Dallas – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Edmonton 1:6 (kon.) | Arizona – Anaheim 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:0 (kon.) | Washington – Florida 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 7:1 (kon.)
Columbus – NY Rangers 0:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 5:3 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.)
Seattle – Chicago 7:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:4 (kon.)

3. Steven Stamkos (TBL) 0+3 (03:53:40)

Třetí třetina nakonec přinesla opět čtyři góly. Nejdříve se prosadil Sokolov po obrovské hrubce Černáka. Následně snížil Point a dal tak Tampě znovu naději. Tu o několik minut později zhasnul Kastelic gólem na 6:4 a vítězství Senators potvrdil trefou do odkryté branky Giroux. Ottawa si na svém ledě s Tampou znovu poradila.

59:42 Claude GIROUX - 7:4

59:42
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Stützle naservíroval kotouč pro CLAUDA GIROUXE, který ho následně jednoduše poslal od odkryté branky. Asistence: Tim Stützle a Brady Tkachuk.

59:03
    Perry nahodil kotouč zpoza branky, jeho spoluhráč ho ale nedokázal před ní usměrnit dovnitř.

58:44
    Nyní už hrají Blesky bez brankáře a v šest v útočném pásmu.

58:09
    Cirelli se zdržel s protihráčem v křížku při boji o kotouč. Ten následně vydolovala Tampa a nyní už svírá soupeře v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:16
    Na druhé straně se před brankou zjevil Perbix, který ovšem svůj pokus poslal mimo.

57:08

56:44
    Bývalý hráč Tampy Mathieu Joseph se dostal do obrovské příležitosti při vlastním oslabení, jeho ránu ale skvěle vychytal Elliott.

56:21
    Tampa se sama vyhnala z pásmy. Nyní se jí nedaří do něj znovu proniknout.

55:08
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Jacob Bernard-Docker – 2 min., držení.

54:56

54:13
    Senators se dostali k puku už podruhé a znovu ho vyhodili až za branku.

53:48
    Tampa kombinuje v přesilovce v pásmu soupeře, ale zatím se jí nedaří najít dobrou pozici ke střele.

52:56
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Brady Tkachuk.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 1. Batherson (Brännström, DeBrincat), 11. Gauthier (Gambrell, Sanderson), 27. P. Brown (Kastelic, M. Joseph), 40. DeBrincat (Pinto, Stützle), 43. Sokolov, 51. Kastelic (Sanderson), 60. C. Giroux (Stützle, B. Tkachuk) – 3. Killorn (Stamkos, Hedman), 34. Hagel (Stamkos, Perry), 35. Hedman (Kučerov, Stamkos), 47. Point (Hedman, Eyssimont)

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Sanderson, Holden, Brännström, Bernard-Docker, Kleven – Giroux, Stützle, B. Tkachuk – Batherson, Pinto, DeBrincat – P. Brown, Gambrell, M. Joseph – Gauthier, Kastelic, Sokolov.
    Trenér: D.J. Smith

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Černák, Cole, Bogosian, H. Fleury – Kučerov, Point, Stamkos – Colton, Paul, Hagel – Killorn, Cirelli, Maroon – Perry, Bellemare, Eyssimont.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: K. Pollock, P. MacDougall – J. Fournier, D. Nansen