Obří slalom žen, 1. kolo, Kronplatz Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | Obří slalom žen, 2. kolo, Kronplatz Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.)
Obří slalom mužů, 1. kolo, Schladming Vítěz: L. Meillard (SUI) (kon.) | Obří slalom mužů, 2. kolo, Schladming Vítěz: L. Meillard (SUI) (kon.)
konec
Obří slalom mužů, 1. kolo, Schladming

Vítěz: L. Meillard (SUI)

Středa 25.01.2023, 17:45Sjezdové lyžování
     
    Pořadí po 1. kole

    1. Loïc Meillard (SUI) 1:09,05
    2. Gino Caviezel (SUI) +0,64
    3. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,06
    4. Manuel Feller (AUT) +1,52
    5. Žan Kranjec (SLO) +1,65
    6. Alexis Pinturault (FRA) +1,69
    7. Alexander Schmid (GER) +1,82
    8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,87
    9. Stefan Brennsteiner (AUT) +1,92
    10. Atle Lie McGrath (NOR) +1,92
    11. Raphael Haaser (AUT) +1,99
    12. River Radamus (USA) +2,11
    13. Lucas Braathen (NOR) +2,12
    14. Marco Schwarz (AUT) +2,38
    15. Roland Leitinger (AUT) +2,38
    16. Filip Zubčić (CRO) +2,44
    17. Alexander Steen Olsen (NOR) +2,53
    18. Mathieu Faivre (FRA) +2,64
    19. Rasmus Windingstad (NOR) +2,73
    20. Tommy Ford (USA) +2,75
    21. Giovanni Borsotti (ITA) +2,86
    22. Adam Žampa (SVK) +2,94
    23. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +3,06
    24. Livio Simonet (SUI) +3,21
    25. Thomas Tumler (SUI) +3,23
    26. Hannes Zingerle (ITA) +3,25
    27. Joan Verdu (AND) +3,26
    28. Brian McLaughlin (USA) +3,31
    29. Stefan Luitz (GER) +3,36
    30. Semyel Bissig (SUI) +3,38
    31. Alex Hofer (ITA) +3,46
    32. Trevor Philp (CAN) +3,47
    33. Lukas Feurstein (AUT) +3,50
    34. Filippo Della Vite (ITA) +3,54
    35. Fabian Gratz (GER) +3,56
    36. Samu Torsti (FIN) +3,58
    37. Harry Laidlaw (AUS) +3,59
    38. Patrick Feurstein (AUT) +3,62
    39. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,62
    40. Justin Murisier (SUI) +3,71
    41. Simon Maurberger (ITA) +3,71
    42. Erik Read (CAN) +3,74
    43. Daniele Sette (SUI) +3,96
    44. Mattias Rönngren (SWE) +3,96
    45. Luca De Aliprandini (ITA) +4,03
    46. Asher Jordan (CAN) +4,33
    47. Léo Anguenot (FRA) +4,38
    48. Charlie Raposo (GBR) +4,43
    49. Anton Grammel (GER) +4,55
    50. Tobias Kastlunger (ITA) +4,55
    51. Christian Borgnäs (DEN) +4,58
    52. Loévan Parand (FRA) +4,72
    53. Alex Vinatzer (ITA) +4,82
    54. Linus Strasser (GER) +4,85
    55. Julian Rauchfuss (GER) +4,89
    56. Stefan Hadalin (SLO) +4,96
    57. Albert Ortega (ESP) +5,17
    58. Fadri Janutin (SUI) +5,43
    59. Diego Orecchioni (FRA) +5,57
    60. Liam Wallace (CAN) +5,67
    61. Isaiah Nelson (USA) +5,93
    Joshua Sturm (AUT) DNF
    Andrej Drukarov (LTU) DNF
    Riley Seger (CAN) DNF
    Maarten Meiners (NED) DNF
    Sam Maes (BEL) DNF
    Marco Odermatt (SUI) DNS (19:12:28)
     
    Při absenci Marca Odermatta, lídra Světového poháru i obřího slalomu jako disciplíny, se ve Schladmingu otevřel závod pro ostatní čekatele na možný triumf. Po prvním kole je nejlepším Odermattův krajan Loic Meillard, který předvedl fantastickou jízdu a může se před druhým kolem večerního závodu těšit z náskoku ve výši 64 setin před Ginem Caviezelem. Třetí místo drží Henrik Kristoffersen z Norska.

    Do druhého kola postoupil také slovenský reprezentant Adam Žampa, jenž obsadil průběžné 22. místo.
     
    67
    První kolo zakončil Němec Linus Strasser, který končí na 54. pozici.
     
    66
    Kanadský reprezentant Asher Jordan se ztrátou přes čtyři sekundy obsadil průběžné 46. místo.
     
    65
    Albert Ortega ze Španělska po několika větších chybách ztratil přes pět sekund.
     
    64
    Diego Orecchioni se řadí mezi závodníky, kteří končí hluboko v poli poražených.
     
    63
    Joshua Sturm předčasně končí, minul ve střední pasáži bránu po pádu na bok.
     
    62
    Loevan Parand z Francie jde až do šesté desítky pořadí se ztrátou 4,72 sekundy.
     
    61
    Tobias Kastlunger z Itálie také ztrácí přes čtyři a půl sekundy.
     
    60
    Leo Anguenot z Francie nedopadl o moc lépe, i pro něj závod končí v prvním kole.
     
    59
    Christian Borgnäs z Dánska se ztrátou přes čtyři a půl sekundy jde na chvost páté desítky pořadí.
     
    58
    Hannes Zingerle z Itálie ovšem svého krajana z druhého kola vyřadil! Se ztrátou 3,25 totiž pronikl na 26. místo a bude postupovat!
     
    57
    Lukas Feurstein útočil na postupové pozice, ty mu ale utekly o čtyři setiny sekundy!
     
    56
    Se ztrátou 3,46 rozesmutnil Kanaďana Philpa Ital Alex Hofer, který pronikl na poslední postupové místo!
     
    55
    Ital Alex Vinatzer se ztrátou 4,82 sekundy nedokázal ani vzdáleně atakovat postupové pozice.
     
    54
    Andrej Drukarov z Litvy první kolo nakonec nedokončil, míjí bránu ve spodní pasáži svahu.
     
    53
    Kanaďan Liam Wallace se ztrátou přes pět a půl sekundy se řadí mezi poslední.
     
    52
    Julian Reauchfuss se zařadil do páté desítky průběžného pořadí.
     
    51
    Němec Fabian Gratz útočil na postupovou třicítku, ale těsně mu to nevyšlo. Se ztrátou 3,56 jde na 32. místo.

    Jan Vojkůvka

    Pořadí po 1. kole
    • 1. Loïc Meillard (SUI) 1:09,05
    • 2. Gino Caviezel (SUI) +0,64
    • 3. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,06
    • 4. Manuel Feller (AUT) +1,52
    • 5. Žan Kranjec (SLO) +1,65
    • 6. Alexis Pinturault (FRA) +1,69
    • 7. Alexander Schmid (GER) +1,82
    • 8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,87
    • 9. Stefan Brennsteiner (AUT) +1,92
    • 10. Atle Lie McGrath (NOR) +1,92
    • 11. Raphael Haaser (AUT) +1,99
    • 12. River Radamus (USA) +2,11
    • 13. Lucas Braathen (NOR) +2,12
    • 14. Roland Leitinger (AUT) +2,38
    • 14. Marco Schwarz (AUT) +2,38
    • 16. Filip Zubčić (CRO) +2,44
    • 17. Alexander Steen Olsen (NOR) +2,53
    • 18. Mathieu Faivre (FRA) +2,64
    • 19. Rasmus Windingstad (NOR) +2,73
    • 20. Tommy Ford (USA) +2,75
    • 21. Giovanni Borsotti (ITA) +2,86
    • 22. Adam Žampa (SVK) +2,94
    • 23. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +3,06
    • 24. Livio Simonet (SUI) +3,21
    • 25. Thomas Tumler (SUI) +3,23
    • 26. Hannes Zingerle (ITA) +3,25
    • 27. Joan Verdu (AND) +3,26
    • 28. Brian McLaughlin (USA) +3,31
    • 29. Stefan Luitz (GER) +3,36
    • 30. Semyel Bissig (SUI) +3,38
    • 31. Alex Hofer (ITA) +3,46
    • 32. Trevor Philp (CAN) +3,47
    • 33. Lukas Feurstein (AUT) +3,50
    • 34. Filippo Della Vite (ITA) +3,54
    • 35. Fabian Gratz (GER) +3,56
    • 36. Samu Torsti (FIN) +3,58
    • 37. Harry Laidlaw (AUS) +3,59
    • 38. Patrick Feurstein (AUT) +3,62
    • 39. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,62
    • 40. Justin Murisier (SUI) +3,71
    • 41. Simon Maurberger (ITA) +3,71
    • 42. Erik Read (CAN) +3,74
    • 43. Daniele Sette (SUI) +3,96
    • 44. Mattias Rönngren (SWE) +3,96
    • 45. Luca De Aliprandini (ITA) +4,03
    • 46. Asher Jordan (CAN) +4,33
    • 47. Léo Anguenot (FRA) +4,38
    • 48. Charlie Raposo (GBR) +4,43
    • 49. Anton Grammel (GER) +4,55
    • 50. Tobias Kastlunger (ITA) +4,55
    • 51. Christian Borgnäs (DEN) +4,58
    • 52. Loévan Parand (FRA) +4,72
    • 53. Alex Vinatzer (ITA) +4,82
    • 54. Linus Strasser (GER) +4,85
    • 55. Julian Rauchfuss (GER) +4,89
    • 56. Stefan Hadalin (SLO) +4,96
    • 57. Albert Ortega (ESP) +5,17
    • 58. Fadri Janutin (SUI) +5,43
    • 59. Diego Orecchioni (FRA) +5,57
    • 60. Liam Wallace (CAN) +5,67
    • 61. Isaiah Nelson (USA) +5,93
    • Joshua Sturm (AUT) DNF
    • Andrej Drukarov (LTU) DNF
    • Riley Seger (CAN) DNF
    • Maarten Meiners (NED) DNF
    • Sam Maes (BEL) DNF
    • Marco Odermatt (SUI) DNS

    Startovní listina
    • 1. Lucas Braathen (NOR)
    • 2. Marco Odermatt (SUI)
    • 3. Alexis Pinturault (FRA)
    • 4. Henrik Kristoffersen (NOR)
    • 5. Žan Kranjec (SLO)
    • 6. Loïc Meillard (SUI)
    • 7. Manuel Feller (AUT)
    • 8. Luca De Aliprandini (ITA)
    • 9. Stefan Brennsteiner (AUT)
    • 10. Gino Caviezel (SUI)
    • 11. Alexander Schmid (GER)
    • 12. Justin Murisier (SUI)
    • 13. Filip Zubčić (CRO)
    • 14. Atle Lie McGrath (NOR)
    • 15. Marco Schwarz (AUT)
    • 16. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
    • 17. River Radamus (USA)
    • 18. Mathieu Faivre (FRA)
    • 19. Rasmus Windingstad (NOR)
    • 20. Erik Read (CAN)
    • 21. Patrick Feurstein (AUT)
    • 22. Filippo Della Vite (ITA)
    • 23. Trevor Philp (CAN)
    • 24. Raphael Haaser (AUT)
    • 25. Tommy Ford (USA)
    • 26. Roland Leitinger (AUT)
    • 27. Joan Verdu (AND)
    • 28. Giovanni Borsotti (ITA)
    • 29. Thomas Tumler (SUI)
    • 30. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
    • 31. Stefan Luitz (GER)
    • 32. Semyel Bissig (SUI)
    • 33. Daniele Sette (SUI)
    • 34. Alexander Steen Olsen (NOR)
    • 35. Livio Simonet (SUI)
    • 36. Harry Laidlaw (AUS)
    • 37. Mattias Rönngren (SWE)
    • 38. Fadri Janutin (SUI)
    • 39. Sam Maes (BEL)
    • 40. Adam Žampa (SVK)
    • 41. Maarten Meiners (NED)
    • 42. Brian McLaughlin (USA)
    • 43. Stefan Hadalin (SLO)
    • 44. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
    • 45. Simon Maurberger (ITA)
    • 46. Samu Torsti (FIN)
    • 47. Riley Seger (CAN)
    • 48. Isaiah Nelson (USA)
    • 49. Charlie Raposo (GBR)
    • 50. Anton Grammel (GER)
    • 51. Fabian Gratz (GER)
    • 52. Julian Rauchfuss (GER)
    • 53. Liam Wallace (CAN)
    • 54. Andrej Drukarov (LTU)
    • 55. Alex Vinatzer (ITA)
    • 56. Alex Hofer (ITA)
    • 57. Lukas Feurstein (AUT)
    • 58. Hannes Zingerle (ITA)
    • 59. Christian Borgnäs (DEN)
    • 60. Léo Anguenot (FRA)
    • 61. Tobias Kastlunger (ITA)
    • 62. Loévan Parand (FRA)
    • 63. Joshua Sturm (AUT)
    • 64. Diego Orecchioni (FRA)
    • 65. Albert Ortega (ESP)
    • 66. Asher Jordan (CAN)
    • 67. Linus Strasser (GER)

    Pořadí disciplíny
    • 1. Marco Odermatt (SUI) 460 b
    • 2. Henrik Kristoffersen (NOR) 345 b
    • 3. Žan Kranjec (SLO) 290 b
    • 4. Loïc Meillard (SUI) 196 b
    • 5. Lucas Braathen (NOR) 179 b
    • 6. Alexis Pinturault (FRA) 165 b
    • 6. Manuel Feller (AUT) 165 b
    • 8. Marco Schwarz (AUT) 164 b
    • 9. Alexander Schmid (GER) 149 b
    • 10. Filip Zubčić (CRO) 106 b