Přerov – Motor ČB 0:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 4:6 (kon.) | Chomutov – Olomouc 8:2 (kon.)
Kometa Brno – Tábor 2:3 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Hvězda Praha 4:2 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
4:6 (1:2, 2:1, 1:3)
Rytíři Kladno
Pátek 03.03.2023, 13:30 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 21. kolo
Partner:
   
  Dnes je to ode mne všechno, děkuji vám za pozornost a příště na počtenou. Závěrem bych vás chtěl pozvat na utkání ligy juniorů mezi BK Havlíčkův Brod a IHC Králové Pískem, které bude komentovat Ladislav Vácha. (16:08:03)
   
  Karty jsou rozdány jasně: Havlíčkův Brod sestupuje do Ligy dorostu – Kladnu končí sezona. Středočeši si ve třetí třetině hlídali náskok, který udrželi ve třetí části. Bruslaři po osmi letech opouští nejvyšší soutěž.
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Kladno právě vstřelilo branku! Hosté trestají power play domácího celku a rozhodují o výhře! Kladno jelo dva na jednoho a nahrávku Daníčka využil TOMÁŠ SÉM! Asistence: Jiří Kupčo.
   
  59:13
  Dominik Chromý mohl vyrovnat, ale nedokázal prostrčit puk za brankářova záda. U branky Kladna bylo poté několik domácích hokejek, ale puk nekončí v brance.
   
  58:33
  Domácí tým hraje bez brankáře!
   
  58:17
  Kladenští vyhodili přes všechny čáry, ale pískat se nebude.
   
  57:06
  Račan vyrazil puk před sebe, doklepával ho so branky Jan Valuš. Kotouč byl vysoko ve vzduchu a skončil u levé tyčky!
   
  56:51
  Bruslaři jeli dopředu, ale bylo jim odpískáno postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  56:25
  Kladno si vytvořilo šanci, ale tu přerušuje hvizd hlavního arbitra, který píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  55:39
  Marek Daníček se dostal po pravé straně do pásma, vystřelil, ale jeho pokus se otřel o hokejku obránce. Račan byl tudíž bez zákroku.
   
  54:23
  Ondřej Šátek vystřelil nebezpečnou střelu, kterou před Račanem tečoval ještě někdo v modrém. Puk vyplaval těsně levé tyče!
   
  53:49
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
  Mrtka – 2 min., hákování.
   
  52:37
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři osm minut před koncem střílí branku naděje! DOMINIK CHROMÝ už byl zcela mimo ideální pozici, nicméně dokázal nastřelit puk o Martina Jordana, který si srazil puk do sítě! Asistence: Patrik Mrtka.
   
  51:45
  Zřejmě to byl Patrik Křížek, jenž mohl zdramatizovat utkání, ale z otočky nebyl úspěšný. Martin Jordan zastavil puk před brankovou čárou!
   
  50:58
  Denis Beran si sjel mezi čárky, odkud vyslal nekompromisní pumelici. Račan si proti střele povyjel a ztlumil ji ve výstroji.
   
  49:04
  Kladno právě vstřelilo branku! Vyhraný souboj a rázem je z toho vedení o dva góly. JIŘÍ KUPČO napoprvé neusměrnil puk za Račana, ale s dorážkou slavil úspěch, když přehodil puk přes beton gólmana! Bez asistence.
   
  47:59
  Patrik Mrtka si na zádech vezl obránce Kladna, který mu nedovolil rozehrát útočnou akci. Puk skončil na holi Ondruše, jenž jho poslal podél hrazení kde ho sbírá hráč hostů.
   
  46:39
  Patrik Mrtka se dostal mezi čárky, jenže pokus zápěstím byl ztečovaný mimo tři tyče kladenského gólmana.

  Štěpán Ondráček

  Branky a nahrávky: 8. Frühbauer (Chromý), 32. Adam (Kraučuk), 38. Koubek (Mrtka, Křížek), 53. Chromý (Mrtka) – 10. Šíma (Sém, Kupčo), 20. Hlaváček (Netrh, Petřík), 33. Beran (Petřík, Valuš), 47. Šíma (Kupčo), 50. Kupčo, 60. Sém (Kupčo)


  BK Havlíčkův Brod: Račan (Kamenický) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam (A), Ondruš, Konvalina, Danyljuk – Koubek, Křížek, Nový – Chromý, Frühbauer, Kraučuk – Teml, Hospodka, Kozlík – Čapek.
  Trenér: Miroslav Duben

  Rytíři Kladno: Jordan (Šefčík) – Pražák (C), Trojna (A), Šátek, Krása, Svoboda – Šíma (A), Sém, Hlaváček, Přibyl, Pytlík, Kupčo, Petřík, Beran, Netrh, Vančura, Valuš, Daníček.
  Trenér: Miloslav Hořava

  Rozhodčí: Josef Barek – Tomáš Jiruška, Patrik Landsmann

  Diváci: 69