BO Ostrava Vítkovice Steel – HC MUNI 5:6 (2:3 po s.n.) | Black Dogs Budweis – Akademici Plzeň 3:4 (kon.) | HC North Wings – HC UP Olomouc 7:5 (kon.)
konec
HC North Wings Ústí nad Labem
7:5 (2:2, 2:1, 3:2)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Pondělí 30.01.2023, 18:55 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Univerzitní liga ledního hokeje • 16. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to odsud z Ústí nad Labem pro dnešek vše a přeji vám hezký zbytek večera. (21:06:45)
   
  Přestřelka je u konce! Domácí tým zvládl odstoupit o větší množství branek a i přes snížení ze strany Olomouce si vedení dokázal udržet. Díky tomu získává cenné body v boji o pořadí v play-off, naopak Olomoučtí se ještě o to více musí snažit, aby se dostali mezi osmičku nejlepších.
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  V posledních vteřinách je aktivnější domácí tým.
   
  59:23
  Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
  Další využitá přesilovka ze strany Olomouce a hosté se přibližují na rozdíl dvou branek! JAN MOREV se přiblížil do prostoru mezi kruhy, odkud napasoval kotouč přesně za Kožnarova záda. Asistence: Jan Macel.
   
  58:57
  Po Dubovčího přihrávce pálil od modré Jan Macel. Jeho tvrdá střela ale našla jen nohy bránícího hráče North Wings.
   
  58:43
  Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem:
  Hanuš Petržílka – 2 min., podrážení.
   
  58:12
  Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté se ale ještě nevzdávají a upravují skóre! JAN MATUŠKA se ocitl v prostoru před zcela odkrytou brankou North Wings, tedy bezprostředně po obdržené přihrávce zprava poslal puk mezi tři tyče. Asistence: Patrik Říčka a Šimon Káčer.
   
  58:10
  Domácí v plném počtu.
   
  57:54
  Troufalé nahození Michala Fojtáška zadržel svou holí Milan Kožnar, který vyhodil puk do bezpečí.
   
  56:49
  Jan Morev celkem úspěšně prokličkoval celou délkou ledové plochy až do mezikruží. Tam si ale na něj vyčíhala obrana North Wings a zabránila mu od možnosti vystřelit.
   
  56:13
  Křídla severu ihned na kraji dalšího oslabení vyhodili kotouč směrem k Novotnému, kam si ještě najížděl Jan Jindra.
   
  56:10
  Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem:
  Tomáš Jarý – 2 min., krosček.
   
  55:40
  Tým North Wings právě vstřelil branku!
  Povedená kombinační akce North Wings přinesla už sedmý gól severočeského týmu! ADAM JANOUŠEK stál v ideální palebné pozici na vrcholu v mezikruží, kde obdržel přihrávku od Harkabuse a z první poslal puk přímo za záda gólmana Novotného. Asistence: Matěj Harkabus a Jakub Tot.
   
  54:42
  Olomoucký pokus o výjezd zastavila obrana North Wings už ve středním pásmu. V útoku si posléze aktivně počínal Adam Janoušek, který se ale nedokázal utrhnout od mantinelu.
   
  54:18
  Z mezikruží se pokusil doklepnout kotouč mezi tři tyče Jakub Votava. Milan Kožnar si ale vyjel dopředu a puk dokázal zalehnout.
   
  53:35
  North Wings jsou stále na kotouči. Dopředu s ním procházel Martin Kuchař, který záhy musel svést několik soubojů u levého mantinelu.
   
  52:50
  Hosté v plném počtu.
   
  52:50
  Tým North Wings právě vstřelil branku!
  Domácí tým využívá už druhou přesilovku a navyšuje odstup na svého soupeře. Od modré čáry poslal důraznou střelu směrem na branku PAVEL JARÝ, přičemž tentokrát už proklouzl puk za záda Novotného. Asistence: Jakub Tot.

  Vít Trubička

  Branky a nahrávky: 7. Tot (Gottfried, P.Jarý), 19. Vrba (Gottfried, Svoboda), 29. Harkabus (Janoušek), 30. Vrba (Stuchlý, Svoboda), 51. Tot (P.Jarý, Harkabus), 53. P.Jarý (Tot), 56. Janoušek (Harkabus, Tot) – 12. Rosecký (Dubovčí, Morev), 17. Říčka (Votava, Procházka), 23. Říčka (Macel, Rosecký), 59. Matuška (Říčka, Káčer), 60. Morev (Macel)


  HC North Wings Ústí nad Labem: Kožnar (Gerstner) – Stuchlý, Jarý P. (A), Miškovič, Petržílka (A), Štěpánek – Kuchař (C), Vrba, Gottfried, Svoboda, Jindra, Tot, Harkabus, Jarý T., Janoušek.
  Trenér: Lukáš Místecký

  HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný – Dubovčí, Fojtásek, Káčer – Rosecký (A), Sup, Říčka, Macel (A), Votava, Procházka, Matuška (C), Morev.
  Trenér: Michal Janeček

  Rozhodčí: Domský – Kurtin, Goltsch.

  Diváci: 120