Třebíč – Litoměřice 0:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:3 (kon.) | Slavia – Vsetín 2:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 4:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 27.02.2023, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u přenosu 51. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a HC Dukla Jihlava. Druhá nejvyšší hokejová soutěž v Česku se blíží do svého finiše. V předposledním kole zavítá na chrudimský led Jihlava, která má stále o co hrát. Na jistotu přímého postupu ztrácí čtyři body, zároveň se ale stále musí obávat soupeřů ze spodních pater. Pardubice si v minulém kole zajistily jistotu záchrany, takže do zbylých dvou zápasů mohou jít už se splněným hlavním cílem.

HC Dynamo Pardubice B si i přes prohru na ledě Zlína zajistilo jistotu záchrany v Chance lize minimálně na další sezonu, pomohl mu také k tomu domácí nezdar Šumperku proti Kolínu. Dlouho bezbrankové utkání rozsekl až ve 48. minutě přesnou dorážkou v přesilové hře útočník Kindl. „Je to obrovská úleva. Jsem hrozně rád, že se nám náš cíl v podobě záchrany povedlo splnit dvě kola před koncem a není to na doraz až do posledního utkání. Hráčům patří dík, že se prali do poslední chvíle,“ oddechl si hlavní trenér Václav Baďouček.

HC Dukla Jihlava bojovala v sobotu proti uvadajícímu Přerovu a byl z toho nesmírně dramatický zápas. Po celé dvě třetiny drželi Přerovští hubený jednobrankový náskok, jenže ve 45. minutě svou teprve druhou brankou vyrovnal Kolář a jednatřicet vteřin před koncem zařídil Dukle nesmírně důležité vítězství Šik. „My jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. To utkání bylo bojovné, bylo vidět, že o něco jde. My jsme znovu nastoupili ve třech pětkách, bohužel zápasy teď jdou hrozně rychle za sebou a já musím smeknout před klukama, jak to odjezdili. Člověk by nevěřil, že když dáme tři góly v zápase, tak to budou takové nervy na konci, ale tak to prostě někdy je,“ byl rád po utkání s Přerovem hlavní trenér Viktor Ujčík.

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše. Dynamo dnes ve světlé variantě, Dukla v tmavé.

00:01

00:05
    Kolář posílá puk dopředu.

00:19
    Rákos projížděl okolo brankoviště a nepříjemně tečoval puk, Beran včas zareagoval.

00:52
    Matýsovu teč už teď Beran přikrývá.

01:05
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Karel Nedbal – 2 min., nedovolené bránění.

01:19
    Kočímu přeskočil kotouč hokejku a vhazuje se ve středním pásmu.

01:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Daniel Kolář – 2 min., nedovolené bránění.

02:01
    Bukač po cloně nahodil puk na Berana, ten byl pozorný.

03:06
    Cachnín byl odstaven Zdráhalem a Dynamo má před sebou zkrácenou přesilovku.

03:52
    Ondřej Rohlík namazal nepřesnou křižnou přihrávkou Skořepovi, Klouček ho ale vychytal!

04:26
    Marek Drtina – 2 min., sekání.

04:58
    Domácí už dvakrát bezpečně vyhodili.

05:33
    Zdráhal ometl puk o mantinel ven z pásma.

06:26
    Dynamo je zpět v pěti.

07:24
    První lajna Dynama nadělala zmatek před Beranem, jenž si nebyl jistý, kam puk vyrazil.

08:27
    Klouček Karabáčkovo nahození vyráží betonem.

08:56
    Bilčík jen odevzdává puk na pardubické hole.

09:57
    Střela Robina Kaplana skončila v moci Berana, který se sice otáčel za sebe, puk ale držel.

10:23
    Před Josefem Skořepou se rozevřela obrana. Nic se nesnažil vymýšlet, ale brankáře Kloučka neprostřelil!

11:23
    Tomáš Urban si vědomě najel na zadní tyč, kam opravdu nahrávka přišla, ale střela skončila mimo bránu!

12:28
    Dukla právě vstřelila branku! Nenápadná akce z jihlavské strany končí v bráně! Filip Dundáček se vytočil zpoza brány, puk tak zvláštně poskakoval na brankovišti, kde ho jako první našel RICHARD CACHNÍN a dopravil ho do brány – 0:1! Asistence: Filip Dundáček
    12:28 Richard CACHNÍN - 0:1

14:03
    Dvořák rychle přesunul Šikovi, který nevyzrál na Kloučka!

14:03
    Jan Zdráhal – 2 min., držení.

14:51
    Valova bomba od modré sice Kloučkovi vypadla, před dorážkami ale puk zvládl ukrýt.

15:21
    Bukač vysvobozuje domácí celek.

15:41
    Střelu z nepříliš připravené pozice Klouček lapil.

16:03
    Zdráhal na ledě.

17:02
    Urbanovi se před modrou čárou zamotal puk pod brusle a Dynamo tak nemohlo přejít do útoku.

18:02
    Ondřej Rohlík našel v mezikruží Lichtaga, jenž se nerozpakoval a okamžitě vyslal puk na Berana.

18:14
    Jeden z těch lehčích zákroků pardubického brankáře po nahození Bilčíka.

18:55
    Adam Dvořák – 2 min., krosček.

19:08
    Hanousek dobře našel křížem Ondřeje Matýse, jehož střela z první prolétla vedle.

19:57
    Hanouskovi střela vůbec nesedla.

20:00

První třetina je u konce a po prvních dvaceti minutách se do vedení dostala hostující Jihlava. Ve 13. minutě se pohotově zorientoval na dorážku Richard Cachnín, který dostal poprvé puk za Kloučka.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:26
    Zdráhal na modré čáře se snažil ze všech sil zachytit nepřesný puk od mantinelu, to se ale nepovedlo a únik Karabáčka musel vyrážet Klouček!

20:55
    Hosté jsou v plném počtu.

21:24
    Dukla právě vstřelila branku! Bleskový nástup Jihlavy končí druhou brankou! Na první střelu Klouček ještě stačil, ale puk si nejrychleji našel OTAKAR ŠIK, který i v pádu doklepl puk do opuštěné brány – 0:2! Asistence: Radek Pořízek a Vítězslav Brož
    21:24 Otakar ŠIK - 0:2

22:28
    Kubíčkův nápřah z dobré pozice skončil mimo bránu.

23:31
    Dukla teď kontroluje stav zápasu a drží se v pásmu domácích.

23:57
    Daniel Rákos – 2 min., podrážení.

23:57
    Zbytečný zákrok Rákose v útočném pásmu znamená další výhodu pro Duklu.

24:50
    Teč Křehlíka zamířila vedle.

25:08
    Hosté ale drží Dynamo v pásmu.

25:25
    Harkabus se ještě snažil dorážet před bránou, Klouček už měl puk pod lapačkou.

25:45
    Kolářův pokus o levého mantinelu skončil mezi betony brankáře.

27:13
    Šik si vyhlédl v pásmu puk, Matýs mu ho ale odebral.

28:35
    Kubíček obětavě zalehl proti střele Skořepy a Dynamo je alespoň na chvíli v pásmu hostů, vhazuje se před Beranem.

29:11
    Dobře myšlená žabička Půhoného na Miroslava Rohlíka skončila špatným zpracováním puku.

29:41
    Cachnín vrací hru před Kloučka, ten musí zasahovat.

30:08
    Richard Cachnín mohl přidat svoji druhou branku. Jeho bekhend z otočky prošel Kloučkovi pod betony, ovšem mimo bránu!

31:25
    Urban v zajímavém přečíslení volil střelu na bližší tyč, puk ale zůstal Beranovi v lapačce.

32:17
    Rychlé přenesení hry skončilo nepřesnou střelou Hanouska.

32:33
    Jihlavská obrana nevyřešila příhrávku vpřed vůbec dobře a byl to Tomáš Zeman, který měl v ideální pozici puk na holi. Vůbec ale netrefil přihrávku.

33:48
    Jakub Lichtag se několikrát dostal k bekhendové dorážce, Beran ale nechal beton na ledě a zůstal nepřekonán!

34:36
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo se v přesilové hře snížením vrací do hry! Na levý kruh dostal přihrávku TOMÁŠ HANOUSEK a prostřelil rozhozenou obranu a Berana – 1:2! Asistence: Ondřej Matýs a Karel Nedbal
    34:36 Tomáš HANOUSEK - 1:2

36:54
    Klouček sbírá puk ze vzduchu a bude se před ním vhazovat.

37:34
    Ondřej Matýs nepřešel přes obranu, ale Dynamo díky zakázanému uvolnění zůstává na puku.

38:48
    Dukla právě vstřelila branku! Jihlavě se ještě před pauzou daří odskočit opět na dvě branky! VÁCLAV KARABÁČEK už měl před malou chvílí možnost, tehdy ještě bránu netrefil, ale poté si našel odraz a přesně zamířil pod horní tyč – 1:3! Asistence: Adam Dvořák
    38:48 Václav KARABÁČEK - 1:3

38:59
    Fabien Kočí – 2 min., napadení.

39:12
    Zdráhalovu střelu od modré Beran vyráží.

40:00

Dynamo i přes přesilovou hru, kterou v úvodu druhé části dohrávalo, vůbec start nezachytilo. Už v oslabení hosté hrozili, a poté ve 22. minutě navýšil na 2:0 pro hosty Otakar Šik. Dynamo se vrátilo do hry přesilovkou trefou Hanouska a když už se zdálo, že se půjde do kabin se ztrátou jednoho gólu pro domácí, tak potřetí skórovala Jihlava zásluhou Václava Karabáčka.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:07
    Haman vyhazuje kotouč ke Kloučkovi.

40:58
    Pardubice B právě vstřelily branku! Vteřinu před vypršením trestu se Dynamo znovu dotahuje! Přenesení hry využil na pravém kruhu naprosto precizní střelou pod horní tyč ONDŘEJ MATÝS – 2:3! Asistence: Karel Nedbal a Tomáš Hanousek
    40:58 Ondřej MATÝS - 2:3

41:12
    A okamžitě mohlo být vyrovnáno! Jakub Lichtag si na brankovišti vytvořil prostor a jeho střela těsně nad ledem těsně minul tyč!

42:43
    Bukač ještě bojoval o puku na modré čáře, ale ztratil ho.

43:05
    Václav Karabáček – 2 min., podrážení.

43:15
    Okamžitou střelu od modré čáry Beran chytá.

43:46
    Po šťastném odrazu na jihlavskou hokejku hosté vyhazují.

44:43
    Další výborně sehraná přesilovka! Hlavním článkem byl Pochobradský, který svojí vysokou postavou dělal na brankovišti problémy, ale dorážky z jeho hole Beran společně s beky zneškodnili.

45:05
    Karabáček ve hře.

46:19
    Adam Dvořák – 2 min., podrážení.

46:28
    Rychlou akci na jeden dotek zakončoval do lapačky Pochobradský.

47:32
    Po obrovském tlaku je Jihlava určitě ráda, že vyhazuje! Urban nebezpečně dorážel před bránou, ale trefil jen boční síťku.

48:17
    Rákos střílenou přihrávkou vybízel k teči Lichtaga, kterého sám před prázdnou bránou vychytal Beran!

50:10
    Hanouskovo nahození orazítkovalo zadní mantinel.

51:16
    Po střele Dundáčka nikdo dlouho nevěděl, kde se nachází puk. Pod Kloučkem ale nebyl, v rohu ho následně získali domácí.

52:09
    Tomáš Hanousek – 2 min., podrážení.

53:08
    Klouček kryje dvě střely z mezikruží.

53:17
    Robin Kaplan ujel obránci a zbývalo mu přesně zakončit, ale netrefil bránu!

53:55
    A znovu Kaplan, který hrozil při vlastním oslabení. Teď už bránu trefil, ale naopak ho vychytal Beran!

54:09

56:13
    Lichtag orazil puk o betony, ten se odrazil před samotného Daniela Rákose, před kterým byla už jen prázdná brána. Jenže puk napálil vedle!

57:46
    Pořízkova střela nebyla přesná.

58:31
    Klouček zatím v bráně, Jihlava je na puku.

58:50
    Píská se ofsajd na pardubické straně, domácí trenéři si berou čas na poradu.

58:50
    Klouček už je napůl cesty připraven odjet na střídačku.

59:13
    Klouček venku z brány.

59:54
    Matýsovu střelu Beran vyráží.

Velmi povedené třetí třetina ze strany domácích zadělala na pořádné drama. Hned ve 41. minutě snížil na 2:3 Ondřej Matýs a Dynamo mělo další velké šance, aby vyrovnalo, jenže ani jedna už neskončila za Beranem. Jihlava si tak odváží tři body. (20:11:53)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 35. Hanousek (Matýs, Nedbal), 41. Matýs (Nedbal, Hanousek) – 13. Cachnín (Dundáček), 22. Šik (Pořízek, V. Brož), 39. Karabáček (A. Dvořák)

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Hanousek, Bukač, Drtina, Nedbal, Zdráhal, Kubíček – Lichtag, Rákos, O. Rohlík – Rouha, T. Urban, Matýs – Pochobradský, T. Zeman, M. Machač – Půhoný, M. Rohlík, Kaplan – Kulhánek.
    Trenér: Václav Baďouček

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – D. Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, A. Dvořák, Dundáček – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Pořízek, Handl, Šik – Cachnín, Křehlík, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Skopal, Koziol – Thuma, Maňák