Boston – Vegas 5:4 (kon.) | Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 2:3 (po pr.) | Toronto – Arizona 4:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:1 (kon.) | Chicago – Colorado 0:5 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 1:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:6 (kon.)
San Jose Sharks
4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Anaheim Ducks
Pátek 01.03.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (07:43:05)

3. Mikael Granlund (SJS) 0+3

San Jose vyšlo i v pátém domácím zápase v řadě bodově naprázdno a na předposledním místě Západní konference ztrácí na čtrnáctý Anaheim už deset bodů.

Ducks po Fowlerově zranění ze zahajovacího střídání inkasovali v SAP Center jako první, ale o necelé dvě minuty později už vedli Leasonovým gólem v oslabení. Speciální týmy hrály důležitou roli i ve druhé třetině. Po gólu Killorna na 3:1 oba týmy využily po dvou přesilovkách. San Jose v půlce třetí třetiny snížilo na 4:5, ale ve zbytku zápasu už se spíše bránilo. Hostující výhru stvrdil gólem do prázdné brány Lundeström.

59:36 Isac LUNDESTRÖM - 4:6

59:36
    5/6
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hostující výhra je zpečetěna. ISAC LUNDESTRÖM u krajního mantinelu sebral puk Mikaelu Granlundovi a po rychlém přejetí středního pásma ho pohodlně nasměroval do prázdné brány. Bez asistence.
    Gudas R., Lundeström I., Silfverberg J., Mintjukov P., Carrick S.
    Sturm N., Duclair A., Zetterlund F., Granlund M., Hoffman M., Eklund W.

59:22
    Radko Gudas odklonil Hoffmanovu střelu od modré a stejně obětavě pak spadl do Duclairovy dorážky z levé strany.

58:50
    Kaapo Kähkönen zmizel z ledu, aby mohla začít power-play San Jose!

58:38
    Leason pelášil po pravém křídle. Snažil se přihrát Vatranovi, ale puk se od nohy Ferrara odrazil ke Kähkönenovi.

57:45
    Dlouhý zámek u branky Sharks utnul Kähkönenův další zákrok proti Gudasovi. Český zadák je kvůli zranění Fowlera nejvytíženějším hráčem Ducks.

57:10
    I bez hokejky si finský brankář Sharks poradil se střelou Mintjukova. Vzápětí neměl přesně seřízená mířidla Gudas.

56:50
    Rutta propadl na útočné modré a na poslední chvíli rozhodil unikajícího Jonese, který před Kähkönenem zdárně nedokončil bekhendový blafák.

55:55
    Nikita Ochoťuk vymýšlel zbytečně komplikovanou rozehrávku na Hoffmana, ale pak ztrátu puku rychle odčinil pádem do Silfberbergovy střely.

55:16
    Vatrano se v přečíslení tři na dva rozhodl dát puk pod sebe. Leason si pečlivě narovnal puk na forhendu a střelou z osy nechal vyniknout Kähkönenův jistý zásah lapačkou.

54:40
    Rutta nahazoval na teč. O tu se postaral Kunin, ale Henrique kotouč odrazil dostatečně daleko od Gibsonovy klece.

54:09
    Filip Zadina dostal od Eklunda přihrávku na bekhend a ve složité situaci nepropašoval puk za Gibsona, který si hlídal prostor u své levé tyče.

53:35
    McTavishův nástřel z levého křídla do sítě nezapadl. Totéž platilo v případě propagačního nahození Leasona.

53:05

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Duclair (Zetterlund, Ochoťuk), 31. Hoffman (Zetterlund, Granlund), 36. Eklund (Duclair, Granlund), 50. Duclair (Granlund, Hoffman) – 4. Carlsson (Killorn, Henrique), 5. Leason (Mintjukov, Gudas), 26. Killorn (Henrique, Lindström), 38. Vatrano (LaCombe, R. Strome), 39. Henrique (LaCombe, R. Strome), 60. Lundeström

San Jose Sharks: Kähkönen (Chrona) – Ferraro (A), Emberson, Thrun, Rutta, Burroughs, Ochoťuk – Duclair, Granlund, Zetterlund – Kunin (A), Eklund (A), Zadina – Barabanov, Sturm, Labanc – Bailey, Carpenter, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Gudas, Mintjukov, Lindström, Vaakanainen – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Leason – Lundeström, R. Strome, Silfverberg (A) – R. Johnston, Carrick, Max Jones.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: L’Ecuyer, Kozari – Murchison, Gibbons

Diváci: 10 537