Mallorca – Rayo Vallecano 3:0 (kon.) | Osasuna – Girona 2:1 (kon.) | Real Madrid – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Real Sociedad – Sevilla 2:1 (kon.) | Villarreal – Atlético 2:2 (kon.) | Real Betis – Valencia 1:1 (kon.)
Celta Vigo – Barcelona 2:1 (kon.) | Elche – Cádiz 1:1 (kon.) | Espanyol – Almería 3:3 (kon.)
Valladolid – Getafe 0:0 (kon.)
Espanyol Barcelona
3:3 (1:1)
UD Almería
Neděle 04.06.2023, 21:00 • RCDE Stadium, Cornellà de Llobregat • Španělská LaLiga • 38. kolo

Po obrovských nervech se fotbalisté Almeríe o jediný bod udrželi v La Lize! Jistý sestupující Espanyol se rozloučil se ctí, po rychle inkasovaném gólu z hlavy Tourého okamžitě vyrovnal perdou na zadní tyč Puado a při nerozhodném výsledku do poločasové přestávky zůstalo.
    Hned zkraje druhé půle poslal Almeríi v živé tabulce do druhé ligy Pierre-Gabriel, za devět minut však dloubáčkem přehodil brankáře Embarba a hosté se zase vynořili ze sestupové bažiny.
    Pak ale začali hrát nesmírně pasivně na údržbu a ze sporné situace, kdy na hřiště z tribuny přiletěl druhý míč, dal třetí gól Espanyolu střídající Koleosho. Tentokrát vedli domácí 14 minut, než Andalusanům pomohl VAR. Původně odpískanou simulaci právě příchozího Ramazaniho změnil rozhodčí na jeho popud na penaltu, kterou proměnil opět Embarba a zajistil tak Almeríi záchranu s odřenýma ušima. (23:07:38)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:15.

90+10

90+10
    Přímý kop pro hosty, kteří úspěšně tahají čas.

90+9
    Ve Valladolidu je konec, gól tam nepadl a Almería potřebuje ve zbylých desítkách vteřin udržet nerozhodný stav, aby se udržela v lize.

90+8
    Koleosho elegantně přeskočil skluzujícího protihráče, přihrávkou však zahnal Bareho až k rohovému praporku, kde dochází k útočnému faulu.

90+7
    Poněkud okatě teď za pískotu z tribun leží na zemi Embarba, spoluhráč mu pomáhá od křečí.

90+6
    Ramazani si navedl míč z pravého křídla na střelu, kterou trefuje pouze nejbližšího protihráče.

90+4
    Také teď zvládla defenzíva Almeríe svůj úkol s přehledem, domácí vhazují už dost daleko uprostřed pole.

90+4
    Další roh pro Espanyol.

90+3
    Píská se útočný prohřešek hostů, Espanyol rozjíždí další akci od vlastního pokutového území.

90+1
    Z rohového kopu se domácím nepodařilo zakončit, zůstali sice ještě na okamžik u míče, ale Puadovi nakonec utíká do zámezí.

90+1
    Nastavení potrvá devět minut.

90
    Denis Suárez nekopl přímák vůbec špatně, Fernando Martínez vytahoval míč jednou rukou přes břevno na roh.

90
    Na levém křídle byl faulován Oliván, je to hodně nadějný přímý kop pro domácí.

89
    Na lavičce Almeríe dostává žlutou kartu za nemístné řeči již vystřídaný Gonzalo Melero.

87
    Almería právě vstřelila branku!
    ADRIÁN EMBARBA udržel nervy na uzdě a z pokutového kopu nedal domácímu brankáři šanci. Hosté podruhé vyrovnávají a vynořují se ze sestupových vod!

87
    A aby toho nebylo málo, tak před exekucí penalty Ramazani z rukou rozhodčího vidí jednou už zrušenou kartu.

Karel Jedlička

Branky: 13. Puado (Darder), 49. Pierre-Gabriel (Oliván), 73. Koleosho (Bare) – 10. Touré (Centelles), 58. Embarba (S. Costa), 87. Embarba (pen.)

Karty:   30. Oliván (ESB), 40. Montes (ESB) – 30. A. Pozo (ALM), 45. S. Costa (ALM), 83. Ramazani (ALM), 89. Melero (ALM)

Espanyol Barcelona: García – Pierre-Gabriel (63. Gil), Montes, Calero (46. Keddari), Oliván – Expósito (60. Bare), Darder /C/ (63. Koleosho) – Puado, Suárez, Melamed (78. Mato) – Braithwaite.
    Náhradníci: Fernández, Pacheco – Vidal, Sánchez, Souza, Lazo, Gragera.

Trenér: García

UD Almería: Martínez – Pozo, Ely, Babić /C/, Centelles (75. Akieme) – Robertone, Costa (75. Sousa), Melero (64. Portillo) – Marques (64. de la Hoz), Touré (83. Ramazani), Embarba.
    Náhradníci: Fuoli, Mariño – Mendes, Puigmal, Eguaras, Peña, Sanca.

Trenér: Ferrer

Rozhodčí: Soto – Martínez, Sánchez