Washington – Ottawa 6:3 (kon.) | Dallas – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)
Seattle – Boston 4:3 (1:0 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Úterý 27.02.2024, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to pro dnešní zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:22:05)

3. Stuart Skinner (EDM) – 38 zákroků

Úvodní dvě třetiny dnes byly poměrně vyrovnané, ale v té třetí už Edmonton ukázal svou sílu a utkání zaslouženě vyhrál. Králové také dopláceli na svou nedisciplinovanost a kvůli dvěma trestům se nemohli dostat pořádně do hry. Rozdílový úder nakonec zaznamenal Evan Bouchard, na kterého v úplném závěru navázal Ryan Nugent-Hopkins. Oilers tak berou dva body po výhře 4:2.

59:34
    Možná zbytečné zakázané uvolnění, toto mohli dohrát domácí lépe, ale mrzet je to stejně nebude.

58:59
    Do konce třetí periody už zbývá pouze minuta. Stuart Skinner si poradil s další střelou z dálky a už to vypadá, že Edmonton dnes vyhraje.

58:36
    Pierre-Luc Dubois před bránou tečoval nabídku Fialy těsně vedle edmontonské brány.

58:14
    Oddechový čas pro tým Los Angeles Kings.

58:14
    Stuart Skinner řešil závar u brankoviště tím, že kotouč přidržel pod svou lapačkou.

57:56
    Před Fialou bylo hodně prostoru. Útočník Los Angeles vypálil od modré čáry, Stuart Skinner měl potíže.

57:29
    Rittich už je na střídačce, takže hosté to zkouší v šesti.
    56:31 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:2

56:31
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V 57. minutě domácí odskakují do dvoubrankového vedení! RYAN NUGENT-HOPKINS si krásně vyměnil kotouč s Connorem Brownem a sám před Rittichem uspěl. Uvidíme, jak na tento úder hosté zareagují. 4:2. Asistence: Connor Brown a Mattias Janmark.
    Nugent-Hopkins R., Janmark M., Kulak B., Brown C., Desharnais V.
    Doughty D., Moore T., Fiala K., Byfield Q., Gavrikov V.

56:09
    Králům se už čas krátí, ale ve třetí třetině zatím hosté nenašli potřebnou protihru. Dostanou se na konci vůbec do tlaku?

55:53

55:36
    Dlouho domácí kombinovali, až z vrcholu kruhu pálil nepřesně Evander Kane.

54:56
    Phillip Danault bekhendem poslal kotouč přes celé kluziště, pro černou gumu si tedy dojel Evan Bouchard.

54:29
    Evan Bouchard vybídl ve velkém úhlu Hymana, jenž pohotově střílel, ale klec hostů netrefil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Hyman (McDavid), 36. Draisaitl (Bouchard, Nugent-Hopkins), 42. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (C. Brown, Janmark) – 7. Moore (Byfield, Englund), 28. Laferriere (Kopitar, M. Roy)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Holloway.
    Trenér: Kris Knoblauch

Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Moverare, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Laferriere – Moore, Danault (A), Fiala – Kaliyev, Dubois, Byfield – Lewis, Lizotte, Anderson-Dolan.
    Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Nansen, Barton

Diváci: 18 347