Washington – Ottawa 6:3 (kon.) | Dallas – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)

2. Bo Horvat (NYI) 1+0
    3. Ilja Sorokin (NYI) 30 zákroků (04:50:37)

Islanders v utkání dvakrát vedli a dvakrát vedení neudrželi. Duel nakonec dospěl do prodloužení, v němž byl Dallas aktivnější, stejně jako po celou třetí třetinu, jenže to mu nebylo nakonec vůbec nic platné. Ve třetí minutě totiž udeřili hosté, konkrétně Bo Horvat a Islanders zvítězili 3:2.

62:54 Bo HORVAT - 2:3

62:54
    3/3
    Islanders právě vstřelili branku!
    Jejich akce, během které byli hodně trpěliví, však končí vítězným gólem! Barzal držel puk, a držel a držel, dokud nenašel prostor k průjezdu do levého kruhu. Pak se stočil pohledem k mezikruží a našel BO HORVATA, jenž prostřelil Wedgewooda a ukončuje zápas. Asistence: Mathew Barzal, Mike Reilly.
    Reilly M., Barzal M., Horvat B.
    Stankoven L., Benn J., Lindell E.

62:30
    Islanders mají puk ve vlastním pásmu a nikam nyní nepospíchají.

62:01
    Stankoven se snažil posunout puk mezi kruhy k Hintzovi, kterému ale jeho přihrávka ujela do strany.

61:07
    Zblokovaná střela Dobsona zpoza pravého kruhu. Johnston, jenž si prodlužuje pobyt na ledě, se zmocnil puku.

60:31
    Za Heiskanenovou střelou se vydal Johnston, jenž se i prodral k dorážce, ale těsně minul levou tyč! Dallas spálil další velkou šanci.

60:01

60:00

59:55
    Místo puku nyní skončil v síti Pavelski, kterému se nepovedlo puk protečovat. A ještě nepříjemně trefil nohu Sorokina.

59:42
    Nepříjemná Johnstonova střela z pravého kruhu, na kterou neměl Sorokin úplně nejlepší výhled. Puk jej ale trefil a jemu se povedlo ho schovat pod lapačku.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Dallas se snaží znovu tlačit do útočného pásma, Islanders ale nyní dobře brání svou modrou čáru.

57:31
    Kotouč ve středním pásmu skončil na střídačce Islanders. Reilly trefil do hlavy svého spoluhráče Pelecha, puk ho zasáhl nešťastně do ucha.

57:04
    Nelson otřel svou střelu o Robertsona, což ale nakonec nepomohlo. Wedgewood puk vyráží mimo brankoviště.

56:25
    Rychlý útok Islanders, Barzal si sjel mezi kruhy za obranu a dostal přihrávku od modré čáry. Jeho protečování ale Wedgewood reflexivně zastavuje a zachraňuje svůj tým od pohromy! Komerční pauza.

55:55
    Domácí šli ve třech proti dvěma, ale šanci spálili. Marchment se nechal při střele zblokovat.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Duchene (Harley, Stankoven), 39. Stankoven (W. Johnston) – 16. Pulock (Holmström, Cizikas), 36. MacLean (Engvall, Pulock), 63. Horvat (Barzal, Reilly)

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Harley, Heiskanen, R. Suter, Lindell (A), Pouliot, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Dellandrea – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Faksa, Steel, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, S. Aho I – Nelson (A), Horvat, Barzal – Lee (C), Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck (A).
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Pochmara, Schrader – Galloway, Mahon

Diváci: 18532