Vegas – Montreal 4:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 3:1 (kon.) | Arizona – New Jersey 4:5 (po pr.)
Colorado – Seattle 2:3 (po pr.)
konec
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Detroit Red Wings
Pondělí 06.03.2023, 00:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (02:57:00)
   
  Statistika
  Střely na bránu: 37 – 26 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 8

  Kdo se postavil do brankoviště?
  Carter Hart (PHI) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
  Ville Husso (DET) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 59:31

  Česká a slovenská stopa
  Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:48
  Filip Zadina (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:24

  Tři hvězdy utkání
  1. Nicolas Deslauriers (PHI) 1+0
  2. Noah Cates (PHI) 1+0
  3. Ville Husso (DET) 34 zákroků
   
  Pro Red Wings končí tento duel šestou porážkou v řadě a vidina postupu do play-off jim asi nenávratně mizí v dáli. Na ledě Wells Fargo Center se díky Perronovi prosadili pouze jednou. Flyers zaveleli k obratu ve vlastním oslabení, kdy Husso nezastavil samostatný nájezd spíše svátečního střelce Deslaurierse. Zanedlouho byl krátký na teč Noaha Catese a ve zbývajících sedmadvaceti minutách se stavem pohnul už jenom Scott Laughton, který měl proti sobě prázdnou bránu. Detroitu to v koncovce vůbec nelepilo. Spousta střel létala všude možně, jen ne na Harta, což dokreslil třeba výkon Dominika Kubalíka.
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Asi poslední zkouška pro Harta, který dnes podal v brankovišti Flyers velmi solidní výkon. Coopovu upachtěnou střelu vykopl pravým betonem.
   
  59:03
  Po otočce Bergrenna se kotouč odrážel k vrcholku kruhu, kam z druhé vlny přijel Oesterle. Hart dělovku z golfáku zneškodnil.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:35
  Tippett chtěl pomoct Farabeemu k tomu, aby po jednadvaceti zápasech konečně skóroval. Nachystal mu to pěkně, jenže útočník s číslem 86 zvedl puk mimo branku.
  58:12 Scott LAUGHTON - 3:1
   
  58:12
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Seider při střele smůlovatě zlomil hokejku, SCOTT LAUHGTON měl usnadněnou cestu do středního pásma a ještě před útočnou modrou doručil puk do nehlídané branky Red Wings. Bez asistence.
   
  57:50
  Ville Husso už drží spoluhráčům palce ze střídačky. Red Wings bojují o přežití v šesti!
   
  57:23
  Oesterleho centr sebral Tippett a spolu s Catesem vypustili za obranu Laughtona. Ten se pokoušel o bekhendový blafák, ale puk se mu zadrhl o hokejku Hussa.
   
  57:09
  Tvrdá rána Kubalíka hned po buly neletěla do těch správných míst. Bývalý hráč Chicaga o pár sekund později dostal i druhou příležitost, nicméně ani bekhendem přesně nemířil.
   
  56:59
  Filip Zadina hokejkou ovlivnil směr Larkinovy střely od modré čáry. Na překonání Cartera Harta to českému hráči ale nestačilo.
   
  56:45
  Ben Chiarot vedl puk po ose hřiště. Bohužel pro něj měl před sebou Ristolainena, který se postaral o odklonění střely do bezpečné vzdálenosti od Harta.
   
  56:18
  Provorovova střela zpoza kruhu byla kousek před Hussem přizvednuta vysoko do vzduchu. Sudí poté hru přerušili, aby si hostující brankář mohl opravit masku.
   
  56:06
  Farabee v mezikruží dostal puk za sebe. Lepší pro něj bylo nahrát do druhého sledu Frostovi, jehož příklep Husso vyrazil.
   
  55:23
  Raymondovi utekl puk k Perronovi, jenž přetlačil Farabeeho a z úhlu vystřelil. Hart u bližší tyče jenom vyrážel a Larkin při jeho robinsonádě o velký kus přepálil dorážku.
   
  55:05
  Hayes udržel kotouč proti dvěma dotěrným oponentům a konstruktivně ho předal k modré čáře, odkud Hussa prozkoušel Cameron York.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 27. Deslauriers, 33. N. Cates (Seeler, Ristolainen), 59. Laughton – 5. Perron (Copp)


  Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Tippett, Frost, Farabee – Allison, Hayes, J. van Riemsdyk – Lemieux, N. Cates, Laughton (A) – Laczynski, Deslauriers.
  Trenér: John Tortorella

  Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Seider, Walman, Chiarot, Määttä, Oesterle, Hägg – Raymond, Larkin (C), Zadina – Perron (A), Copp (A), Kubalík – Fabbri, Veleno, Berggren – Chiasson, P. Suter, Erne.
  Trenér: Derek Lalonde

  Rozhodčí: Anderson, Rooney – Barton, Cormier

  Diváci: 17 630