Vítkovice – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Motor ČB – Třinec 5:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Pardubice – K. Vary 6:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 27.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 50. kolo

Zápas je u konce! Dynamo si dvěma góly v závěru zápasu pojistilo vítězství 6:2 a stává se vítězem základní části hokejové Tipsport Extraligy! Předávání Poháru Jaroslava Pouzara proběhne na příštím domácím utkání.

Nejlepší hráči zápasu
    HC Dynamo Pardubice - Tomáš Hyka
    HC Energie Karlovy Vary - Jan Hladonik (20:22:31)

59:32
    Dvořák zkusil štěstí střelou od modré, ale netrefil se mezi tři tyče.

59:22
    Košťálkova nečekaná střela tahem končí v lapačce karlovarského gólmana.

58:33
    Hyka zkusil překvapit Habala střelou z úhlu, ale ten vytěsnil puk ramenem.

57:52
    Čerešňák to opět zkouší od modré. Tentokrát se kotouč nedostal k Habalovi přes houf hráčů před brankou.

57:29
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Filip Koffer – 2 min., nedovolené bránění.

56:06
    Paulovič byl vyslán do úniku, ale dvojice bránících hráčů ho všemi silami zastavila.

55:50
    Dynamo hraje v plném počtu.

55:07
    Čihařův pokus z levého kruhu Pavlát vytěsňuje.

54:38
    Bartejs se snažil vyslat na pardubickou branku střelu na dorážku, ale ta skončila vedle pravé tyče Pavlátovi branky.

54:09
    Černoch se již vrací z trestné lavice a začíná přesilová hra Karlových Varů.

53:47
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Matej Paulovič – 2 min., sekání.

53:02
    Dynamo nepouští karlovarské hokejisty ke kotouči a kombinuje v útočném pásmu.

52:38
    Čerešňákova rána od modré končí v lapačce Habala.

52:25
    Říčka dostal perfektně nabito k levé tyči, avšak jeho dělovka orazítkovala pouze tyč!

51:54
    Jiří Černoch – 2 min., podrážení.

51:20
    Hladonik se z obranného pásma dokázal probojovat až k pardubické brankce, kde ale napálil puk do středu branky, kde byl Pavlát.

50:27
    Jiskrova střela po přihrávce Čihaře mířila nad břevno Pavlátovi branky.

49:46

48:35
    4/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo střílí branku v oslabení! Postaral se o to MATĚJ PAULOVIČ, kterému se po napadání podařilo získat kotouč, se kterým se dostal před branku Energie a zakončil k bližší tyči.
    Asistence: Bez asistence.
    Paulovič M., Musil A., Dvořák T., Vála O.
    Rachůnek T., Gríger D., Procházka O., Plutnar M., Kangasniemi I.

48:30
    Adam Musil opět skvěle napadá rozehrávku hostů.

48:07
    Plutnarovi se podařilo zakončit od modré skákaví kotouč, který Pavlát chytil do lapačky.

47:42
    Třetí přesilovou hru po sobě začnou karlovarští hráči po levé ruce Pavláta.

47:42
    Robert Kousal – 2 min., sekání.

47:12
    Hosté se i po konci přesilové hry drží v útočném pásmu, ale šance zatím nepřichází.

46:09
    Bartejsovi ve slibné pozici ujel kotouč. U puku Dynamo.

45:39
    Dynamo opět vyhazuje kotouč a dostává se z tlaku.

44:50
    Karlovy Vary se sice drží v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat do dobré pozice pro střelu.

44:33
    Tomáš Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.

44:20
    Habal míří na lavičku a Energie bude hrát opět přesilovou hru.

43:58
    Redlichova střela z kraje pravého kruhu končí v ochranné síti.

43:34
    Dynamo bez větších problému ukončuje přesilovou hru hostujícího celku.

42:57
    Karlovarští sice dokázali dostat Pavláta mimo branku, ale nebyl v před brankovém prostoru žádný hráč, který by puk dostal do sítě.

41:50
    Adam Musil dobrým napadáním ubírá potřebné třetiny přesilové hry v útočném pásmu Karlových Varů.

41:33
    Ondřej Vála – 2 min., nedovolené bránění.

40:17
    5/5
    Dynamo otevírá třetí třetinu ve velkém stylu! Pánik skvěle našel před brankou LUKÁŠE SEDLÁKA, který se perfektně obhodil gólmana a zakončil do odkryté branky.
    Asistence: Richard Pánik.
    Sedlák L., Pánik R., Musil D., Čerešňák P., Hyka T.
    Hladonik J., Černoch J., Beránek O., Mikyska D., Bartejs T.

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává opět Energie.

40:01

Prostřední část zápasu je minulostí! Třetina v režii Dynama přinesla hned tři branky, které všechny mířili za záda karlovarského gólmana. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:13
    5/5
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Vála našel precizně najíždějícího si TOMÁŠE HYKU, který si již poradil a svým zakončením, a střelou nad beton prostřelil Habala.
    Asistence: Ondřej Vála.
    Hyka T., Vála O., Pánik R., Kolář J., Sedlák L.
    Černoch J., Bartejs T., Mikyska D., Beránek O., Hladonik J.

38:47
    Beránek dostal nabito na modrou čáru, ale nepodařilo se mu trefit branku Dynama.

38:19
    Vondráček se dostal do dobré pozice, ale na poslední chvíli mu ujel kotouč z čepele.

37:02
    Nečekaný nájezd Jiskry před branku protáhl pardubického gólmana, který musel vychytat hned dvě střely.

34:54
    5/4
    Dynamo využívá přesilovou hru čtyři vteřiny před koncem! Dobrá souhra poslala z hole Vondráčka do dobré pozice JANA MANDÁTA, jenž se procpal mezi dva bránící hráče a střelou nad betony poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení!
    Asistence: Tomáš Vondráček.
    Mandát J., Vondráček T., Dvořák T., Musil D., Poulíček P.
    Mikyska D., Havlín T., Kofroň D., Procházka O.

33:36
    Utkání pokračuje ve hře pět na čtyři.

33:36
    Radilův pokus z pravého kruhu po přihrávce Čerešňáka končí na betonu Habala.

32:58
    Zákrok Plutnara posílá Dynamo do dvojnásobné výhody!

32:58
    Michal Plutnar – 2 min., držení.

32:27
    Rychlá střela Čerešňáka od modré končí na prvním blokujícím hráči.

31:32
    První přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo, které se již snaží dostat do útočného pásma.

31:32
    David Kofroň – 2 min., hákování.

30:31
    Beránek se obtočil kolem branky, ale na Pavláta nevyzrál.

29:40
    Koffer se po rychlém přechodu snažil najít najíždějící hráče před brankou, ale jeho pokus byl příliš rychlý.

28:58
    Energie se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale nedaří se jim propálit pardubický blok před brankou.

28:04
    Střela Adama Musila od modré neprošla až k Habalovi.

27:29
    Dvořák si nedokázal ideálně zpracovat přihrávku a dostává Dynamo do středního pásma.

26:47
    Košťálkova tečovaná střela jen těsně minula tyč karlovarské svatyně!

26:43
    Dynamo se po brance na 2:2 dostalo více do zápasu a aktuálně režíruje průběh prostřední části zápasu.

26:16
    Přesilová hra Energie je u konce! Pavlát neměl mnoho práce, jelikož nepřišlo příliš šancí ze strany hostů.

25:45
    Další nepřesná přihrávka dostává karlovarské z útočného pásma

25:01
    Dynamu se i napodruhé daří vyhodit kotouč po vhazování.

24:40
    Plutnarova tvrdá střela z úhlu trefila pouze beton Pavláta.

24:15
    První přesilovou hru zápasu dostane k dispozici hostující celek.

24:15
    Tomáš Zohorna – 2 min., sekání.

24:06
    Střela Plutnara ze středního pásma netrefila branku.

23:13
    David Musil dostal nabito Čerešňáka na modrou, odkud zkusil vypálit, ale trefil pouze střed Habalovi výstroje.

21:49
    5/5
    Pardubice opět srovnávají! Tentokrát vyslal Zohorna do úniku ROBERTA KOUSALA, který nájezdem a střelou mezi betony překonal karlovarského gólmana.
    Asistence: Tomáš Zohorna.
    Kousal R., Zohorna T., Dvořák T., Radil L., Vála O.
    Kangasniemi I., Jiskra V., Čihař V., Huttula J., Plutnar M.

21:21
    Sedlák našel zpětnou přihrávkou Zohornu, kterému ale uskočil kotouč z čepele.

20:54
    Habal zachytává nahození za branku a vysílá útočící hráče k pardubické brance.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrávají Karlovy Vary.

20:01

Úvodní třetina zápasu je u konce! Karlovy Vary se dokázaly již v páté minutě dostat do vedení, avšak v polovině třetiny přišlo vyrovnání. To vydrželo až do poslední minuty, kdy se opět do vedení dostala Energie. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:22
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rychlý karlovarský útok dostává hosty do vedení! Hladoníkovi se podařilo najít v prostoru mezikruží volného ONDŘEJE BERÁNKA, který střelou tahem rozvlnil pardubickou síť.
    Asistence: Jan Hladonik a Jiří Černoch.
    Beránek O., Hladonik J., Černoch J., McFadden G., Stříteský M.
    Sedlák L., Radil L., Kolář J., Pánik R., Vála O.

19:11
    Sehrávka Hyky se Sedlákem skončila u druhého jmenovaného, který svou střelou z bezprostřední blízkosti trefil rameno Habala.

18:37
    Střela Bartejse z prostoru pravého kruhu mířila pouze do střelu Pavlátovi branky.

17:42
    Gríger hledal zpětnou přihrávkou jednoho se svých spoluhráčů před brankou, ale tam už byl připravený Vála.

16:59
    Nepřesná přihrávka Varů dostává Dynamo na kotouč.

15:11
    Souboj v rohu útočného pásma Dynama vyhrává hostující celek, který se tak dostává do útoku.

14:16
    Další dlouhý pobyt v útočném pásmu Dynamo nedokázalo zúročit.

13:15
    Kangasniemi vyzkoušel pozornost gólmana střelou tahem od modré. Pavlát ale byl připraven a puk schoval do lapačky.

12:08
    Neskutečný Pavlát! Černoch se dostal do dobré situace, když od pravé tyče přihrál do odkryté branky Hladoníkovi, kterého ale neskutečně vychytal pardubický gólman.

10:57
    Do dobré šance se dostal Adam Musil, jenž z těsné blízkosti zkusil vypálit na zadní tyč. Bohužel pro Dynamo nepropálil Habala.

10:24
    Radil se zkoušel dostat přes trojici karlovarských obránců, ale neuspěl.

09:37
    5/5
    Je vyrovnáno! Dlouhý pobyt v útočném pásmu přinesl ovoce poté, co se ke kotouči v levé tyče dostal TOMÁŠ HYKA, jenž podobně jako na druhé straně propálil gólmana střelou mezi betony.
    Hyka T., Sedlák L., Čerešňák P., Pánik R., Musil D.
    McFadden G., Kangasniemi I., Rachůnek T., Gríger D., Stříteský M.

09:22
    Dynamo teď drží Vary v tlaku, ale gól zatím nepřichází.

08:25
    Střela Vály nečekaně prošla až k Habalovi, který se v tu chvíli přesouval na druhou tyč! Puk se mu na poslední chvíli podařilo reflexivně vychytal, a tak je hostující celek stále ve vedení.

07:38
    Zohorna teď mohl využít zaváhání karlovarské obrany, ale po přihrávce Radila trefil pouze beton Habala.

07:17
    Vše se zdá být v pořádku, a tak může utkání pokračovat.

07:17
    Ledaři aktuálně řeší problém za karlovarskou brankou.

07:06
    Čerešňák se dostal ke kotouči v rohu hřiště, odkud zkusil vypálit, ale Habal byl pozorný a jeho střelu vyrazil.

06:39
    Pokus o rychlý karlovarský útok končí zakázaným uvolněním.

05:39
    Domácímu celku se nedaří najít recept na karlovarskou obranu, a tak se jim do útočného pásma těžce probojovává.

05:09
    Dynamo značně komplikuje svým napadáním rozehrávku Karlových Varů.

04:21
    5/5
    Energie otevírá gólové konto zápasu! Postaral se o to JAN HLADONÍK, který se probojoval k dorážce po Černochově střele a tvrdou ránou propálil Pavláta mezi betony.
    Asistence: Jiří Černoch.
    Hladonik J., Černoch J., Plutnar M., Huttula J., Beránek O.
    Vála O., Radil L., Kolář J., Zohorna T., Kousal R.

03:35
    Pánik to teď zkusil sám zpoza branky, avšak do jeho šance zasáhl Habal hokejkou.

02:30
    Dynamo se teď na delší dobu usadilo v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka je dostává do středního pásma.

02:13
    Vála se zkusil rozjet do pravého kruhu, odkud vyslal na Habala svůj pokus, ale trefil pouze boční síť.

01:27
    Bleskový protiútok Varů tři na dva končí zakázaným uvolněním.

00:31
    Čerešňák si dokázal poradit s rychlým nahozením za obranu, a již rozjíždí další útočnou šanci.

00:01
    Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.

00:01

Česká hymna dozněla a hráči se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

HC Dynamo Pardubice: Pavlát (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Koudelka – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Mikyska, Bartejs, McFadden, Stříteský, Huttula, Plutnar, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Koffer, Jiskra, Čihař – Redlich, Kofroň, O. Procházka.

Naopak Dynamo se nachází v dobré pozici. Aktuálně s šestizápasovou neporazitelností hájí první přičtu Tipsport Extraligy a šahá po zisku Poháru Jaroslava Pouzara, na který jim chybí už pouze jediný bod.

Poslední zápas odehrálo Dynamo na ledě Mladé Boleslavi. Pardubice se dostaly do vedení již v sedmé minutě, ale již po čtyřech minutách přišla odpověď v podobě vyrovnávacího gólu. V druhé třetině se Dynamu podařilo opět odskočit o jednu branku a v závěru zápasu Pardubice dvěma góly zpečetily na ledě mladoboleslavských vítězství 4:1. Dynamo tak překonalo klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části a na absolutní rekord jim schází už pouze čtyři další.

Karlovy Vary neprožívají v poslední době povedené období, jelikož z posledních pěti zápasů si neodvezli ani bod a v tabulce hokejové Tipsport Extraligy jim náleží až dvanáctá pozice.

Není to ani týden co na sebe oba dva dnešní aktéři narazili v rámci dohrávky čtyřiadvacátého kola. Šťastnější z toho zápasu odcházelo domácí Dynamo, jenž se v první třetině dostalo do dvoubrankového vedení, které Karlovy Vary dokázaly vymazat ve druhé třetině. Poslední dvacetiminutovka ale patřila domácím, kteří třemi brankami rozhodli o svém vítězství 5:2. V posledním kole hostily Vary českobudějovický Motor. První opatrnější třetina vyšla gólově naprázdno, ale v prostřední části zápasu se do vedení 2:0 dostali hosté. Toto skóre vydrželo až do poslední minuty, kdy se do prázdné branky prosadili opět českobudějovičtí.

Dobrý úterní podvečer. Vítám Vás u padesátého kola Tipsport Extraligy, kde se střetne domácí HC Dynamo Pardubice s výběrem HC Energie Karlovy Vary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 10. Hyka (Sedlák, Čerešňák), 22. R. Kousal (Zohorna), 35. Mandát (Vondráček), 40. Hyka (Vála), 41. Sedlák (Pánik), 49. Paulovič – 5. Hladonik (Černoch), 20. O. Beránek (Hladonik, Černoch)

Trenér: Marek Zadina

Trenér: Václav Eismann