Washington – Ottawa 6:3 (kon.) | Dallas – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 09:27

1. Alexej Protas (WSH) 1+2
    2. Hendrix Lapierre (WSH) 2+0
    3. John Carlson (WSH) 1+0 (05:49:41)

59:26
    Vladimir Tarasenko nedokázal proměnit velkou šanci, puk končí vedle.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině i v tomto zápase.

58:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

57:07
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

56:43
    Joonas Korpisalo si připsal velmi dobrý zákrok, zkoušel to jeden z domácích hráčů, byl to Tom Wilson.

55:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Senators, Joonas Korpisalo musí být pozorný.

55:13
    Nicolas Aube-Kubel pálil z dobré pozice, brankář Senators byl připravený a nenechal se prostřelit.

54:40
    Alexandr Alexejev byl zcela volný na modré čáře, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

52:31
    Joonas Korpisalo kryje kotouč poté, co zakončoval domácí Rasmus Sandin.

52:15
    Komerční přestávka.

52:10
    Alexandr Ovečkin to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do útočného pásma. Ofsajd.

51:02
    Beck Malenstyn si sice vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale v rozhodující moment nechal kotouč za sebou, zakončit nyní nedokázal.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

49:27
    Mathieu Joseph to zkoušel individuálně, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Darcy Kuemper. Bude se vhazovat.

47:43
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nyní nechce chybovat. Sledujeme rychlou pasáž hry.

47:00
    Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč a domácí hokejisté dál kontrolují průběh zápasu.

45:17
    Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře, mají náskok a nedávají soupeři výraznější šance.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Protas (Mantha, McMichael), 9. Carlson (D. Strome), 19. Pacioretty (Sgarbossa, McMichael), 19. Malenstyn (Protas, Aube-Kubel), 22. Lapierre (Malenstyn, Bear), 31. Lapierre (Mantha, Bear) – 11. Batherson, 13. Pinto (Hamonic, B. Tkachuk), 22. B. Tkachuk (Tarasenko, Pinto)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Sandin, Carlson, Alexejev, T. van Riemsdyk, Edmundson, Bear – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Protas, McMichael, Mantha – Pacioretty, Sgarbossa, P. Dubé – Malenstyn, Lapierre, Aube-Kubel.
    Trenér: Spencer Carbery

Ottawa Senators: A. Forsberg (21. Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chabot, Brännström, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Pinto, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: Dunning, McIsaac – Tobias, Smith

Diváci: 17 296