Uh. Brod – Hodonín 3:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Vítkovice 0:0 (kon.) | Vrchovina – Kroměříž 2:3 (kon.)
Hlučín – Vel. Meziříčí 2:0 (kon.) | Blansko – Frýdlant n/O 2:2 (kon.) | Hranice – Rosice 0:1 (kon.)
ČSK Uherský Brod
3:1 (2:0)
FK Hodonín
Sobota 27.05.2023, 17:00 • Orelský stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Čtyři kola před koncem musí hráči Uherského Brodu zabojovat. Jsou na předposlední příčce, která by nyní znamenala sestup, protože na posledních dvou příčkách FNL jsou týmy patřící pod Moravu. Ztrátu mají minimální, ztrácí pouze jeden bod hned na 3 celky před sebou, každý zápas je tedy klíčový. Jediné, co je může těšit je fakt, že za 2 kola hrají doma s beznadějně posledními Vítkovicemi, které by měli porazit a získat tak veledůležité 3 body do tabulky.

FK Hodonín
    Naopak hostům z nedalekého Hodonína už o nic nejde, jsou na krásné šesté příčce tabulky a jsou určitě rádi, že po loňském postupu z Divize D je sestupové trable rozhodně nemohou ohrozit, a tak budou sezónu jen v klidu dohrávat.

Vzájemné zápasy
    Na podzim jasně zvítězil domácí tým z Hodonína v poměru 3:0, po gólech na začátku a konci prvního poločasu a pojišťovacím gólu v 88. minutě. Tyto týmy mají bohatou historii vzájemných zápasů i z minulých sezón, kdy se potkávaly střídavě v divizi a MSFL. Těšit to může rozhodně Hodonín, který vyhrál posledních 5 vzájemných střetnutí a zároveň si Hodonín si v každém z 8 utkání od roku 2011 odvezl z Uherského Brodu alespoň bod. Jestli se domácím podaří tuto sérii zlomit, to se dozvíme na konci dnešního přenosu.

ČSK Uherský Brod: Nemrava – Lorenc, Švrček, Flasar – Strachoň, Mančík, Leskovjan, Nevařil, Michalec – Venený, Michalec
    Náhradníci: Somberg, Kadlček, Chrudina, Valenta, Obdržálek, Straňák
    Trenér: Lukáš Pazdera

FK Hodonín: Petráš – Papež, Glushach, Kyselka, Pernica, Kadlec, Bobčík, Holek, Bohun, Langer, Dunda
    Náhradníci: Adamec, Dressler, Sukup, Burac, Raisigl, Mazuch, Jáger
    Trenér: Pavol Švantner

Rozhodčí: Slabý – Ehrenberger, Vejtasa.

Vítáme vás u dnešního přenosu, je krásně slunečno, hudba před zápasem vyhrává, návštěva diváků je vysoká, tak si pojďme spolu užít krásný sobotní podvečer s fotbalem.

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu, utkání za moment začne.

1

1
    Hned v první minutě musí rozhodčí uklidňovat situaci po faulu, který zastavil rychlou protiakci domácích.

2
    Bobčík se snažil ukličkovat obránce na levé straně, získal však jen autové vhazování.

3
    Hosté vysoko napadají a domácí mají problém s rozehrávkou.

4
    Michalec vyslal centr, který byl zblokován na roh.

5
    Holek se vrhal za obranu a chtěl běžet sám na brankáře, ale byl příliš rychlý a vystavil se ofsajdu.

7
    Uherský Brod právě vstřelil branku!
    Po centru na zadní tyč se nejvýše vytáhl ONDŘEJ STRACHOŇ, domácí fanoušci mají velkou radost a domácí se rychle ujímají vedení.
    7. STRACHOŇ - 1:0

9
    Hosté se snaží vyrovnat, ale uherskobrodští se zatím úspěšně brání.

10
    Velkou šanci měl jeden z hodonínských, který po rohu na bližší tyč mířil těsně vedle.

11
    Domácím se daří hrát aktivně a dělají soupeřově rozehrávce velké problémy.

12
    Fanoušci se nyní vehementně dožadovali penalty, ale neúspěšně.

12
    Již druhou branku po centru střílí ONDŘEJ STRACHOŇ, který se opět ocitl sám v soupeřově pokutovém území a nekompromisně umístil míč do sítě.
    12. STRACHOŇ - 2:0

14
    Hosté jsou stále ještě v autobuse, nemohou se k ničemu dostat, jejich přihrávky jsou nepřesné a končí více v autu než na jejich nohách.

15
    Míč mají stále pod kontrolou hráči Uherského Brodu, ale další šance si nevytvořili.

16
    Langer nyní centroval, brankář míč chtěl lapit do své náruče, ale nezpracoval ho, odskočil mu a musel ho odkopnout do bezpečí.

18
    Výborný obranný zákrok předvedl levý obránce Uherského Brodu, když si tělem odstavil dotírajícího útočníka a vybojoval faul, tedy i míč.

19
    Po centru z pravé strany vznikla jen neškodná hlavička, kterou Petráš polapil bez nejmenších problémů.

20
    Hostům se málem podařilo odkopnou, ale míč se příhodně odrazil k jednomu hráči Uherského Brodu, který vyslal skákavý centr do vápna.

21
    Po obranném zákroku domácích skončil míč až na nedalekém koupališti.

22
    Hodonínským se nedaří usadit se na soupeřově polovině, chybí jim více pečlivosti a přesnosti.

23
    A znovu. Po několika přesných přihrávkách z první míč skončil jen v autu.

24
    Bobčík se nyní dlouho zvedal po nepříjemném ale čistém zákroku Švrčka.

25
    Švrček se nyní rychle rozběhl do volného prostoru, ale v rychlosti nedokázal přesně přihrát a musel spěchat rychle do obrany.

26
    Dvě povedené zasekávačky předvedli hráči Uherského Brodu, střela po zemi skončila však jen vedle tyče.

27
    Další centr hostů se podařilo zblokovat přímo do náruče brankáře Nemravy.

28
    Po dlouhém autu ze strany míč poskakoval ve velkém vápně, nakonec míč skončil v náruči Petráše.

29
    Hodonínští to zkusili nákopem za obranu, útočník byl ale moc rychlý a vystavil se ofsajdu.

30
    Další nepřesnosti v kombinaci hostů, nyní ztratili naprosto zbytečně míč na své polovině.

31
    Střela z asi 25 metrů mířila vysoko nad branku domácích.

32
    Další střela ještě z větší dálky měla sice správnou výšku, letěla však o deset metrů víc doleva, než autor zamýšlel.

33
    Domácí si často vypomáhají menšími fauly někde okolo poloviny hřiště, aby se stihli vrátit do obranných pozic.

34
    Domácí se snažili rozehrát volný přímý kop z velké dálky nějakým signálem, hned první přihrávka byla ale moc dlouhá.

35
    Hosté to pořád zkouší z dálky, přesnost a razance střel však pokulhává.

36
    Hráči Uherského Brodu se nyní nepouští do větších akcí a spíše se snaží hlídat si svůj náskok.

38
    Centr Mančíka byl příliš dlouhý a Petráš si ho v klidu vzal do ruk.

39
    Hosté se snaží vstřelit branku do šatny, větší šance však nemají.

40
    Uherskobrodští se mohli vrhnout do protiútoku, ale míč radši podrželi.

41
    Trenér Hodonínu se nyní snaží donutit své svěřence k kombinaci po zemi, ti se jeho radami ale moc neřídí.

42
    Přetažený roh domácích vyústil jen v další roh z druhé strany.

43
    Centry létají ze všech stran, většinou však jsou však nepřesné.

44
    Žlutá karta pro tým FK Hodonín (Holek).

44
    Po pěkném přenesení hry poslal míč do vápna Kyselka, tam však jeden z hlavičkářů fauloval.

Bude nastavena 1 minuta.

45+1
    První poločas se už jen v poklidu dohraje.

45+1

Než se hosté rozkoukali na trávníku soupeře, už prohrávali 2:0. Dvakrát trestuhodně nechali Ondřeje Strachoně osamoceného v pokutovém území, který se ani jednou nemýlil. V dalším průběhu jsme moc šancí neviděli, spíše byla hra plná nepřesností.

Hráči se pomalu vrací na trávník, diváci už opět usedají na svá místa a druhý poločas může začít.

46

46
    Střídání v týmu FK Hodonín:
    ze hřiště odchází Kadlec, přichází Mazuch.

46
    Trenér hostů se snaží hru oživit střídáním hned v polovině utkání.

47
    Hodonínští v bílých dresech se hned ujímají balónu a budou se snažit zvrátit nepříznivé skóre.

48
    Aut z pravé strany vybojoval hostující křídelník po zblokovaném centru.

49
    Hodonínští jsou na začátku druhé půle aktivnější, uvidíme, zda se jim to podaří přetavit v branku.

51
    Žlutá karta pro tým FK Hodonín (Mazuch).

52
    Hostující hráč, který je na hřišti ani ne deset minut, tvrdě zajel do soupeře, který je ošetřován klubovým lékařem.

53
    Nevařil obešel několik hráčů, přiťuknul si míč se spoluhráčem, ale u toho se vystavil ofsajdu.

54
    Lorenc naprosto zbytečně vystřelil po odpískání ofsajdu a po právu dostává žlutou kartu.

55
    Pernica se uvolnil na křídle, jeho centr ale nebyl úspěšný.

56
    Michalec se rozběhnul po křídle, míč mu však stínující hráč odkopnul do autu.

57
    Aut rozehrávaný těsně pod kotlem domácích ultras, kterým je evidentně horko, protože jsou svlečeni do půl těla, nic nepřinesl. Naopak míč mají hosté.

58
    Pernica se snažil oběhnout soupeřovu obranu tak dlouho, až se dostal do nevýhodné pozice a získal pro svůj tým pouze roh.

59
    Hodonínští jsou nyní v prvním souvislejším tlaku.

60
    Langer se pokusil z přímého volného kopu přímo ohrozit branku, střela mířila vysoko nad.

61
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod:
    ze hřiště odchází Mančík, přichází Obdržálek.

62
    Přenesení hry přes celé hřiště ve stylu Manchesteru City se hostům nepovedlo, míč příjemce přihrávky daleko přeletěl.

63
    Domácí spíše brání slibný průběžný stav, než že by se ho snažili navýšit. Tlaku ale odolávají.

64
    Nově příchozí Obdržálek se ihned vydal do plného sprintu, už už to vypadalo na faul, ale nakonec to obránce zvládl čistě.

65
    ze hřiště odchází Langer, přichází Raisigl.

67
    ze hřiště odchází Pernica, přichází Jáger.

68
    Rychlý sprint po pravé straně domácím nic nepřinesl, hosté mají opět míč v držení.

69
    Hodonínští se nyní hodně diví, chtěli faul soupeře, ale faulovali sami.

69
    Šikovnou přihrávkou za obranu vyslal jeden z hráčů ONDŘEJE STRACHONĚ, který velmi chytře obstřelil brankáře, a tím pádem zapisuje hattrick!
    69. STRACHOŇ - 3:0

71
    ze hřiště odchází Holek, přichází Burac.

72
    S hosty to nyní vypadá hodně špatně, prohrávají již o tři góly a zatím si žádnou větší šanci nevytvořili. Obrat by byl již z říše snů.

73
    Hra teď připomínal spíše nohejbal než fotbal, míč se snad 15 vteřin ani nedotkl země.

74
    Další šance na skórování pro domácí, střela z úhlu však neměla potřebnou razanci.

74
    Střelec všech tří branek odchází za mohutného potlesku diváků.

75
    Hodonín právě vstřelil branku!
    Víceméně z ničeho hosté snižují, nenápadný centr vypadnul na zadní tyči, kde osamocený PETR BOHUN míč umístil za bezmocného brankáře.
    75. BOHUN - 3:1

77
    Po krátkém ošetření Hodonín pokračuje v tlaku.

78
    Uherský Brod se určitě bude snažit zdržovat a zpomalit hru, po obdrženém gólu trochu znervózněli.

79
    Žlutá karta pro tým ČSK Uherský Brod (Obdržálek).

80
    Po velmi nepříjemném zákroku zůstává jeden z hostů ležet na trávníku, ale nakonec se zdá, že bude v pořádku.

81
    Po vstřelené brance získali hodonínští sebevědomí, vstřelit dvě branky za necelých 15 minut je stále obtížný úkol.

82
    Hlavička z dálky neměla potřebnou razanci ani přesnost, aby překonala Nemravu.

83
    Na hranici velkého vápna kombinovali hráči v bílém, domácí však zaparkovali autobus před svou brankou a urputně všechny střely blokují.

85
    S každou uběhnutou minutou se šance Hodonína na vyrovnání snižují, zatím to na další branky moc nevypadá.

86
    Jeden z domácích nyní naprosto vypustil přihrávku na svého stopera, toho využil křídelník Hodonína, který však téměř z brankové čáry nacentrovat nedokázal.

87
    Obránci Brodu neriskují a radši míč odkopnou do zámezí, než aby ho ztratili a dali šanci soupeři.

88
    Už tu byla šance na kontaktní branku! Ale útočníkovi chyběly dva kroky, aby míč skluzem dorazil do prázdné branky.

90
    Hned trojnásobné střídání na straně domácích.

Nastavují se 3 minuty.

90+1
    Teď už to s Hodonínem vypadá hodně špatně, 2 góly za tři minuty je téměř nadlidský úkol.

90+2
    Hosté se nyní vehementně dožadují rohu, bezúspěšně.

90+2
    Žlutá karta pro tým FK Hodonín (Kyselka).

90+3
    Zápas se dohraje na polovině hostů.

90+3

Než se Hodonín na hřišti soupeře rozkoukal, už prohrával 2:0 po dvou brankách Ondřeje Strachoně. Ten v 69. minutě ještě přidal třetí. Na tu dokázal rychle odpovědět, ale když se zdálo, že se nadechne k obratu, tak domácí vystřídali pár hráčů a zbytek zápasu v klidu odbránili. Tímto končí série 8 utkání, kdy si Hodonín odvezl z Uherského Brodu alespoň jeden bod. Této výhry si domácí budou velmi cenit, protože získali 3 klíčové body, zatímco jejich sousedi v tabulce prohráli nebo remízovali.

Dnešní utkání sleduje 210 diváků. (18:58:40)