K. Vary – HC Litvínov 9:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
9:3 (1:2, 3:1, 5:0)
HC Litvínov
Úterý 31.01.2023, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

K dohrávce 33. kola nastoupí junioři Energie po úspěšném výjezdu do Východních Čech odkud si přivezli pět bodů. Ty se jim po předchozí šňůře proher velmi hodí. V prvním duelu nastoupili karlovarští mladíci proti Dynamu Pardubice a svým hostitelům nedali žádnou šanci. Hned tři góly ze sedmi padly z holí obránců, když dvakrát domácího gólmana překonal Matteo Kočí a jeden gól si připsal Kryštof Bulka. Na listinu střelců se zapsali ještě Jan Botoš, Matyáš Adámek, Adam Csabi a Matyáš Váňa. Vítězství po předchozí šňůře proher vrátilo juniorům sebevědomí, což se odrazilo na jejich vstupu do duelu s Mountfieldem HK. Jejich hostitelé se však nenechali zaskočit a sváděli tuhý boj o každý kousek ledu. Jejich nasazení se jim vyplatilo a v čase 58:39 využil početní výhodu Matěj Novotný a získal pro svůj tým vedení. Vypadalo to, že zápas je rozhodnut. Jenomže v čase 59:59 v power-play vyrovnal Samuel Šmajda, který byl nakonec i autorem rozhodujícího nájezdu. Bodový zisk se energetikům velmi hodí, protože následující zápasy budou náročné.

HC Verva Litvínov

Poslední lednový víkend ve Východních Čechách strávili i litvínovští junioři. Jejich bilance byla padesátiprocentní. První duel odehráli v Hradci Králové, kde vyzvali juniory Mountfieldu HK. Po vyrovnané první třetině hostující mladíci měli navrch ve druhé části, kdy skórovali dvakrát. Dvě branky pak do hradecké branky poslali i v poslední části utkání. V té se za domácí prosadil pouze Matěj Leden, který byl autorem obou branek domácího týmu. Stav po jeho gólu byl 2:4 a trenér hradeckých juniorů sáhl po power-play. Do prázdné branky se v čase 58:54 trefil Tadeáš Svoboda a zmařil svým hostitelům šanci na obrat. Následující den vyrazili litvínovští mladíci do Pardubic, kde na ně čekalo utkání s týmem Dynama Pardubice. Tam byl průběh utkání více v režii domácích. Pardubičtí mladíci šli po první třetině do vedení díky střele Adama Palečka. Ve druhé třetině skóre srovnal Ondřej Postl, jenomže o minutu později pardubičtí junioři opět vedli díky gólu Dominika Pavlaty. V první minutě poslední třetiny vyrovnal Matěj Maštalířský. Vyrovnaný stav vydržel až do času 59:26, kdy prodloužení odmítl Dominik Pavlata. Z východu Čech si litvínovští junioři tedy odvezli tři body.

Úspěšnost střelby 8,5 %

Statistika nuda je, má však cenné údaje. A ty o obou týmech říkají, že by se měly držet dál od trestných lavic. Jak karlovarští, tak i litvínovští mladíci mají vysoké procento využití přesilových her, přičemž litvínovští jsou o fous lepší. Na druhou stranu umí hráči obou týmu poměrně dobře ubránit oslabení. Každopádně půjde o derby, a v tom je vždy všechno jinak. A navíc s blížícím se koncem základní části má každý bod cenu zlata. Uvidíme, kdo po dnešním utkání rozšíří svou sbírku bodů.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Vogel, Bulka, Dorot (A), Tůma, Kočí (A), Krajčík, Zolnaj, Kubíček, Anton – Adámek, Šmajda, Menc, Csabi, Botoš (C), Skuhravý, Babeliak, Varvařovský, Váňa, Kusak
    Trenér: Václav Eismann

HC Litvínov: Čermák (Kubík) – Hocelík, Bystřický, Vyhlídal, Janda, Beran, Hora – Ekrt, Svoboda, Čech, Bednařík, Vopat (C), Postl, Dej, Maštalířský, Špaček, Slavík (A), Danielčák
    Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý.

00:01

00:05
    Kotouč po buly skončil na holích hostů a Postl ho poslal přes mantinel za branku domácích.

00:51
    Šmajda to zkusil tváří v tvář. Ozvalo se jenom zadunění Čermákova betonu.

01:03
    Ebenstreit vrací kotouč do hry a vzápětí si připisuje první zákrok.

01:32
    Kotouče, který proplul mezi litvínovskými mladíky se zmocnil Kusak a zavezl ho do pásma.

01:49
    Jeden z domácích těsně minul branku a kotouč skončil u mantinelu.

02:10
    Vogel to zkusil z kruhu, ale střela neměla potřebnou razanci.

02:37
    Zakázané uvolnění hostů.

02:57
    Tůma to zkoušel ze své oblíbené pozice od modré čáry.

03:58
    Ekrtovi nesedla přihrávka a píská se zakázané uvolnění.

04:05
    Proti dělovce Kočího nastavil Čermák beton.

04:50
    Čech se dostal mezi tři energetiky a tak poslal kotouč na Vopata.

05:37
    Litvínov právě vstřelil branku! TIM DANIELČÁK se dostal do úniku, a i když měl v patách bránící hráče tak se před brankou rozmáchl a poslal kotouč pod břevnem. Asistence Tadeáš Svoboda a Matěj Maštalířský.

06:02
    Na druhé straně zasáhl Čermák.

07:32
    Krajčík s Varvařovským se hnali do pásma. K akci se nakonec nedostali.

08:10
    Vyhlídal zůstal nepokrytý před brankou. Jeho dělovku Ebenstreit zlikvidoval.

08:53
    Energetici jsou pod tlakem.

09:04
    Litvínov právě vstřelil branku! Tlak litvínovských přetavil v branku MAREK SLAVÍK. Asistence Dominik Čech a Lukáš Hocelík.

09:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Za znemožnění zakončení kvůli držení získali energetici trestné střílení, v němž Čermáka kličkou překonal MATYÁŠ VÁŇA.

11:25
    Danielčák dostal nabito v dobré pozici před brankou. Obránci mu nedovolili vystřelit.

13:22
    Svoboda se držel jednoho z energetiků a snažil se ho obrat o kotouč.

14:14
    Hora poslal dělovku od modré. Ebenstreit ji tečí odklonil od branky.

14:54
    Dorotovu střelu od mantinelu se nepodařilo dostat dorážkami přes Čermáka.

15:55
    Do přihrávky Kusaka a Krajčíka se vložil jeden z bránících hráčů a sebral jim šanci k zakončení.

16:55
    Síly na ledové ploše jsou nyní vyrovnané.

17:19
    Před Vopatovou dělovkou z mezikruží sklapl Ebenstreit betony.

17:52
    Krajčík – 2 min., podrážení.

Tak teď už mají litvínovští opět navrch a zahrají si 5 na 3.

18:10
    Adámek se dostal do úniku. Střelou z boku si na Čermáka nepřišel.

18:32
    Energetici jsou ve čtyřech.

18:49
    Šmajda nedosáhl na přihrávku a tak se musí domácí stáhnout ke své kleci.

19:25
    Vopat získal po buly kotouč a jeden z jeho spoluhráčů poslal od modré dělovku kolem karlovarské branky.

20:00

Tak o první třetině se rozhodně nedá říci, že by byla zahřívací. Od první minuty si oba týmy vytvářeli poměrně dobré šance. Jako první se prosadil Tim Danielčák. Druhou Litvínova branku vstřelil Marek Slavík. Nařízené trestné střílení proměnil Matyáš Váňa a snížil vedení hostů. Další část začne zhruba v 18:40.

20:01

20:10
    Po buly skončil kotouč u tyčky Ebenstreitovy branky a Maštalířský zkoušel najít skulinku, jenomže Ebenstreit pokryl prostor skvěle a kotouč si převzal jeden z jeho spoluhráčů.

21:25
    Energetici se usadili před Čermákem.

22:11
    Osamocený Krajčík pálil z kruhu, ale Čermák se přesunul a sklapl betony.

22:40
    Čech teď nedostal kotouč z pásma přes jednoho z domácích.

23:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Při dalším návratu do pásma Matteo Kočí poslal kotouč na branku, přes Čermáka ho dostal ONDŘEJ DOROT. Asistence Matteo Kočí a Matyáš Váňa.

24:18
    Tentokrát Dorotova střela neprošla přes blok bránících hráčů.

24:41
    Beran – 2 min., podrážení.

25:14
    Jeden z litvínovských se dostal do úniku a kotouč po jeho ráně skončil na Ebenstreitově hrudi.

25:53
    I když hrají oslabení, tak hostující hráči tráví hodně času v útočném pásmu.

26:19
    Před Varvařovského střelou natáhl Čermák nohu a kotouč sjel po betonu mimo brankoviště.

26:59
    Váňa – 2 min., nedovolené bránění.

V oslabení budou hrát domácí.

27:10
    Energetici vyhodili.

27:48
    Vopat pálil z mezikruží. Kotouč přes Ebenstreita neprošel.

28:58
    Po střele dalšího z hostů se domácí gólman ohlížel po kotouči, který nakonec skončil až v ochranné síti.

29:03

29:20
    Danielčák měl opět před brankou nabito, kotouč nakonec proletěl šikmo kolem branky.

30:06
    Vopat zblokoval Tůmovu střelu.

30:48
    Varvařovského střela z úhlu skončila na Čermákových betonech. Energetici odražený kotouč do branky nepropasírovali.

31:46
    Csabiho rána z kruhu skončila v Čermákově lapačce.

31:58
    Danielčák opět na úprku k brance. Nakonec byl zahnán do rohu a odzbrojen.

34:34
    Oba týmy měly nyní šance, ale jejich gólmani je podrželi.

34:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Důraz před brankou se nakonec vyplatil. Početní výhodu využil TADEÁŠ TŮMA. Asistence Boris Babeliak.

35:40
    Danielčák napadl přihrávku energetiků, ale ve středu byli připraveni dva domácí hráči, kteří si kotouč vzali zpět.

36:30
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Boris Babeliak objel s kotoučem branku a nahrál na MATTEA KOČÍHO, který stál před ní. Tomu se sice nejprve odrazil od brusle, ale nakonec kotouč zkrotil a poslal za Čermákova záda. Asistence Boris Babeliak a Matyáš Adámek.

37:55
    Litvínov právě vstřelil branku! DANIEL DEJ se nad kruhy nerozmýšlel a dělovkou poslal kotouč do rohu Ebenstreitovy branky. Asistence Tim Danielčák a Matěj Maštalířský.

39:25
    Ke Slavíkovi, který zůstal stát před brankou se dostal kotouč, jeho střela šla těsně mimo. Před dalšími dorážkami Ebenstreit raději kotouč zakryl a přerušil hru.

40:00

Utkání nabírá na obrátkách. Ve druhé třetině kotouč poletoval mezi pásmy a oba týmy dokázali soupeře dostat pod tlak. O srovnání se postaral Adam Csabi. Početní výhodu k navýšení vedení využil Tadeáš Tůma a čtvrtou branku si zapsal další obránce Matteo Kočí. Když už to vypadalo, že se domácí osvobodí z tlaku udeřil Daniel Dej a snížil náskok domácích hráčů. Další část začne zhruba v 19:36.

40:01

40:24
    Danielčák pálil od modré. Ebenstreit si povyjel a střelu odrazil ramenem.

41:05
    Vyhlídal to zkoušel od modré u mantinelu. Kotouč narazil na betony.

41:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Krajčík uháněl k brance. Z mezikruží poslal kotouč do Čermákovy náruče. Jenomže kotouč se odrazil před branku, kde byl připraven JAN BOTOŠ. Asistence Filip Krajčík a David Varvařovský.

42:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Důraz před brankou právě domácím vynesl další gól. Kotouč do branky dostal ONDŘEJ DOROT.

43:16
    Hned po buly se nad kruhy do kotouče opřel Danielčák. Ebenstreit byl připraven.

44:10
    Jeden z litvínovských prověřil Ebenstreita.

44:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! JAKUB ANTON se po zisku kotouče vydal na branku, kde kličkou z nájezdu překonal tváří v tvář Davida Čermáka. Asistence Adam Csabi a Matteo Kočí.

45:54
    Svobodovi sjel kotouč po brusli a tak se ho zmocnili domácí.

46:31
    Danielčák se nedostal přes modrou čáru.

47:41
    Čech se ocitl sám před Ebenstreitem. Ten se natáhl a kotouč sjel po jednom z betonů.

49:01
    Bulkova šance skončila na bránících hráčích.

49:36
    Před Ekrtem uhánějícím k brance vyrostl val čtyř energetiků, přes které se dál nedostal.

50:09
    Čermák zastavil jednoho z energetiků a přerušil hru.

50:25
    Skulinku u tyčky před Mencovou střelou z úhlu stihl Čermák utěsnit.

51:09
    Kombinaci energetiků zakončoval Botoš, který narazil na Čermákův beton.

51:32
    Zakázané uvolnění domácích.

51:47
    Dej se přes hokejky domácích nedostal ke kotouči.

52:25
    Beran to chtěl zkusit zpoza branky, jenomže domácí to nepřipustili.

53:05
    Jeden z energetiků poslal kotouč na Čermáka, od kterého se odrazil.

53:59
    Šmajda – 2 min., hákování.

54:12
    Kočí po buly získal kotouč a energetici vyhazují.

54:50
    Kočí se dostal do pásma, tam mu jeden z hostů kotouč vyrazil.

54:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Vyražený kotouč se dostal zpět k energetikům a TADEÁŠ TŮMA se postaral o gól v oslabení, když poslal kotouč z mezikruží do odkryté části branky. Asistence Filip Krajčík a Matyáš Adámek.

56:01
    Danielčák se opět dostal k brance, kde z těsné blízkosti narazil na Ebenstreitovy betony. Domácí gólman a jeden z bránících hráčů ubránili i následné dorážení.

57:03
    Slavíkova střela nepřešla přes Ebenstreitovy betony a za brankou se o něj postarali energetici.

57:30
    Bystřický zkoušel propálit Ebenstreita od mantinelu. Také on narazil na jeho betony.

58:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Do litvínovské branky kotouč dotlačil Filip Krajčík. Asistence Tadeáš Tůma a Kryštof Bulka.

59:18
    Hru přerušil ofsajd.

59:42
    Slavík se nedostal kvůli domácím do střelecké pozice.

59:47
    Skuhravý – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Varvařovský.

Dnešní duel je minulostí a body zůstávají v Karlových Varech. První dvě třetiny rozhodně nenaznačovaly takovýto výsledek. V poslední části se však prosadili pouze domácí, kteří skórovali pětkrát. Litvínovští mladíci ve svých snahách naráželi na obranu domácích a Adama Ebenstreita v brance. I přestože bojovali až do poslední sekundy, tak se jim nepodařilo skóre zvrátit. Svůj tým několikrát podržel David Čermák. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji krásný večer z lázeňského města. (20:15:49)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 10. Váňa (TS), 24. Dorot (Kočí, Váňa), 35. Tůma (Babeliak), 37. Kočí (Babeliak, Adámek), 42. Botoš (Krajčík, Varvařovský), 43. Dorot, 45. Anton (Csabi, Kočí), 55. Tůma (Krajčík, Adámek), 59. Krajčík (Tůma, Bulka) – 6. Danielčák (Svoboda, Maštalířský), 10. Slavík (Čech, Hocelík), 38. Dej (Danielčák, Maštalířský)

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý