Liberec – Poruba 6:7 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:3 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 2:3 (po pr.)
K. Vary – Třinec 6:0 (kon.) | Přerov – Slavia 3:4 (1:3 po s.n.) | Pardubice – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Zlín – Tábor 9:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 01.03.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Ode mě je to vše. Přeji hezký večer a příjemně strávený víkend. (20:17:00)

České Budějovice ve třetí třetině utkání zdramatizovaly a po gólu Dominika Koníře ze 43. minuty se dlouho snažily o vyrovnání. Na to ovšem nedosáhly ani v závěrečné přesilovce s odkrytými zády. Na konečných 4:2 trefou do prázdné brány upravil 20 sekund před koncem Vít Macek.

59:40
    4/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí dorostenci se po několika pokusech dočkali trefy do prázdné brány. Vítězství domácích potvrdil VÍT MACEK.
    Macek V., Korec L., Ruml O., Křečan F.
    Jaroš J., Koníř D., Mařík N., Hřebejk T., Čečetka F., Fleischman D.

59:25
    Ani tentokrát puk neskončil v odkryté českobudějovické bráně.

58:59
    Hosté dlouho kombinovali, než přišla jejich nepřesná střela od modré čáry. Domácí se následně osvobodili.

57:53
    Pardubičtí hráči se ve vlastním pásmu zmocnili puku a pokusili se poslat puk do prázdné brány. To se jim nepovedlo.

57:41
    Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

57:41
    České Budějovice mají velkou možnost vyrovnat. Dominik Jaroš totiž odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

57:22
    Moc se teď nepřerušuje a čas rychle ubíhá, což více vyhovuje Východočechům.

56:34
    Jaroš se pokusil ohrozit Tuláčkovu klec, po teči puk ovšem vyklouzal vedle brány.

55:33
    I Jihočechům se směrem dozadu nyní daří a soupeře nepouští ke střelám.

54:27
    Celky se střídají v neúspěšných útocích, především hosté by však potřebovali skórovat.

53:37
    Dynamo má za sebou delší pobyt v útočném pásmu bez nebezpečného střeleckého pokusu.

52:17
    Domácí jsou schopní eliminovat sokovy útočné nájezdy, i proto stále drží těsný náskok.

51:29
    Kotouč vyletěl zase ven z kluziště, a tak dojde k dalšímu vhazování v neutrální části hrací plochy.

50:39
    Aktuálně se na soupeřově území drží hosté, ale ani oni nedokážou dobře vystřelit.

50:00
    Přesně v polovině třetí třetiny rozhodčí přerušili hru, protože Ruml vyhodil puk mimo hřiště. Následuje buly ve středním pásmu.

49:52
    Hosté se teď dopustili zakázaného uvolnění.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 15. Korec (Sekanina, P. Tvrdík), 20. P. Tvrdík (Jansa, Joska), 28. D. Drábek (Ruml, V. Macek), 60. V. Macek – 27. Čečetka (Koníř, F. Blažek), 43. Koníř (J. Novotný)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Koudelka, Křečan, Novosad, Ruml, Jansa, Šurc, D. Jaroš, M. Novák – Sekanina, Lempach, Korec – Rolinek (C), V. Macek, D. Drábek – Joska, P. Tvrdík, Řivnáč.
    Trenér: Vojtěch Faltys

HC Motor České Budějovice: Jelínek (Ji. Novák) – F. Blažek (C), M. Schmied, D. Matějka, J. Jaroš, Švec – Koníř, N. Mařík (A), Barna – Hřebejk, J. Novotný, M. Šíma – Muška, Fleischman, Čečetka.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Battěk – Stacho, Moleková