Toronto – Buffalo 3:4 (kon.) | Montreal – Colorado 4:8 (kon.) | Seattle – Dallas 2:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:0 (1:0, 1:0, 4:0) Stav série: 2:1
Banes Motor České Budějovice
Úterý 14.03.2023, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (19:00:31)

Je dobojováno! Plzeň třetí duel této série ovládla jednoznačně 6:0 a zaslouženě slaví postup do čtvrtfinále. Ve třetí třetině nasypala Škoda svému soupeři ještě čtyři branky, hosté se nakonec nezmohli ani na čestný úspěch.

59:41
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, to je nejspíše také to poslední, co dnes uvidíme.

59:05

58:29
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Šíma – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

58:20
    Hynek Prošek dokázal vystřelit od modré čáry, před brankářem puk šikovně tečoval Adam Benák, ale vedle brány.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:46
    Hostům už je prakticky jen o to překazit Maříkovi čité konto, k tomu mají momentálně ale hodně daleko.

55:42

55:18
    Hosté měli puk pod kontrolou, avšak nestříleli. Tak to nakonec dopadlo tak, že jim ho domácí ukradli a následně i vyhodili.
    54:10 Adam BENÁK - 6:0

54:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    K němu se rozjel sám faulovaný ADAM BENÁK, ten zvolil forhendovou kličku a tam mu vyšla na podtrženou jedničku.

54:10
    Adam Benák byl faulovaný při samostatném úniku. Hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení.

53:42
    Beran – 2 min., hrubost.

53:15
    Ofsajd Škodovky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:57
    Matyáš Mařík nadále živí naději na druhé čisté konto v této sérii. I další ránu od pravého mantinelu dokázal plzeňský brankář zastavit.

51:14

51:05
    Jakub Lukáš další ránou od modré čáry vůbec netrefil bránu.

50:26
    Plzeň dostala puk až za branku Motoru, kde kapitán Tomáš Pittr šetří několik cenných vteřin.

49:55
    Rána od modré čáry byla zablokována do rohu ledové plochy.

49:14
    Hofrajtr – 2 min., hákování.
    48:38 Hynek PROŠEK - 5:0

48:38
    Škodovka už si ze zápasu dělá svou vlastní show. Přesilovou hru sice využít nedokázala, avšak krátce poté v dalším rychlém brejku našel Matyáš Úbl na druhé vlně HYNKA PROŠKA, který přes beton dostal podruhé v zápase puk do sítě. Asistence: Matyáš Úbl, Matyáš Beran.

48:32

47:46
    Nyní se sami indiáni vyhánějí z útočné třetiny.

47:13
    Jiříček vyslal do pásma Titlbacha, ten zpětnou přihrávkou našel ještě hokejku Davida Slačíka, jeho rána ale byla tentokrát zblokována do ochranné sítě.

46:32
    Lukáš – 2 min., hákování.
    46:01 David SLAČÍK - 4:0

46:01
    Troufnu si říci, že je rozhodnuto! Tomáš Skala ve středním pásmu našel DAVIDA SLAČÍKA, který se posléze zbavil obránce a nadvakrát se mu povedlo překonat i brankáře Schacherla. Asistence: Tomáš Skala, Adam Titlbach.

44:35
    Před brankou Motoru vznikla menší mela, domácí se snažili silou procpat puk do sítě, to se jim ale nepovedlo.

43:21
    Matyáš Mařík s ledovým klidem kryje ránu od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho levici.

43:02
    Na druhé straně se Jiří Matějka procpal až před gólmana, ve finální fázi mu ale utekl puk od hokejky a Schacherl stačil včas zasáhnout.

42:09
    Hosté se nadále snaží se zápasem něco udělat, Hečko dobře zavezl puk, ten následně před Drančákovi, avšak kapitán Jihočechů poté netrefil bránu Maříka.
    41:12 Petr MAKOVEC - 3:0

41:12
    Škodovka dělá velký krok k postupu do čtvrfinále! PETR MAKOVEC si nabruslil do útočného pásma podél pravého mantinelu a puk následně procpal skrz brankáře až do sítě. Asistence: Jan Skok, Jiří Kamas.

40:49
    Dominik Postl si najížděl na záda domácích obránců, přesné přihrávky se nicméně nedočkal.

40:01

Vše je připraveno, jdeme na třetí třetinu.

Čtyřicet minut hry je minulostí a plzeňská Škoda vede nad svým soupeřem již rozdílem dvou branek. I ve druhé části se prosadil první plzeňský útok, to když Benák našel před prázdnou bránu volného Adama Titlbacha. Nicméně v závěru třetiny byl Motor jasně lepší a jen díky výbornému Maříkovi platí stav, jaký vidíme na kostce nad ledem.

Poslední dějství začne přibližně v 18:14.

40:00

39:25
    Antonín Klatovský vystihl hostující rozehrávku, domácí útočník jel posléze sám na brankáře, svou střelou ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    David Slačík si vybruslil od levého mantinelu a z ostrého úhlu domácí útočník trefil břevno.

37:45
    Hosté už mají i pořádnou dávku smůly, naopak Plzeň má štěstí, ale nutno uznat, že to přeje připraveným.

36:59
    Motor je několik minut lepším celkem a jen díky skvělému plzeňskému brankáři nadále platí stav 2:0 pro indiány.

36:14
    Samuel Drančák chytil ve středním pásmu velkou rychlost, s pukem se dostal až na osu hřiště, jeho švih opět zaměstnal maskovaného muže indiánů.

35:30
    Daniel Matějka měl na hokejce kontaktní branku, jeho ránu z pravého kruhu ale fantasticky vytáhl mimo svou bránu plzeňský gólman.

34:08
    Hosté měli dobrou pasáž hry, dobrou minutu motali plzeňské hráče uvnitř vlastního pásma, všechny tři střely ale opět dokázal zastavit brankář Matyáš Mařík.

32:52
    Gřegořek vypálil puk od modré čáry, Mařík si našel kotouč až v poslední chvíli, přesto ho poté našel ve své lapačce.

32:26
    Zakázané uvolnění plzeňské Škody.

31:57

31:00
    Adam Jiříček pálil nadvakrát z levého kruhu, obě jeho rány šly ke vzdálenější tyči, avšak obě dokázal Schacherl. vytáhnout.

30:18
    Samuel Drančák se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, forvard Jihočechů se snažil zasunout puk mezi betony, ty ale k sobě sklaply včas.

29:57
    Fábera – 2 min., vražení na hrazení.

29:14
    Nahození od modré čáry s přehledem kryje brankář Motoru, obě mužstva střídají.

28:51
    Puk mimo mantinely, vhazovat se bude před brankáře Schacherlem.
    27:55 Adam TITLBACH - 2:0

27:55
    Tentokrát už domácím vyšlo na jedničku a zaslouženě zdvojnásobují své vedení. Benák našel na levé straně ADAMA TITLBACHA, který neměl už problém trefil poloprázdnou hostující bránu. Asistence: Adam Benák, Matyáš Úbl.

27:24
    Adam Benák zasekl kotouč na pravém kruhu, záhy rychle střílel, Schacherl ale stále svůj tým drží v zápase hodně vysoko.

26:08
    Plzeň se dostala do přečíslení dvou na jednoho, Adam Benák našel před prázdnou bránou Petra Makovce, avšak nikdo z přítomných na stadionu nechápe, že tahle situace neskončila brankou.

25:31
    Adam Benák si klepl hokejkou o led na znamení kotouče, ten ale záhy poslal jen doprostřed brány. Vhazovat se bude po levici brankáře Motoru.

24:09
    Hosté taktéž začínají kousat, rychlý švih vykouzlil Samuel Drančák, domácí branku ovšem těsně minul.

23:43
    A znovu zákrok domácího brankáře, tentokrát proti střele z osy hřiště.

23:13
    Vojtěch Aulický se tlačil do zakončení podél levého mantinelu, jeho pokus nakonec dokázal Mařík vykopnout svým betonem.

21:47
    Plzeň nadále lepším celkem, nicméně spoustu akcí domácí až moc přetahují.

20:45
    Na startu druhé dvacetiminutovky již obě mužstva podnikla výpad do útočné třetiny, ani jeden z brankářů ale zatím zasahovat nemusel.

20:01

Obě mužstva se vracejí na ledovou plochu, druhá třetina začne co nevidět.

Je za námi prvních dvacet minut hry. Plzeň je zatím jasně lepším a zatím utkání připomíná hru kočky s myší. Indiáni měli snad osm až deset velkých šancí, avšak gól dali zatím pouze jeden. Uvidíme, jak to bude nadále, České Budějovice by měly ve své hře přidat, i když proti posílené Plzni to mají hodně složité.

Druhá perioda začne přibližně v 17:43.

20:00

19:47
    Zakázané uvolnění Motoru. Plzeň bude mít ještě jednu šanci v úvodní části.

19:35
    V poslední minutě měli též hosté svou šanci na vyrovnání, po střele z mezikruží nevěděl Mařík, kde má kotouč, ten nakonec našel pod sebou.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

17:58
    Další krásná akce domácích! Vše nejprve rozjel Adam Jiříček, Adam Titlbach si poté vyměnil kotouč s Hynkem Proškem, první jmenovaný ale minul zcela prázdnou bránu. Nutno podotknout, že to měl celkem těžké, jelikož puk hodně skákal.

16:47
    Jan Skok si nyní udělal z obránců Českých Budějovic dobrý den, bek indiánů se dostal s pukem až na pravý kruh, stav nicméně zůstává stejný i po této akci.

15:34
    Matyáš Úbl se prokličkoval přes tři hráče až na osu hřiště, jeho prudká rána ale posléze rozduněla jen zadní mantinel.

15:04
    Krásná souhra celého plzeňského útoku. Na konci byl ale úspěšnější brankář Schacherl, který roztáhl po brankové čáře a puk za svá záda nepustil.

14:19
    Adam Titlbach od zadního mantinelu našel volného jmenovce Benák, ten zkoušel střílet nahoru, tohle místo si nicméně Schacherl pokryl. Lépe si nevedl ani Antonín Klatovský.

13:05
    Po delší době se ozvali i hosté, mezi kruhy dostal nabito Alan Šimon, avšak jeho ránu dokázal v klidu chytit Mařík do své lapačky.

12:27
    Plzeň si dělá na ledě co chce, v dalším rychlém přečíslení vystřelil z levé strany Adam Benák, Schacherl na poslední chvíli jeho pokus dokázal vytěsnit mimo své brankoviště.

11:53
    Další velká možnost domácího celku. Klatovský v rychlé souhře hledal před brankou Adama Titlbacha, ten dokázal trefil puk, avšak branku soupeře jen o kousek minul.

11:07
    Vojtěch Tolar si udělal prostor na pravém kruhu, jeho následnou ránu vyrazil Schacherl pouze k volnému Matyášovi Beranovi, ten nicméně v obtížné situaci minul poloprázdnou bránu.

10:52
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Hra se znovu vrátí před svatyni Schacherla.

10:09
    Indiáni se opět nastěhovali před branku Motoru, u zadního mantinelu kouzlil Petr Makovec, ten se poté snažil oslovit kolegu Tomáše Pittra, to se mu nicméně nepovedlo.

08:34
    David Slačík obětavě zablokoval další ránu Jihočechů od modré čáry.

06:49
    Budějovice zatím ohrožují domácí branku jen střelami od modré čáry, ta Lukášovo ale trefila je boční síťku.

06:14
    Matyáš Beran si hezky vybruslil až na levý kruh, následně ale trefil jen připravenou lapačku brankáře Motoru.

05:45
    Škodovka má zatím utkání od první minuty pod jasnou kontrolou, avšak i hosté se snaží zahrozit

04:41
    Antonín Klatovský si vybruslil od zadního mantinelu až na brankoviště, bekhendem ale kotouč za Schacherla nedostal.

03:50
    Matyáš Humeník taktéž nic složitého nevymýšlel a krátce za modrou čárou ihned vystřelil na plzeňského brankáře, ten jeho ránu vykopl svým betonem.

03:11
    Daniel Matějka se dočkal kotouče na modré čáře, jeho střelu ale s ledovým klidem kryje Mařík do své lapačky.

02:19
    Benák se snažil oslovit najíždějícího Petra Makovce, avšak ten kotouč nedokázal zkrotit a icing se píská i na druhé straně.

01:26
    Domácí se ženou za další brankou, avšak hosté se dostali k puku a ten vyhodili na zakázané uvolnění.
    00:39 Hynek PROŠEK - 1:0

00:39
    Indiáni jdou bleskurychle do vedení. Adam Benák našel na modré čáře HYNKA PROŠKA, který se prosadil prudkou ranou přesně k levé tyči. Asistence: Adam Benák, Adam Titlbach.

00:01

Všichni aktéři jsou již na ledové ploše, zápas začne každou chvilku. Posílená Plzeň je dneska jasným favoritem, potvrdí to? Nebo Motor překvapí? To nám ukáže až samotné utkání.

Jako první na ledovou plochu nastupují hráči jihočeského Motoru.

Plzeň dnes nastoupí v posílené sestavě, je vidět, že jde zkrátka o hodně. Útočné řady posílí duo Adamů Benák a Titlbach, kteří již stabilně hrají za juniory a v obraně bude tvrdit muziku Jan Skok s Adamem Jiříčkem, kteří oba v šestnácti letech mají už zkušenosti s A týmem. Před pár dny dokonce nastoupili i do zápasu předkola play off mezi Plzní a Libercem.

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Prošek, Černý, Skala (A), Tolar, Jiříček, Skok, Kamas – Matějka, Titlbach, Slačík, Benák, Makovec (A), Beran, Pittr (C), Klatovský, Úbl, Hofrajtr.
    Trenér: Jiří Hanzlík.

Trenér: Milan Dančišin.

Rozhodčí: Valda, Žižka – Dědek, Hlinka.
    Sestřih prvního osmifinále, ve kterém zvítězila Škoda nad Motorem 5:0.

Hezké úterní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž v LOGSPEED CZ Aréně odehraje rozhodující třetí duel osmifinále play off Extraligy dorostu, ve kterém HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Motor České Budějovice.

Úřadující mistři vstoupili do play off pravou nohou. V pátek se hrál na západě Čech první duel a modrobílí ho ovládli, když vyhráli jednoznačně 5:0. Rozhodujícím momentem byl jistě gól na 2:0, který indiáni vstřelili pouhou vteřinu před koncem první části. Ve druhé třetině postupně navýšili svůj náskok na rozdíl pěti branek a závěrečné dějství se následně prakticky jen dohrávalo.

1. zápas osmifinále play off Extraligy dorostu:
    HC Škoda Plzeň – Motor České Budějovice 5:0

Branky a nahrávky: 8. Pittr (Tolar, Makovec), 20. Makovec (Pittr, Beran), 24. Úbl (Klatovský, Prošek), 26. Úbl (Klatovský, Prošek), 31. Fábera (Matějka).

V neděli cestovala Škodovka do Budvar Arény s jasným úkolem – vyhrát a postoupit. Jenomže domácí se nechtěli vzdát a svého soka od první minuty přehrávali a měli větší hlad po výhře. K té zavelel v první periodě Dominik Postl, který během necelých dvou minut vstřelil dvě branky. Nakonec Motor po dvaceti minutách vedl již o tři góly. Jihočeši nakonec ukázali kouzlo play off, jelikož ve druhém zápase to byli oni, kteří zamkli svou branku a zvítězili jednoznačně 4:0

2. zápas osmifinále play off Extraligy dorostu:
    Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 4:0

Branky a nahrávky: 15. Postl (Šimon, Lukeš), 17. Postl (Drančák), 20. Drančák (Aulický), 44. Lukeš (Hoch, Lukáš).

Nyní přichází vrchol osmifinále, na západě Čech se odehraje zápas o všechno, už není čas na jakoukoliv opravu. Vítěz zkrátka bere vše a postoupí do čtvrtfinále.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 1. Prošek (Benák, Titlbach), 28. Titlbach (Benák, Úbl), 42. Makovec (Skok, Kamas), 47. Slačík (Kamas, Titlbach), 49. Prošek (Úbl, Beran), 55. Benák (TS)

Banes Motor České Budějovice: Schacherl (Pytel) – Gřegořek (A), Šíma, Prušák, Fábera, Matějka, Lukáš – Hoch, Postl, Lukeš, Palán, Kretschmer, Humeník, Pánek, Aulický, Drančák (C), Hečko, Šimon.