Toronto – Buffalo 2:1 (po pr.) | Colorado – Detroit 7:2 (kon.) | Anaheim – Ottawa 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 07.03.2024, 03:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Utkání je u konce a domácí jej v klidu dotáhli k výhře a dvěma bodům. I ve třetí třetině to bylo o převaze Colorada, které kontrolovalo zápas a prakticky nepouštělo soupeře do akcí, které by mohly znamenat zdramatizování závěru. Naopak ve 48. minutě dostal na levé straně prostor Jonathan Drouin a křížnou ranou překonal střídajícího Reimera. V 56. minutě pak skóre uzavřel svou vůbec první brankou v NHL Jean-Luc Foudy a domácí tak rozdrtili Detroit 7:2. Colorado je po této výhře na třetím místě Centrální divize s 83 body, Detroitu patří v Atlantické divizi čtvrté místo se 72 body.

Colorado se v dalším utkání představí v sobotu od 3:00 doma proti Minnesotě, Detroit bude hrát ve stejný den i čas na ledě Arizony.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:59:00)

59:24
    Z pravého kruhu vystřelil hostující Perron, jeho pokus byl ale hodně signalizovaný a Georgijev si připsal celkem jistý zákrok.

58:37
    Tvrdá rána i na opačné straně, Reimer puk vyrazil před sebe. O zbytek se pak postarala jeho obrana.

58:17
    Od modré čáry vystřelil Ben Chiarot, Georgijev měl ale dobrý výhled a neměl problém puk skrýt mezi svými chrániči.

57:24
    Domácí publikum už oslavuje hlasitým skandováním, dnes musí být s výkonem hráčů maximálně spokojeno.

56:27
    Teď se už skutečně jen dohrává v naprostém klidu z obou stran.
    55:25 Jean-Luc FOUDY - 7:2

55:25
    5/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden úder domácích. Po kombinaci v útočném pásmu dokázal Kiviranta dostat puk zpoza branky před brankoviště, kde se objevil JEAN-LUC FOUDY, první bekhend mu sice Reimer vyrazil, nicméně dorážka už skončila v síti a stav je 7:2 Pro domácího útočníka to byl zároveň první gól v NHL. Asistence: Joel Kiviranta.
    Foudy J., Johnson J., Cogliano A., Manson J., Kiviranta J.
    Määttä O., Sprong D., Kostin K., Fischer C., Gostisbehere S.

54:25
    Přesilovka Colorada je u konce, DeBrincat se vrátil na led.

53:57
    Před brankovištěm stál Wood, odrazil se k němu puk, byl ale až moc blízko na to, aby dokázal najít a trefit mezírku v Reimerově postoji.

52:59
    Přihrávku mezi obránce dostal Parise, hodil si puk na bekhend, k pořádnému zakončení se už ale nedostal, když jej přibrzdil Walman.

52:25
    Colorado si zahraje opět přesilovku, dvouminutový trest za vysokou hůl si odsedí Alex DeBrincat.

51:54
    Po přihrávce zpoza branky se k zakončení dostal Fischer, nedokázal ovšem přehodit beton ležícího Georgijeva!

51:26
    Levou stranou se do útočného pásma dostal hostující Määttä, jeho rána zápěstím ovšem letěla nad Georgijevovo břevno.

50:13
    Dobrá zpráva pro Colorado, Pariseho zranění nebylo vážnějšího charakteru, útočník je opět na ledové ploše.

50:13
    Hosté nestíhají. Nyní musel Reimer hasit rychlý průnik a bekhendový pokus z mezikruží.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Makar (Toews, MacKinnon), 18. MacKinnon (Rantanen, Makar), 29. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 37. Makar (Rantanen, MacKinnon), 40. Makar (Rantanen, Drouin), 48. Drouin (Colton, Manson), 56. Foudy (Kiviranta) – 2. Fabbri (DeBrincat, Gostisbehere), 14. Perron (Copp, Määttä)

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Drouin, Colton, Parise – Kiviranta, C. Wagner, Wood – Foudy, Pavel, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Detroit Red Wings: Lyon (41. Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Compher, Rasmussen – Sprong, Copp (A), Kostin – Perron (A), Fischer, Fabbri.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Galloway, Brisebois

Diváci: 18 132