Arsenal – Wolverhampton 5:0 (kon.) | Aston Villa – Brighton 2:1 (kon.) | Brentford – Manchester City 1:0 (kon.)
Crystal Palace – Nottingham 1:1 (kon.) | Everton – Bournemouth 1:0 (kon.) | Chelsea – Newcastle 1:1 (kon.)
Leeds – Tottenham 1:4 (kon.) | Leicester – West Ham 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Fulham 2:1 (kon.)
Southampton – Liverpool 4:4 (kon.)
Manchester United
2:1 (1:1)
Fulham FC
Neděle 28.05.2023, 17:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 38. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 13:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.

Je konec! Z posledního zápasu této sezony Premier League jako vítězové odcházejí hráči United, kterým se podařila otočka skóre z 0:1 na 2:1 a zaslouženě dnes vyhráli. Jejich cesta za výjrou se však nerodila lehce, neboť se domácím nepodařilo obránit v 19. minutě rohový kop a Kenny Tete poslal Fulham do vedení. Aleksandar Mitrović, útočník Fulhamu, měl pak šanci na zvýšení rozdílu, nabídnutým pokutovým kopem však pohrdl, protože David de Gea vystihl útočníkův záměr. Po neproměněné penaltě se ke slovu přihlásil zase Manchester, střelu Garnacha sice zastavila tyč, ale na další šanci Sancha už Bernd Leno zareagovat nedokázal. Na začátku druhé půle mohl skórovat Rashford, netrefil ale zařízení. Mrzet ho to však nemuselo, neboť jeho spoluhráč, Bruno Fernandes, pláchl v 55. minutě hostující obraně a překonal i brankáře Fulhamu. V následujícím průběhu se hra přelévala ze strany na stranu, velké šance už ale zápas nenabídl a tak tři body zůstávají na Old Trafford.

90+5

90+4
    Centr do pokutového území obrana Manchesteru odvrátila a to bylo vše, co jsme v dnešním zápase viděli.

90+4
    Faulovaný Tete dánským záložníkem ve službách United Eriksenem.

90+4
    Autové vhazování pro United ve chvíli, kdy do konce zápasu nezbývá ani 45 sekund.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 73 465 diváků.

90+2
    Po autovém vhazování se ke střele odhodlal i střídající Solomon, brankář De Gea jeho pokus vyrazil a obrana už zařídila to ostatní.

90+2
    Victor Lindelöf zastavil dobrým obranným zákrokem Carlose Viniciuse a odehrál míč za autovou čáru.

90
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Pomalu se rozbíhá 89. minuta dnešního zápasu a Fulham se ještě bude snažit o dramatizaci, či třeba případné vyrovnání.

87
    Rozhodčí píská faul Scottu McTominayovi, jeho podražení soupeře je navíc oceněno žlutou kartou.

87
    Dan James se snažil o vyrovnání zápasu svou střelou, David de Gea mu ale skvělým zákrokem znemožnil skórovat.

85
    Fulhamu zbývá do konce sezony asi pět minut a nastavený čas, to naopak Manchester United ještě čeká finále FA cupu proti rivalovi, Manchesteru City. Tento zápas se bude konat příští sobotu na stadionu Wembley.

84
    Střídání v týmu Manchester United:
    ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Facundo Pellistri.

83
    Centr z pravé strany od Jamese jen těsně proletěl před hlavou Viniciuse.

81
    Do dobré šance se dostával Vinicius, dokázal i zakončit, vzápětí po jeho zakončení byl zvednut praporek asistenta rozhodčího znamenající ofsajd.