Nottingham – Brighton 3:1 (kon.) | West Ham – Liverpool 1:2 (kon.) | Chelsea – Brentford 0:2 (kon.)
Manchester City – Arsenal 4:1 (kon.)
Manchester City
4:1 (2:0)
Arsenal FC
Středa 26.04.2023, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 33. kolo

Manchester City zvládl šlágr s Arsenalem a znovu se přiblížil k zisku dalšího mistrovského titulu. Svěřenci trenéra Guardioly byli od začátku jasně lepší a především v prvním poločase hráli vynikající fotbal. Už v 7. minutě se trefil Kevin De Bruyne, na jehož trefu těsně před pauzou navázal John Stones. Právě Kevin De Bruyne skóroval také na začátku druhého poločasu a prakticky už bylo rozhodnuto. V závěru sice ještě snížil stoper Rob Holding, ale v poslední minutě nastaveného času zařídil domácím výhru 4:1 skvěle hrající Erling Haaland. Manchester City tedy stáhl ztrátu na Arsenal na dva body, k tomu má navíc dva duely k dobru.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:06:15)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.

90+6
    90+5. Erling HAALAND - 4:1

90+5
    Manchester City právě vstřelil branku!
    ERLING HAALAND se přece jen v dnešním utkání dočkal a Manchester City tento zápas vyhraje 4:1. Phil Foden rychle postrčil míč na norského střelce, jehož rána levačkou k tyči byla nechytatelná. 4:1. Asistence: Phil Foden.

90+4
    Bernardo Silva se teď velice rychle vrátil na vlastní polovinu a možné nebezpečí bez potíží zažehnal.

90+3
    Eddie Nketiah ještě chtěl něco vymyslet na levém křídle, k zakončení se však nedostal.

90+3
    Julián Álvarez se rychlou přihrávkou snažil najít Fodena, který ale na pobídku nedosáhl. Odkopávat bude Aaron Ramsdale.

90+2
    Domácí už kontrolují závěr tohoto klání. Závěrečný tlak k vidění nebude, poněvadž míč drží celek v modrých dresech.

90
    Dnešní utkání se protáhne o pět minut. Tento čas tedy dělí Manchester City od velice důležité výhry.

89
    Manuel Akanji opět velice dobře dostoupil pokus o rychlou přihrávku hostujícího celku. Následně Thomas Partey fauloval Erlinga Haalanda.

88
    Žlutá karta pro tým Manchester City (Rodri).

87
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Phil Foden.
    86. Rob HOLDING - 3:1

86
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Hned po rohovém kopu sice hosté neskórovali, ale z následné akce už ano. Leandro Trossard pronikl do šestnáctky a pak vybídl ROBA HOLDINGA, jenž se prezentoval velice přesnou střelou k tyči. Že by z toho ještě bylo drama? 3:1. Asistence: Leandro Trossard.

86
    Arsenal získal teprve druhý rohový kop v tomto utkání. K míči už míří Leandro Trossard.

85
    Další rozehrávka Manchesteru City šla přes brankáře Edersona, který ale musel pracovat rychle, poněvadž hosté napadali vysoko.

84
    Eddie Nketiah teď celkem pohotově vyslal před bránu střílený centr, který ale jeho spoluhráči nezasáhli, takže Ederson stále drží čisté konto.

Daniel Fekets

Branky: 7. De Bruyne (Haaland), 45+1. Stones (De Bruyne), 54. De Bruyne (Haaland), 90+5. Haaland (Foden) – 86. Holding (Trossard)

Karty:   45+5. Dias (MAC), 75. Grealish (MAC), 88. Rodri (MAC) – 76. Partey (ARS)

Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Akanji – Stones – Gündoğan (C) (72. Mahriz), Rodri, De Bruyne (80. Álvarez) – Grealish (87. Foden), Haaland, B. Silva.
    Náhradníci: Ortega – Laporte, R. Lewis, Ka. Phillips, Gómez, Palmer.

Trenér: Pep Guardiola

Arsenal FC: Ramsdale – Zinčenko, Magalhães, Holding, B. White – Xhaka (60. Jorginho), Partey, Ødegaard (C) (71. Smith-Rowe) – Martinelli (60. Trossard), Jesus (80. Nketiah), Saka (80. Nelson).
    Náhradníci: Turner – Kiwior, Tierney, Vieira.

Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett