Přerov – Olomouc 3:2 (kon.) | Tábor – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Plzeň – Kladno 8:2 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 4:0 (kon.)
Pardubice – Poruba 3:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (4:0, 2:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 14.12.2023, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina B

Z Třince je to od nás pro dnešek vše. Od klávesnice vám přeje hezký zbytek týdne Rostislav Niedoba. (20:02:34)

Ve třetí třetině se už podle předpokladů spíš dohrávalo, přesto byla k vidění ještě jedna branka. Kometa z hole Davida Štula už však jen kosmeticky zkorigovala stav na konečných 6:2 z pohledu domácích.

Pro Oceláře to byl další pohodový večer. Vysokou výhrou definitivně zpečetili první místo v tabulce.

59:44
    Jetě jedna velká šance pro Oceláře. Do luxusní střelecké pozice se dostal Polášek. Nechal však vyniknout Kotase ukázkovým semaforem.

59:27
    Kometa se sympaticky snaží trávit konec zápasu s kotoučem na holi.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání. Ano, utkání. Tady už žádný zázrak nepřijde.

57:39
    Jakub Blahuta vzal situaci na sebe a prokličkoval se středem kluziště až k zakončení. Kotas si však velmi dobře vyjel, zmenšil střelecký úhel a pokus zneškodnil.

56:27
    Kerbler je dnes nejspíš nejčastějším střelcem Komety. Jeho další pokus ale Čelko ramenem vytěsnil do rohu.

54:27
    Chvíli pobývali hosté v útočném pásmu, avšak Oceláři drželi hru výhradně kolem mantinelu. Při prvním pokusu Komety změnit tuto situaci obrana Třince bleskově zareagovala.

53:01
    Tempo hry je už viditelně vlažnější. Ne že by žádný z týmů nechtěl dát gól, ale o osudu tohoto utkání jsou tak nějak už všichni zúčastněni smířeni.

51:50
    Po velmi laciné rozehrávce Komety se dostal k zakončení Řehák, ze stoje však nedal svému pokusu potřebnou razanci.

50:06
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    Už se zdálo, že Kometa nabídnutou možnost překombinuje, ale nakonec přečíslení dva na jednoho vyřešila znamenitě. DAVID ŠTULO si s Vyhlídalem dvakrát vyměnil puk a prvně jmenovaný ho už jen zasunul za brankovou čáru.
    Asistence: Vyhlídal, Šulla
    Štulo D., Vyhlídal M., Šulla J., Kotas J., Mátl M., Stibůrek M.
    Čelko D., Holub D., Chalupa T., Polášek J., Hladoník V., Helis D.

49:15
    Pokus třineckého Weisse brněnský brankář Kotas vychytal.

48:46
    Další nepřesný přechod do útočné třetiny ze strany Komety. Ofsajd.

48:13
    A Oceláři se hned pustili do útoku. Ani jedna ze dvou akcí však k dalšímu gólu nevedla.

47:42
    Domácí celek hraje v plném počtu. V této přesilovce si Kometa nepomohla.

46:28
    Hosté nerozehráli dobře, po icingu se stěhuje hra do jejich obranného pásma.

46:10
    Během více než půl minuty si Kometa vytvořila jednu střeleckou příležitost, po které schoval Čelko puk v lapačce.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 3. J. Marek (Holub, Hladoník), 3. Hebar (Weiss), 11. P. Trnka, 18. Hladoník (Richter), 33. Rybnikár (Hebar), 40. Hrček (Řípa) – 24. Brabenec (Kerbler, Hartl), 51. Štulo (Vyhlídal, Šulla)

HC Oceláři Třinec: Čelko (Javorek) – J. Marek, Holub, Byrtus, Chalupa, Niemczyk, P. Trnka – Hebar, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Blahuta, J. Polášek, Hladoník – Helis, Richter.
    Trenér: Malík

HC Kometa Brno: V. Král (40. Kotas) – Vyhlídal, M. Mátl, Panasenko, Polák, J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo, Stibůrek, Šulla – Kerbler, Brabenec, Prchal – Chaika, Š. Daněk, Kukleta – Hartl.
    Trenér: Zachrla

Rozhodčí: Rapák – Cehula, Cygal