Boston – St. Louis 1:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:1 (kon.) | Winnipeg – Washington 3:0 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 3:0 (kon.)
Boston Bruins
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
St. Louis Blues
Úterý 12.03.2024, 00:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Preview zápasu

Boston Bruins: Boston bojuje s Floridou o první místo v tabulce Východní konference s devadesáti jedna body. Opět prožívají velmi úspěšnou sezónu, když je zcela jasné, že play off neunikne tomuto týmu ani letos. Posledními týmy, které Boston porazil, byly Pittsburgh Penguins (5:1), Toronto Maple Leafs (4:1) a opět Toronto (1:4). Naopak týmy, kterým Boston podlehl, byly Edmonton Oilers (1:2 po prodloužení), New York Islanders (5:1) a Seattle Kraken (4:3 po nájezdech). Na soupisce Bostonu nalezneme hned tři Čechy, a to Jakuba Lauka s bilancí 2+6, Pavla Zachu s bilancí 17+26 a samozřejmě Davida Pastrňáka, který je nejproduktivnějším hráčem Bostonu a zároveň celkově čtvrtým nejproduktivnějším hráčem v celé NHL s bilancí 40+53.

St. Louis Blues: Tým, který se nachází na dvanáctém místě v tabulce Západní konference se šedesáti sedmi body. St. Louis není formou tak dobře jako Boston. Posledními týmy, kterým St. Louis podlehl, byly New York Rangers (4:0), New Jersey Devils (4:1) a New York Islanders (4:2). Týmy, které však St. Louis dokázalo porazit, byly Philadelphia Flyers (1:2 po nájezdech), Minnesota Wild (3:1) a New York Islanders (4:0). V tomto týmu nalezneme jediné české zastoupení, a to Jakuba Vránu s bilancí 2+4. Nejproduktivnějším hráčem je Robert Thomas, který má bilanci 20+49.

Tyto týmy se zatím setkaly pouze jednou a zápas skončil těsným vítězstvím pro Boston, konkrétně 3:4 po prodloužení.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Lohrei – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Kessel, Krug, Faulk, Perunovich – Kyrou, Thomas (A), B. Schenn (C) – Neighbours, Bučněvič, Z. Bolduc – Kapanen, Hayes, Saad – N. Walker, Sundqvist, Toropčenko.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Francois St-Laurent, Peter MacDougall – Jonathan Deschamps, Mark Shewchyk.

00:01

00:10
    První akci zápasu rozjíždí Boston, puk ale v útočném pásmu ztrácí.

00:53
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Brayden Schenn – 2 min., nedovolené bránění.

01:00
    Blues se osvobozují vyhozením z obranného pásma.

01:19
    David Pastrňák vyslal nepřesnou přihrávku dopředu k modré čáře, která ale nakonec končí až za domácí bránou a Boston tak musí vytvářet novou šanci.

01:49
    Mason Lohrei zavezl puk do útočného pásma, Blues se ale toto oslabená velice daří a znovu vyhazují až za bránu domácích.

02:53

03:30
    Jakub Lauko poslal riskantní přihrávku v předbrankovém prostoru, která prošla až na Justina Brazeau, který vypálil z pravého kruhu.

04:12
    Jeremy Swayman chytá první střelu Blues.

04:59
    Brayden Schenn objel celé útočné pásmo, až vystřelil z poměrně velkého úhlu. Jeremy Swayman přerušuje hru.

05:29
    Kevin Shattenkirk vyslal prudkou střelu z pravého kruhu, kterou hostující brankář vyrazil. Ani Justin Brazeau, ani Jakub Lauko nedokázali puk dorazit za brankovou čáru.

06:11
    Brad Marchand nahazuje do útočného pásma, kde ale puk získává Joel Hofer a rozehrává zpoza brány.

07:02
    Dlouhá kombinace Blues při přechodu do útočného pásma končí střelou Pavla Bučněviče. Domácí brankář zatím stále bezchybný.

08:28
    Boston se dostal do slibné šance, kterou ale vychytal hostující brankář.

09:51
    Torey Krug vypálil od modré, střela ale letěla mimo bránu.

10:13
    5/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A máme tu první gól utkání. KASPERI KAPANEN našel jako jediný osamocený puk na mezikruží a dorazil puk do brankové sítě. Asistence: Krug, Saad
    Hayes K., Saad B., Kapanen K., Krug T., Kessel M.
    Lohrei M., Shattenkirk K., Zacha P., Heinen D., Pastrňák D.
    10:13 Kasperi KAPANEN - 0:1

10:51
    Matt Grzelcyk vystřelil od modré, jeho brána byla vychytána lapačkou brankáře hostí.

11:03
    Jake DeBrusk střílí z nízké vzdálenosti. Jeho střelu hostující brankář vyráží.

17:49
    St. Louis se nedaří nijak prosadit v přesilové hře, ale přichází nepříjemnost pro Boston, který jde do třech.

17:49
    Trent Frederic – 2 min., vysoká hůl.

17:59
    5/3
    St. Louis zvyšuje na dvoubrankový rozdíl! ROBERT THOMAS prostřelil všechny, co mu stáli v cestě a dostal puk mezi tři tyče. Asistence: Bučněvič, Faulk
    Thomas R., Schenn B., Kyrou J., Faulk J., Bučněvič P.
    Zacha P., Carlo B., Lindholm H.
    17:59 Robert THOMAS - 0:2

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:30
    Jake DeBrusk se snažil vymyslet něco sám v útočném pásmu. U zádního mantinelu je mu ale puk sebrán.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která dopadla lépe pro hostující. První brankou v zápase otevřel skóre utkání Kasperi Kapanen a ke konci třetiny se k němu přidal ještě Robert Thomas. Boston ale nehraje žádnou špatnou hru na ledě, pouze je zatím jediný tým, který se dokázal prosadit, a proto po první třetině Blues vyhrávají 0:2.
    Druhá třetina začne přibližně v 1:06.

20:01

20:20
    Jako první se pouští do akce Boston, Jakub Lauko míří za puk až k zadnímu mantinelu.

20:28
    Icing Blues.

21:06
    David Pastrňák se snažil najít někoho zpoza brány, komu by mohl přihrát. Nikdo takový se mu ale nenabídl, a tak z této šance Bruins není žádné zakončení.

21:58
    Brejková situace Jordana Kyrou po chybě Bostonu na modré čáře končí vyraženou střelou betonem.

22:43
    Mason Lohrei zkusil vystřelit z levého kruhu, jeho střela byla zblokována.

23:13
    Trent Frederic si najížděl před bránu kam dostal přihrávku pro dorážení. Na brankovišti ale padá.

24:04
    Mason Lohrei nahrál Kevinu Shattenkirkovi na modré čáře, ten vypálil a nadělal hostujícímu brankáři menší problémy. Nakonec puk ale končí v lapačce Joela Hofera.

24:31
    5/5
    Blues přidávají další branku! Skvělá přihrávka po mantinelu na Kasperi Kapanena, který přihrál do jízdy KEVINOVI HAYEOVI, který prostřelil domácího brankáře. Asistence: Kapanen, Kessel
    Hayes K., Kapanen K., Kessel M., Saad B., Krug T.
    24:31 Kevin HAYES - 0:3

27:05
    Blues se snažili kombinovat v útočném pásmu, po nepovedené přihrávce ale puk ztrácí.

28:40
    Oskar Sundqvist – 2 min., hákování.

29:06
    David Pastrňák vyslal střelu ze své klasické pozice na levém kruhu. Jeho střelu Joel Hofer chytá.

29:28
    Blues se daří osvobozovat z obranného pásma.

30:13
    Dlouhá kombinace Bostonu v útočném pásmu na jejímž konci byl David Pastrňák, který vystřelil na bránu, ani jeho střela a ani následná dorážka od Morgana Geekieho neprošly do brány.

30:42

31:11
    Boston právě vstřelil branku!
    Tak to byla akce! Jesper Boqvist nahrál JUSTINU BRAZEAUOVI, který předvedl krásnou samostatnou akci, na jejímž konci přehodil hostujícího brankáře. St. Louis si vzalo trenérskou výzvu, která je nakonec úspěšná a gól tak neplatí.

St. Louis si berou trenérskou výzvu na přezkoumání ofsajdu.

31:38
    Danton Heinen vypálil z mezikruží, zákrok Joel Hofer překazil tuto šanci.

32:58
    Blues se drží v útočném pásmu a kombinují.

33:25
    Mason Lohrei zavezl puk do útočné třetiny, prokličkoval mezi několika hráči a nakonec ještě udržel útočné pásmo po vlastní chybě u modré čáry.

34:01

34:33
    St. Louis uklidňují hru za vlastní bránou a rozjíždí novou akci.

35:25
    5/5
    Blues zatím suverénní nad Bostonem. Kevin Hayes poslal přihrávku přímo do předbrankového prostoru, kde se na podruhé podařilo BRANDONU SAADOVI dorazit do otevřené brány. Asistence: Hayes, Kapanen
    Hayes K., Saad B., Kapanen K., Perunovich S., Faulk J.
    Shattenkirk K., Coyle C., Lindholm H., Heinen D., Brazeau J.
    35:25 Brandon SAAD - 0:4

37:22
    Boston se usadil v útočném pásmu a snaží se snížit náskok Blues.

38:16
    Blues ale získávají puk a míří před bránu Jeremyho Swaymana.

39:00
    Byla oznámena poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Mason Lohrei zkusil vystřelit z velkého úhlu. Joel Hofer ale dnes těžko překonatelný.

39:42
    Boston se snaží o poslední šance v této třetině.

40:00

Tak tohle není zápas domácích. St. Louis díky střele Kevina Hayese a dorážce Brandona Saada vede po druhé třetině 0:4. I přesto Boston vede na střely 24:17, nedaří se mu ale zakončení.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:00.

40:01

41:48
    5/5
    Boston právě vstřelil branku! Bostonu se dnes sice vůbec nedaří, ale alespoň se dočkali čestného úspěchu po trefě DAVIDA PASTRŇÁKA, který tak překazil Hoferovi čisté konto hned na začátku poslední třetiny. Asistence: Kevin Shattenkirk a Pavel Zacha.
    Pastrňák D., Shattenkirk K., Zacha P., Lindholm H., Marchand B.
    Leddy N., Parayko C., Neighbours J., Bolduc Z., Bučněvič P.
    41:48 David PASTRŇÁK - 1:4

51:27
    5/6
    St. Louis právě vstřelilo branku! Boston velmi brzy odvolal brankáře, ale risk jim nevyšel, protože přesnou střelou poslal puk do prázdné brány ALEXEJ TOROPČENKO. O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto. Asistence: Colton Parayko a Nick Leddy.
    Toropčenko A., Parayko C., Leddy N., Hayes K., Bučněvič P.
    Lohrei M., Zacha P., Geekie M., Marchand B., McAvoy C., Pastrňák D.
    51:27 Alexej TOROPČENKO - 1:5

53:13
    Jordan Kyrou – 2 min., držení.

Ve třetí třetině se Bostonu hned na začátku povedlo snížit po trefě Pastrňáka ze 42. minuty. Hosté ale potvrdili svůj výborný výkon z průběhu utkání a ještě jednou se prosadili. Boston totiž už v 52. minutě odvolal Swaymana na střídačku, ale risk domácím nevyšel, protože Toropčenko se trefil do prázdné brány a potvrdil vítězství Blues.

3. Kevin Hayes (STL) 1+1

Dnešní utkání sledovalo v TD Garden 17 850 diváků.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkujeme za pozornost a omlouváme se za stručnou třetí třetinu, která byla způsobena technickými problémy. U dalších přenosů zase někdy příště na počtenou. Hezký den všem a mějte se fajn. (03:03:38)

Mateo

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 42. Pastrňák (Shattenkirk, Zacha) – 11. Kapanen (Krug, Saad), 18. Thomas (Bučněvič, Faulk), 25. Hayes (Kapanen, Kessel), 36. Saad (Hayes, Kapanen), 52. Toropčenko (Parayko, Leddy)

Diváci: 17 850