RB Lipsko – Bayern 1:1 (kon.)
RB Lipsko
1:1 (0:1)
Bayern Mnichov
Pátek 20.01.2023, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:29:14)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:12.

Je konec. Lipsko remizovalo s Bayernem Mnichov 1:1.
    Už v osmé minutě se Leroy Sané dostal ke střele, která byla tečovaná a orazítkovala pravou tyč. Ve 30. minutě se prosadil Leon Goretzka, ale gól nebyl uznán z důvodu aktivního hraní v ofsajdu od de Ligta. Ve 37. minutě se už Mnichov dočkal. Serge Gnabry totiž poslal z levé strany skvělý centr do vápna na Erica Choupo-Motinga, který svou možnost proměnil. Do druhé části zápasu vlétli domácí skvěle a v 52. minutě srovnal Marcel Halstenberg. V 65. minutě byl blízko vyloučení Dayot Upamecano, ale nakonec uviděl pouze kartu žluté barvy. Ke konci zápasu měli hosté o něco více ze hry, ale nic nebezpečného se už nestalo.
    Lipsko remizovalo s Bayernem 1:1.

90+4

90+4
    Hosté si vypracovali ještě jednu střeleckou příležitost, ale ta byla zblokována.

90+3
    Mathys Tel se na hranici ofsajdu dostal za obranu a dával balón také pod sebe, do kterého se následně opřel Thomas Müller, ale jeho pokus letěl vedle.

90+2
    Joško Gvardiol se dostal do vápna a pod sebou našel Konrada Laimera, ale jeho pokus letěl nad bránu Bayernu.

90+2
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází David Raum.

90+1
    Xaver Schlager byl zfaulován Comanem a Lipsko bude zahrávat standardní situaci z pravé strany hrací plochy.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Yann Sommer se ocitl trochu v úzkých, neboť jej napadal Timo Werner, ale hostující brankář si nakonec dokázal poradit.

88
    Dominik Szoboszlai se snažil z první posunout balón na Timo Wernera, ale Dayot Upamecano skvěle zasáhl a odkopl balón.

87
    Joshua Kimmich svým centrem sice našel Matthijse de Ligta, ale jeho hlavička nebyla nebezpečná a skončila přesně v rukou Blaswiche.

86
    Leroy Sané se skvěle obtočil okolo Szoboszlaie, ale následně jej zfauloval Xaver Schlager.

85
    Střídání v týmu Bayern Mnichov:
    ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.

85
    Domácí se ve velkém počtu dostali do útočné akce a Silva našel Wernera, ovšem jeho zakončení letělo vedle.

84
    Trenér domácího celku Marco Rose nyní uviděl kartu žluté barvy za nevhodné chování.