SKUP Olomouc – Interobal Plzeň 3:15 (kon.) | Helas Brno – Oxyworld Baník Chomutov 6:3 (kon.) | FTZS Liberec – Slavia 1:3 (kon.)
Helas Brno
6:3 (4:2)
Oxyworld Baník Chomutov
Pátek 17.11.2023, 19:30 • STAREZ Aréna Vodova • 1. Futsal liga • 9. kolo

Helas Brno doma v devátém kole tuzemské nejvyšší soutěže porazil tým Oxyworld Baník Chomutov 6:3. Hosté šli rychle do dvoubrankového vedení díky trefám Jelínka a Schreinera. Cupák pak ale ve 12. minutě proměnil penaltu a nastartoval obrat Helasu. Druhou branku dal po pěkné přihrávce Zdráhala Směřička, po něm se prosadil přes celé hřiště brankář brněnského celku Mykytjuk. No a střelecký účet prvního dějství uzavřel po pěkné souhře Zdráhal (4:2). Chomutov ve druhém dějství měl šance, ale opět platilo, nedáš, dostaneš. Ve 26. minutě doklepl balon za zadní tyčce Zdráhal tři minuty po něm přidal šestou branku Helasu Perina. Hosté pouze korigovali skóre ve 32. minutě pumelicí Klímy. Chomutovu nepomohla ani powerplay. Tři body tedy zůstávají v Brně. (21:19:11)

39:53
    Chomutov z dálky trefil jenom tyčku branky Helasu.

39:44
    Chomutov si v závěru vybojoval rohový kop.

39:34
    Chomutov je na míči a hraje powerplay.

39:16
    Směřička poslal balon k vlastnímu brankáři a Helas tahá čas.

39:12
    Mykytjuk vytáhl střelu z levé strany, která šla na jeho bližší tyčku.

39:07
    Lukáš Krok trefil na pravé straně jenom nohu domácího hráče.

38:51
    Chomutov je opět v powerplay.

38:44
    Tomáš Poul zůstal ležet na zemi a je v péči lékařky domácího celku.

38:35
    Zdráhal měl před sebou odkrytou branku Chomutova, ale trefil jenom vracejícího se Nového.

38:20
    Nový to zkusil z levé strany, ale netrefil.

38:12
    Oddechový čas pro tým Oxyworld Baník Chomutov.

38:12
    Mykytjuk je zpátky v brance, poté co Cupák přišel o držení balonu.

37:40
    Helas Brno hraje powerplay.

37:35
    Helas je na balonu a brankář hostů už je zpátky v brance.

37:15
    Mykytjuk vyrazil balon až na polovinu hostů.

36:59
    Chomutov je sice v powerplay na balonu, ale je to bez střely.

36:30
    Cupák se na pravé straně vrhl do centru a balon jde do zámezí.

Vít Káňa

Hledáme zpravodaje pro tým Oxyworld Baník Chomutov. Více informací zde.

Branky: 15. Cupák (pen.), 17. Směřička (Zdráhal), 19. Mykytjuk, 20. Zdráhal (Poul), 26. Zdráhal (Směřička), 29. Perina (Poul) – 10. Jelínek, 12. Schreiner, 32. D.

Karty:   35. Svoboda (HEL) – 15. Kasal (BCH)

Helas Brno: Mykytjuk – Cupák (K), Svoboda, Směřička, Perina, Danko, Havel, Mužík, Zdáhal, Benka, Klímek.
    Trenér: Tomáš Galia

Oxyworld Baník Chomutov: Kasal – Nový, Krok, Klíma, Jamrich, Schreiner, Klíma D., Vlach, Jelínek, Doleček, Rjaska, Kočí, Nejedlý.
    Trenér: Jan Brič

Rozhodčí: Jan Kliner, Petr Zdeněk, Tomáš Slanina.