USA – Finsko 5:2 (kon.) | Kanada – Česko cz 3:2 (po pr.)
USA
5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Finsko
Sobota 05.08.2023, 17:00 • Zimní stadion Pavla Demitry, Trenčín • Hlinka Gretzky Cup • O 3.–4. místo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek sobotního večera! (19:32:32)

Střely na branku – 21:23

Hokejisté USA se radují ze třetího místa na Hlinka Gretzky Cupu! Finsko přehráli 5:2. O osudu zápasu hodně napovědělo už úvodních deset minuty, po nichž Američané vedli 3:0. Finové se vrátili do utkání v průběhu druhé části, v níž se dokázali přiblížit na rozdíl jednoho zásahu. Klíčovým momentem byl však zásah Chaseho Stefaneka, který dvě minuty před přestávkou zvýšil ve vlastním oslabení na 4:2. V závěrečné dvacetiminutovce už pak padla jen jedna branka. V přesilové hře uzavřel skóre Aidan Park.

59:53
    Střela Daniela Nieminena končí ve výstroji Caleba Heila.

59:43
    Finové jsou v plném počtu. Američanům byl odpískán icing, což je poměrně zvláštní rozhodnutí, když už byli Finové v té chvíli technicky v početní výhodě.

59:16
    Finové to zkoušejí bez brankáře! Momentálně tedy mají na ledě pět hráčů proti čtyřem Američanům.

59:16
    Ještě dvě minuty za sekání pro Američana Adama Klebera.

58:42
    Alex Bales se krásně prokličkoval až před Saarinena. Nakonec však přestřelil!

58:17
    Finové vyhodili.

57:40
    Tuomas Suoniemi vyloučen za krosček. Američané tak mohou dohrát téměř celý zbytek duelu v početní výhodě. Případně ještě gól přidat.

57:15
    Max Swanson vystihl špatnou rozehrávku Nieminena. Jeho bekhendové zakončení ale nebylo tak razantní, aby Saarinena zaskočilo.

56:27
    Nyní hokejisté USA delší dobu kroužili v útočné třetině. Nakonec přišla střela, po níž Saarinen přerušil hru. Reklamní pauza.

55:01
    Pět minut do konce tohoto duelu. Američané drží hru mimo své obranné pásmo, což jim stačí.

53:43
    Čas utíká a nezdá se, že by mělo Finsko s tříbrankovým mankem něco výraznějšího udělat.

52:12
    Amerika v plném počtu.

52:03
    Julius Miettinen nepřekvapil z ostřejšího úhlu brankáře Heila.

51:12
    Finsko kompletní a má k dispozici minutovou přesilovku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Swanson (Pitner), 2. Felicio (Connelly, Zellers), 10. Connelly, 39. Stefanek (Monteiro), 49. Park (Zellers, Bales) – 25. Ruohonen, 28. Vesterinen (Suoniemi, Hemming)

USA: Heil (Bernstein) – Pitner, Bales, Kleber, Felicio, McLaughlin, Keefe, Henricks – Frank, Swanson, Connelly – Lee, Park, Zellers – Butella, Stefanek, Monteiro – Spellacy, Young, McNelis.
    Trenér: Luke Strand

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Nieminen, Amhamdi, Välilä, Marila, Jokinen, Vikla, Jalasti, Muhonen – Saarelainen, Pulkkanen, Vesterinen – Hemming, Suoniemi, Sinivuori – Miettinen, Ruohonen, Heinänen – Paqvalin, Väärälä, Teshome.
    Trenér: Marko Kauppinen

Rozhodčí: Stano, Žák – Jedlička, Synek