Motor ČB – K. Vary 5:4 (po pr.) | Litvínov – Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:3 (po pr.)
Mountfield HK – Vítkovice 1:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HC Olomouc
Čtvrtek 07.03.2024, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • Předkolo

V prodloužení stačilo k rozhodnutí ani ne 50 sekund a Olomoučtí si vezou na svůj led mečbol! Obrat Hanáků dokonal trochu šťastnou střelou Jakub Orsava, jenž vsítil třetí branku Olomouce.

Střely na branku – 18:37.

Nejlepší hráči utkání: Jakub Rychlovský (LIB) a Jakub Orsava (OLO)

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou! (21:00:03)

60:49
    5/5
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak to je krutý konec pro domácí Bílé Tygry! Daniel Král si na zákrok lapačkou proti JAKUBU ORSAVOVI pálícímu krátce po přejetí útočné modré čáry věřil, kotouč se mu ale převalil přes její hřbet a skončil až v liberecké síti. Asistence: Pavel Musil, Jakub Sirota.
    Orsava J., Káňa J., Sirota J., Rutar A., Musil P.
    Najman A., Melancon T., Ivan M., Flynn O., Rychlovský J.

60:30
    V pásmu Olomouce se prohání improvizovaná první lajna domácích, zatím se ale neměla ke střele.

60:01

Ve třetí části Olomoučtí utekli hrobníkovi z lopaty a trefou Jana Bambuly v poslední minutě základní hrací doby po minele v liberecké obraně dokázali vyrovnat na 2:2. Dobře rozehraný duel tak Tygři musí hasit až v prodloužení, které začne v 20:53.

Střely na branku – 18:36.

60:00

59:47
    Střely na branku – 18:35.

59:46
    Rána Jakuba Siroty doplachtila nebezpečně k Danielu Královi, domácí maskovaný muž ale přece jen zakročil úspěšně.

59:01
    6/5
    Hostům vabank vychází, JAN BAMBULA se trefuje mezi betony a vyrovnává! K tomu se kotouč dostal od Jakuba Navrátila do slotu a jelikož byl Bambula nedostatečně pokrytý, tak jsme minutu před koncem utkání znovu na pomyslném začátku. Asistence: Jan Bambula.
    Bambula J., Navrátil J., Knotek J., Sirota J., Plášek K., Káňa J.
    Filippi T., McCoshen I., Vlach J., Faško-Rudáš M., Knot R.

58:35
    Ránu z první od Jana Káni schytal dobře postavený Jaroslav Vlach.

58:30
    Olomouc vyhrála buly v liberecké třetině a Tygři se musí bránit.

58:07
    Je tomu opravdu tak, olomoucká svatyně zeje prázdnotou a Kohouti to zkouší se šesti bruslaři v poli!

58:07
    Zakázané uvolnění Tygrů hru vrací před Daniela Krále. Olomouc si bere oddechový čas a je dost možné, že se pokusí o hru bez brankáře.

57:50
    Rychlovský chtěl přistrčit puk do jízdy na Rychlovského, elitnímu domácímu centrovi ale na dosáhnutí na kotouč chyběl jeden krok.

57:25
    Střely na branku – 18:33.

57:25
    Olomoucký ofsajd znamená další přerušení hry.

56:55
    David Škůrek se po návratu z trestné lavice zapojuje do útočné kombinace a jeho nahození musí Král směřovat do rohu své třetiny.

56:08
    Oscar Flynn svým nahozením pouze sundal jednoho ze sudích, který schytal ránu pukem do slabin. Nakonec se ale po krátké pauze zvedl a vypadá v pořádku.

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) – 37. Navrátil (Macuh, Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 61. Orsava (P. Musil, Sirota)

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Kolmann, Budík, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Zachar – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Vlach, Šír, Kel. Klíma.
    Trenér: Filip Pešán

HC Olomouc: Konrád (41. Sedláček) – Sirota, Rutar, Ondrušek (C), Řezníček, Škůrek, Rašner, Mareš – Káňa, P. Musil, Orsava – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Anděl, Bambula – Kusko, Knotek (A), Klimek.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Špůr