovkou propálil brankáře Hrachovinu. Sparta jde do vedení. Asistence: Vladimír Sobotka, David Kaše.
   
  21:37
  Jan Štencel si počkal na vhodný okamžik a posléze vyhodil kotouč vysokým obloukem až ke sparťanské brance. Domácí hokejisté se nemohou usadit.
   
  21:10
  Kaše bojoval o kotouč za soupeřovou brankou, ale hlavní rozhodčí chystá vylučovat. Na trestnou lavici míří Stuart Percy (CEB), který se provinil zdržováním hry.
   
  20:39
  Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpátky před Hrachovinu. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
   
  20:27
  Řepíkův průjezd až před budějovického brankáře ovoce nepřinesl, Hrachovina i tentokrát byl připravený ve svém brankovišti.
   
  20:07
  Vladimír Sobotka tečoval letící kotouč směrem do útočného pásma, ale domácí hokejisté se dlouho před Hrachovinou nezdrželi. Hra pokračuje dál.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:20 hodin.
   
  Úvodní třetina je úspěšně za námi a navzdory několika šancím na obou stranách zatím čekáme na první gól. Brankáři obou týmů zatím drží čistá konta a uvidíme, zda se úvodního gólu dočkáme třeba ve druhé třetině.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  18:45
  Konečný předal puk Vauhkonenovi, který ale nevystřelil přesně. Hrachovina posléze čelil ještě jedné sparťanské šanci, ale střela šla mimo branku.
   
  18:18
  David Němeček obehrál napadajícího Hanzla a sparťané zase zaútočili. Jejich útočná snaha ale skončila v rohu kluziště, kde si sebrali kotouč hosté.
   
  17:50
  Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Kořenář musel být znovu ve střehu, když si počkal na nebezpečnou ránu z levé strany. Hra je přerušena.
   
  17:19
  Vondrka se sice protáhl kolem bránícího Mikliše, ale přes dalšího sparťanského beka se už neprotlačil. Sparťané bez obtíží poslali puk do středního pásma.
   
  16:40
  Josef Koláček hledal svou přihrávkou Vojtěcha Tomečka, který byl úplně sám před Kořenářem. Druhý jmenovaný však nebyl při svém zakončení přesný.
   
  15:54
  Olavi Vauhkonen se nedostal ke kotouči v obranném pásmu a hosté v klidu vyhodili do středního pásma, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Oba týmy střídají.
   
  15:05
  Tohle bylo těsné! Vráblíkova rána propadla Kořenářovi mezi betony, ale kotouč se následně došoural těsně vedle pravé tyčky.
   
  14:39
  Michal Kempný nerozehrál přesně a hosté zásluhou Dzierkalse vybojovali puk na své hokejky. Kořenář ale zatím nemusel zasahovat, tlak Motoru pokračuje.
   
  14:27
  Pavel Kousal nebyl v dobré pozici na střelu v útočném pásmu, a tak se kotouče zmocnili hosté, konkrétně Štencel. Kořenář na druhé straně musel zasahovat.
   
  14:10
  Milan Gulaš neudržel hru v útočném pásmu pro Motor a hosté se museli rychle vracet. Hrachovina opět byl ve svém pracovišti pozorný a přerušil hru.
   
  13:28
  Miroslav Forman našel rozjetého Řepíka na pravé straně a sparťanský kapitán po rychlé kličce na střed kluziště vystřelil. Hrachovina střelu zneškodnil.
   
  13:10
  Mikuláš Hovorka vypálil od modré čáry a Kořenář si i přes clonu jednoho z hostí poradil a vyrazil kotouč před sebe. Domácí zapracovali a situaci ustáli.
   
  12:04
  Zdeněk Doležal se teď ocitl úplně sám před domácím brankářem, ale budějovický útočník svou střelou nemířil přesně. Celá sparťanská obrana měla štěstí.
   
  11:11
  Roman Horák udělal rychlý pohyb na střed kluziště a vystřelil. Hrachovina si však na jeho pokus počkal a odrazil kotouč do rohu kluziště.
   
  10:57
  Rychlé přenesení hry na druhou stranu a další úspěšný zákrok Hrachoviny. Ten si počkal na svižnou střelu z pravé strany a posléze ukryl puk v náruči.
   
  10:37
  Pech vybojoval kotouč, následně jej předal Gulašovi a ten ještě hledal Vondrku! Celá akce už byla zřejmě překombinovaná a Kořenář mohl zůstat v klidu.
   
  10:05
  Zatím největší šance Motoru! Štencelovu ránu z mezikruží lapil do své výstroje připravený Kořenář, který následně přerušil hru.
   
  09:50
  Teď už ovšem sudí hru přerušili. Následovat bude vhazování po pravé ruce budějovického gólmana Hrachoviny. Ten si v posledních minutách připsal důležité zákroky.
   
  09:36
  Kempný v dobré pozici na střelu ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, který však kotouč nezpracoval. Hrachovina nemusel zasahovat, hra pokračuje.
   
  09:17
  Percy neudržel kotouč v útočném pásmu a Konečný v klidu posunul puk na svého spoluhráče za brankou. Sparťané se pomalu vydávají útočit na druhou stranu.
   
  09:01
  Kořenář byl znovu připravený na svém místě, když ukryl ránu jednoho z hostí přímo do své lapačky. Za malou chvilku se bude vhazovat po jeho pravici.
   
  08:37
  Kaše si sebral kotouč v obranném pásmu a uklidnil hru přesným pasem na Moravčíka. Sparťané posílají na ledovou plochu čerstvé síly ze střídačky.
   
  07:57
  Polášek vystihl odraz kotouč od mantinelu a následně ještě pálil z otočky Řepík. Sparťanský kapitán nebyl při svém počínání úspěšný.
   
  07:30
  Lukáš Pech předal kotouč ve středním pásmu Gulašovi, ale druhý jmenovaný se v útočné zóně k pořádné střele nedostal. Řepíkova formace se vrátila včas.
   
  07:07
  David Vitouch vystihl špatnou budějovickou rozehrávku a následně vystřelil od modré čáry. Hrachovina střelu viděl a schoval puk v lapačce.
   
  06:50
  Michal Vondrka se ještě vydal napadat sparťanskou rozehrávku, ale dvojice domácích beků celou situaci zvládla a rozehrála směrem na své útočníky.
   
  06:18
  Tahle přesilová hra se sparťanům vůbec nedaří. Hosté pečlivě střeží své obranné pásmo a nedovolují domácím borcům se ani pořádně usadit před Hrachovinou.
   
  05:08
  Ani teď se domácím příliš nedaří. Budějovičtí hokejisté zapracovali a obránci až z vlastního obranného pásma posílají další pozdrav směrem ke sparťanskému brankáři.
   
  04:48
  Roman Horák zabojoval o kotouč za soupeřovou brankou, ale neúspěšně. Hosté se zmocnili puku a okamžitě jej posílají na druhou stranu ke Kořenářovi.
   
  04:25
  Martins Dzierkals se neprotlačil přes bránícího hráče a vzápětí se bude vylučovat. Na trestnou lavici za podrážení zamířil Kristofers Bindulis (CEB).
   
  03:57
  Michal Moravčík rychle odehrál kotouč před dojíždějícím protihráčem, ale sparťané se daleko s kotoučem na hokejkách nedostali. Hra je poté přerušena.
   
  03:01
  Lukáš Pech si najel do dobré střelecké pozice a štiplavou střelou prověřil Kořenářovu pozornost. Sparťanský brankář pohotově zasáhl.
   
  02:48
  Michal Řepík se dobře vrátil do obranného pásma a pomohl Jandusovi s rozehrávkou. Hosté zapracovali a míří na druhou stranu kluziště ke Kořenářovi.
   
  02:37
  Roman Vráblík přišpendlil jednoho z domácích hráčů na mantinel, ale hosté následně vyhodili kotouč pouze přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
   
  01:38
  Jakub Konečný dorazil kotouč do sítě, ale gól nemůže být uznán, jelikož puk byl zasažen vysokou holí. Sudí přerušil hru a budeme pokračovat ve středním pásmu.
   
  01:28
  Adam Polášek v rohu kluziště na hranici pravidel odebral kotouč Doležalovi a sparťané se přesouvají na druhý konec kluziště. Hrachovina musí být v pozoru.
   
  01:11
  Pozor také na druhé straně. Kořenář si počkal na propagační střelu jednoho z hostí z pravého kruhu a následně ukryl kotouč ve své lapačce. Hra je přerušena.
   
  00:40
  Rozjetý David Kaše si nahodil kotouč do útočného pásma a následně ještě střílel od modré čáry obránce Jandus. Rána sparťanského beka nebyla přesná.
   
  00:20
  Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování ve středovém kruhu a přesunuli se do útočného pásma. Tam však hosté zapracovali a vyváží kotouč do bezpečí.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům příjemný a ničím nerušený podvečer u sledování dohrávky 21. kola mezi Spartou a Českými Budějovicemi. Utkání odstartuje v 18:30 hodin, buďte u toho s námi! Níže si můžete přečíst sestavy obou celků pro dnešní zápas.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, T. Tomek, Polášek (A) – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Kaše, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Vauhkonen.
  Trenér: Miloslav Hořava

  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.
  Trenér: David Čermák

  Rozhodčí: Úlehla, Kika – Špůr, Svoboda.
   
  Zdravím všechny extraligové fanoušky! Úterní program tří zápasů završí dohrávka 21. kola mezi Spartou a Českými Budějovicemi, jenž je na programu od 18:30.
   
  Co se týče soubojů v Praze, České Budějovice zde vyhrály před více než rokem. Od té doby včetně semifinále play off prohrály všech pět zápasů v základní hrací době.
   
  Obě mužstva na sebe narazí už po dvou týdnech, kdy sparťané na domácím ledě zvítězili 5:3 a vstoupili do nového roku vítězstvím. V říjnu na jihu Čech však dominovali domácí, kteří si však vylámali zuby na Jakubu Kováři, díky jehož výkonu sparťané zvítězili 3:2 po prodloužení.
   
  Sparta pokračuje ve zlepšených výkonech ze závěru roku, když po návratu ze Spengler Cupu dokázala zvítězit ve čtyřech z pěti zápasů. A to i přes rozsáhlou marodku, která se však na výsledcích – alespoň prozatím – nepodepisuje. Svěřenci Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona navíc získali nového parťáka do party, a to finského tvrďáka Olaviho Vauhkonena.

  Na cizince se spoléhá také Motor, který bojuje zejména o klidný závěr sezony bez účasti v baráži. Jihočeši sice ztratili důležité utkání proti Karlovým Varům, ale v neděli svým vítězstvím 6:2 nad Kladnem odskočili posledním Rytířům na rozdíl tří bodů. České Budějovice těží zejména z formy Stuarta Percyho, jenž po svém návratu po zranění bodoval v osmi z deseti zápasů!

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 23. Řepík (Sobotka, Kaše), 29. P. Kousal (Mikliš), 31. Buchtele (Safin), 34. Safin (Moravčík), 54. D. Vitouch (Safin)


  HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, T. Tomek, Polášek (A) – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Kaše, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Vauhkonen.
  Trenér: Miloslav Hořava

  Motor České Budějovice: Hrachovina (41. Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.
  Trenér: David Čermák

  Rozhodčí: Úlehla, Kika – Špůr, Svoboda

  Diváci: 7 201