Švýcarsko – USA 3:11 (kon.) | Německo – Švédsko 0:5 (kon.)
Německo
0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Švédsko
Čtvrtek 28.12.2023, 19:30 • Scandinavium, Göteborg • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké prožití zbytku vánočních svátků a třeba zase někdy na počtenou! (22:17:16)

Střely na branku: 15:41 (6:18, 6:7, 3:16)

Brankáři:
    Matthias Bittner (GER) – 60:00, 36 zákroků, 5 inkasovaných gólů, úspěšnost zákroků 87,8%
    Melker Thelin (SWE) – 60:00, 15 zákroků, 0 obdržených gólů, úspěšnost 100%

V zápase skupiny A mezi domácím Švédskem a Německem vítězí hráči Tre Kronor, kteří nakonec vsítili pět branek a zaslouženě získávají tři body za výhru 5:0.
    První třetina nabídla hru hlavně v německém obranném pásmu, Švédi dost tlačili, ale branku vstřelili až v čase 15:48, kdy se trefil Otto Stenberg.
    Ve druhé třetině se hra vyrovnala, Němci zlepšili svůj výkon a také si připsali pár nebezpečných zakončení, proti kterým ale zasáhl brankář Thelin. Nakonec se ale povedlo domácím hokejistům skórovat, a to když propálil všechno obránce Mattias Hävelid.
    Ve třetí třetině pak Němcům už trochu docházely síly, což bylo vidět také ve hře. Třetí branku v síti jinak dobře chytajícího brankáře Bittnera zapsal Otto Stenberg, který také o necelé tři minuty později dokončil svůj hattrick. Závěrečnou tečku za duelem pak udělal v čase 54:33 Noah Östlund, který se prosadil střelou mezi betony.

Halou Scandinavium teď zní švédská hymna.

Hráči zápasu:
    Roman Kechter – Německo
    Otto Stenberg – Švédsko

Dnešní utkání sledovalo 11 512 diváků.

59:43
    Sedmnáct sekund před koncem zápasu přerušuje jeden z posledních útoků Německa ofsajd.

58:54
    Liam Öhgren si připsal ještě jeden pokus na Bittnera, který ale nebyl překonán.

58:30
    Celý dnešní zápas se hraje ve velmi dobré atmosféře, kterou tvoří hlavně domácí švédští diváci.

57:58
    Östlundovi puk přeskočil hokejku, německá obrana si tak může oddechnout.

57:25
    Německý útok zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:43
    Born ještě vylepšil pozici pro Oskara Petterssona, který však pouze promáchl.

56:10
    Němci dostali hru alespoň do středního pásma, avšak tam jejich snažení končí.

55:12
    A Tre Kronor jsou stále při chuti, tentokrát to zkoušel z úhlu David Edstrom, brankář Bittner ale dobře zasáhl ramenem.
    54:33 Noah ÖSTLUND - 0:5

54:33
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je to už 5:0! Lekkerimäki obral o puk obránce Sinna a předložil kotouč na NOAHA ÖSTLUNDA, který propálil brankáře Němců popáté! Asistence: Jonathan Lekkerimäki.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 16. Stenberg (Edstrom), 39. M. Hävelid (Bystedt, Lindstein), 47. Stenberg (Unger Sörum, M. Hävelid), 50. Stenberg (Unger Sörum, Edstrom), 55. Östlund (Lekkerimäki)

Německo: Bittner (Pertuch) – Hübner, Schindler, Sinn (C), J. Weber, Panocha, Reich, Mayer – Oswald (A), Hauf, Hördler – Lutz (A), Kechter, Elias – Bicker, Sumpf, Rollinger – Assavolyuk, Schreiner, Brandl – Nieleck.
    Trenér: Tobias Abstreiter

Švédsko: Thelin (H. Hävelid) – E. Pettersson, M. Hävelid, Lindstein, Willander, Johansson, Sandin-Pellikka (A) – Wahlberg, Östlund, Lekkerimäki – Öhgren (C), Bystedt, F. Wagner – Stenberg, Edstrom, Unger Sörum – Born, Forsfjäll, O. Pettersson (A) – Rudslätt.
    Trenér: Magnus Hävelid

Rozhodčí: Brander, Žák – Faucher, Riecken

Diváci: 11 512