Neapol – Sampdoria 2:0 (kon.) | AC Milán – Hellas Verona 3:1 (kon.) | AS Řím – Spezia 2:1 (kon.)
Atalanta BC – Monza 5:2 (kon.) | Lecce – Bologna 2:3 (kon.) | Udinese – Juventus 0:1 (kon.)
AS Řím
2:1 (1:1)
Spezia Calcio
Neděle 04.06.2023, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 38. kolo

AS Řím nakonec urvalo důležité vítězství a v příští sezoně si zahraje Evropskou ligu. Domácí končí na šesté pozici o bod před Juventusem. V tomto utkání ale šli do vedení hosté, za které se už v 6. minutě trefil Dimitris Nikolaou. Krátce před pauzou ale vyrovnal Nicola Zalewski, a proto se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl hodně nervózní, viděli jsme v něm několik žlutých i jednu červenou kartu. Nakonec rozhodla penalta, kterou proměnil Paulo Dybala. AS tedy na domácí půdě dokázalo zvítězit poměrem 2:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:15:18)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:17.

90+15

90+14
    Jeroen Zoet ještě musel likvidovat střelecký pokus Stephana El Shaarawyho. Domácí by si už samozřejmě přáli konec, který co nevidět přijde.

90+13
    Lorenzo Pellegrini mohl přihrát Wijnaldumovi do velké šance, ale míč do cíleného prostoru neprostrčil.

90+12
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Eldor Šomurodov).

90+11
    Mile Svilar musel likvidovat nebezpečný centr z levé strany. Pak ale byl k vidění nedovolený zákrok a Spezia ještě bude mít k dispozici standardní situaci.

90+10
    Hosté se dostali k míči a ještě se mohou pokusit o jeden nákop.

90+9
    Lorenzo Pellegrini ušetřil u rohového praporku několik cenných sekund pro svůj tým.

90+8
    Nemanja Matić po vynikající akci dokázal oslovit Stephana El Shaarawyho, který o metr přestřelil horní tyč, ačkoliv byl ve velmi dobré pozici.

90+7
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Tio Cipot,
    ze hřiště odchází Dimitris Nikolaou, přichází Raimonds Krollis.

90+7
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Przemysław Wiśniewski).

90+7
    Arkadiusz Reca se vydal dopředu, ale zastavil jej Bryan Cristante naprosto čistým způsobem.

90+6
    Domácím se už moc hrát nechce, ale ještě tak pět minut budou muset bojovat.

90+4
    Paulo Dybala má nějaký problém s rukou. Rozhodčí hned ukázal na hodinky, že nastaví ještě více.

90+2
    ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Eldor Šomurodov.

90+2
    Sluší se doplnit, že nastavuje se hned osm minut. Pravděpodobně se ale bude hrát ještě déle, poněvadž Dybala se stále raduje.
    90+1. Paulo DYBALA - 2:1

Daniel Fekets

Branky: 43. Zalewski (El Shaarawy), 90+1. Dybala (pen.) – 6. Nikolaou (Bourabia)

Karty:   44. Lo. Pellegrini (ASR), 78. Dybala (ASR) – 14. Esposito (SPZ), 58. Nikolaou (SPZ), 66. Zoet (SPZ), 76. Amian (SPZ), 87. Gyasi (SPZ), 89. Ampadu (SPZ), 90+7. Wiśniewski (SPZ), 90+12. Šomurodov (SPZ)   89. Amian (SPZ)

AS Řím: Svilar – Çelik (46. Llorente), Smalling, Mancini (82. Wijnaldum) – Zalewski, Bove (64. Matić), Cristante, Lo. Pellegrini (C), El Shaarawy – Belotti (64. Abraham, 80. Spinazzola), Dybala.
    Náhradníci: Boer, Patrício – Ibañez, Karsdorp, Camara, Darboe, Tahirović, Volpato, Solbakken.

Trenér: José Mourinho

Spezia Calcio: Zoet – Wiśniewski, Ampadu, Nikolaou (90+7. Krollis) – Amian, Żurkowski (87. Ekdal), Esposito (90+2. Šomurodov), Bourabia (90+7. Cipot), Reca – Gyasi (C) (87. Verde), Nzola.
    Náhradníci: Marchetti, Zovko, Drągowski – Ferrer, Caldara, Sala, S. Bastoni, Kovalenko, Maldini, Agudelo.

Trenér: Leonardo Semplici

Rozhodčí: Fabio Maresca