Plzeň – Liberec 1:5 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 1:7 (kon.)
Zlín – Jihlava 2:4 (kon.)
Berani Zlín
2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Stav série: 1:3
HC Dukla Jihlava
Úterý 12.03.2024, 17:30 • Trinity Bank Aréna Luďka Čajky, Zlín • DHL Extraliga juniorů • Předkolo

Dnešní utkání sledovalo 176 diváků. (19:51:10)

Je konec této série! Hráči Dukly vybouchli radostí, na druhé straně vládne obrovský smutek. Zlínu končí po prohře 4:2 s Jihlavou sezóna, naopak Dukla postupuje do čtvrtfinále play-off! Děkujeme za pozornost a hezký zbytek večera.

59:52 Rostislav NOSEK - 2:4

59:52
    5/6
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Jihlavští obrovsky slaví! Po přihrávce Modla trefuje prázdnou branku ROSTISLAV NOSEK! Asistence: Jakub Modl.
    Nosek R., Modl J., Chlubna T., Číhal L., Topol A.
    Burian A., Šišák M., Vaculík M., Heš J., Heš L., Klimek A.

59:43
    Hosté se ubránili! Poslední desítky vteřin do konce utkání.

59:41

59:03
    Rána z pravého křídla těsně vedle! Další střela od modré také minula branku.

58:30
    Dukle se nedaří vyhodit, Zlínští stále na puku!

57:54
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

57:41
    Oddechový čas pro tým Berani Zlín.

57:41
    Komplikace pro Jihlavu! Zlínští budou pár minut před koncem hrát přesilovku a mají velkou šanci na snížení.

57:03

56:42
    Zlínští jsou ve čtyřech!

56:10
    Jeden z hostů teď promáchl před odkrytou domácí brankou!

55:03
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

55:03
    Obrovská kompilace pro domácí. Bude následovat více jak minutu a půl jihlavská přesilovka pěti proti třem!

54:42
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Sebastian Petr Vašíčko – 2 min., hákování.

53:29
    Další dva úspěšné zákroky Uherka, kterého po zásluze vyvolávají domácí fanoušci.

52:55
    U střídačky hostujícího týmu se strhla další mela, rozhodčí odhánějí hráče od sebe.

52:30
    Skvěle chytá také Uherek, který si připsal další důležitý zákrok.

51:50
    Zlínští chtějí odvrátit konec sezóny! Brankář Cinka ale chytá skvěle a zatím nedovolil domácím hráčům vyrovnat.

51:14
    Zakázané uvolnění Dukly.

50:58
    Další střela na Cinku.

50:22

48:51
    Jihlava se nedohodla v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

48:22
    Jakub Čechmánek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

47:24
    Zlínští se snaží o vyrovnání, ale obrana Dukly jim zatím ve třetí třetině nedovolila nějakou vážnější šanci.

45:17
    Další šance Dukly. Puk se ocitl v domácím brankovišti, ale Uherek dokázal střely zblokovat a obrana vyhazuje kotouč do bezpečí.

44:42
    Hned po buly přišla střela od modré čáry, kterou zachytil Cinka.

44:38
    Na zakázané uvolnění vyhazuje také Jihlava.

44:16
    Zakázané uvolnění Beranů.

43:27
    O puk se bojuje za brankou Beranů.

42:40
    Z levé strany útočného pásma Dukly přišla střela bekhendem, která minula branku.

41:52
    Obrovská šance Zlína! Klimek ujížděl z pravé strany sám na jihlavskou branku. Cinka ale skvělým zákrokem podržel vedení svého týmu.

40:54
    Zlín tlačí svého soupeře. Několik střel pokryl Cinka.

40:05
    Hned na začátku třetí třetiny pískán ofsajd Dukly.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Divoká druhá třetina je za námi. Dukla dokázala otočit po chybách zlínské obrany skóre. Naději do třetí třetiny ještě vykřesal Lukáš Heš, který využil zaváhání brankáře Cinky minutu před koncem druhé periody. Dokáže Zlín ve třetí třetině vyrovnat, případně otočit skóre?

Zlín právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba Cinky vede ke snížení. Brankář Jihlavy nedokázal zkrotit za svou brankou černou gumu, a ta se odrazila nešťastně před prázdnou branku, kterou bez pochyby trefil LUKÁŠ HEŠ. Bez asistence.
    Heš L., Heš J., Horský M., Velikovský J., Nábělek P.
    Vovsík M., Číhal L., Chlubna T., Modl J., Peš H.

38:44
    Ofsajd domácích.

38:28
    37:20 Tobias CHLUBNA - 1:3

37:20
    5/4
    Dukla navyšuje svůj náskok na dvougólový! Obrana Zlína při protiútoku propadla a Vandas přihrávkou pod sebe našel TOBIASE CHLUBNU a ten střelou pod horní tyč dává na 1:3! Asistence: Tomáš Vandas a Adam Topol.
    Chlubna T., Vandas T., Topol A., Modl J., Peš H.
    Nábělek P., Špaňhel M., Čechmánek J., Pilát T.

36:43
    Adam Burian – 2 min., hákování.
    35:33 Hynek PEŠ - 1:2

35:33
    5/5
    Hrůzostrašná rozehrávka zlínských Beranů ve vlastním obranném pásmu vyústila k tomu, že Dukla otáčí skóre utkání! Domácí obránce přímo namazal puk na hokejku HYNKU PEŠOVI, který blafákem do bekhendu a zasunutím kotouče do branky přináší Jihlavě vedení! Bez asistence.
    Peš H., Modl J., Chlubna T., Vildomec M., Číhal L.
    Šišák M., Zavřel M., Klimek A., Holba M., Vašíčko S.

35:23
    Domácí vyhazují na icing.

35:16
    Další strkanice po střele jihlavského útočníka.

34:01
    Jeden z domácích si vybruslil k modré čáře a nahodil puk na branku. Střela skončila vedle branky Dukly.

32:56
    Na ledě vidíme menší tlak domácích. Tečovaná střela od modré skončila v lapačce Cinky.

32:04
    Zakázané uvolnění jihlavské Dukly.

31:39
    Sledujeme pasáž hry bez nějakých šancí, oba týmy mají problém se dostat do útočného pásma.

30:17
    O puk se bojuje za bránou domácích.
    28:14 Matěj VOVSÍK - 1:1

28:14
    5/4
    Tlak hostujícího týmu vzešel až k vyrovnávající brance! Obrovská radost hráčů i fanoušků Dukly. Rauš přihrával do prostoru mezi kruhy MATĚJI VOVSÍKOVI a ten střelou pod vyrážečku vyrovnává na 1:1! Asistence: Adam Rauš a Šimon Báťa.
    Vovsík M., Rauš A., Báťa Š., Katolický Š., Číhal L.
    Špaňhel M., Šišák M., Čechmánek J., Pilát T.

27:04
    Matyáš Horský – 2 min., podrážení.

26:02
    Situaci dvou proti jednomu vzal jeden z útočníků Ševců na sebe. Střelu vyrazil Cinka do ochranné sítě.

25:33
    Po další šanci Jihlavy a skvělém zákroku zlínského brankáře se objevila na ledě první menší strkanice.

24:18
    Hra je přerušena. Píská se přihrávka rukou.

23:40
    Málem bylo vyrovnáno! Střílená přihrávka před domácí branku byla tečovaná jedním z hráčů Dukly pouze těsně vedle branky.

23:05
    Pilát skvěle předjel obránce Dukly a nakonec se dostal i ke střele, kterou vyrazil Cinka betonem.

21:56
    Skvělý zákrok domácího obránce, který zblokoval střelu, která by nejspíše skončila v odkryté části domácí branky!

21:11
    Skvělý protiútok na druhé straně skončil střelou Vaculíka, který jen o kousek minul hostující svatyni.

20:24
    První střelu ve druhé třetině měli na svědomí Jihlavští.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Po první velice opatrné třetině vedou domácí o jednu branku! O tu se postaral Jakub Čechmánek. Domácí jsou mírně lepším týmem, měli několik šancí na zvýšení skóre. Uvidíme, co přinese druhá třetina!

20:00

19:31
    Domácí obstarávají jeden z posledních útoků v první třetině. Nebezpečně tečovaná střela skončila těsně vedle jihlavské branky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:40
    Střela z velkého úhlu vyhnala Jihlavské z útočného pásma.

17:58
    Nebezpečný odraz před branku vyřešil pohotovou lapačkou Cinka.

17:24
    Protečování do útočného pásma Dukly bylo ještě před červenou čarou. Píská se icing.

16:34
    Domácí zahráli ve svém obranném pásmu vysokou holí, rozhodčí přerušuje hru.

15:56
    Další skvělý zákrok Cinky po střele z levé strany útočného pásma.

15:32
    Domácí teď riskovali s rozehrávkou, nakonec vše dokázali odehrát bez výrazného nebezpečí.

14:13
    Skvělý zákrok Cinky! Hostující obrana teď propadla a po střele jednoho z domácích hráčů to mohlo být o dvě branky!

13:22
    Obrovské zmatky v domácím brankovišti nakonec dokázala zlínská obrana uhasit.
    10:53 Jakub ČECHMÁNEK - 1:0

10:53
    5/5
    Přeci jen domácí otevírají skóre zápasu! Tečovaná střela od modré čáry propadla za pomocí teče JAKUBA ČECHMÁNKA až za hostujícího brankáře. Asistence: Adam Burian.
    Čechmánek J., Burian A., Šišák M., Vaculík M., Pilát T.
    Jeletz D., Vovsík M., Peš H., Báťa Š., Chlubna T.

10:14

10:06
    První střelecký pokus na konci přesilovky vyrazil svou vyrážečkou hostující gólman.

09:21
    První přesilovka se Ševcům nedaří, píská se zakázané uvolnění.

08:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matěj Vildomec – 2 min., sekání.

07:12
    Sám na branku se řítil jeden z útočníků ve žlutomodrém dresu, hostující brankář předvedl skvělý zákrok.

06:57
    Problém vyřešen, Uherek se vrací zpět do branky.

06:47
    Střídání v týmu Berani Zlín:
    ze hřiště odchází Marek Uherek, přichází Samuel Kowalczyk.

06:47
    Po další šanci Dukly si Uherek stěžuje na svou výstroj.

06:32
    Proti bekhendové střele jednoho z domácích se zaskvěl i brankář Činka.

05:17
    První velká šance na straně Dukly. Nahozený kotouč do útočného pásma se od mantinelu odrazil přímo před dojíždějícího útočníka Jihlavy, který se ocitl sám před Uherkem, ale skvělý zákrok domácího brankáře drží zatím bezbrankový stav!

04:58
    Jihlavští byli při příjezdu do útočného pásma rychlejší než puk, píská se ofsajd.

04:40
    Puk za zlínskou brankou, oba týmy vystřídaly.

04:13
    Hosté si opět nerozuměli v rozehrávce a píská se další zakázané uvolnění.

03:37
    Špatná rozehrávka Ševců. Do útoku se dostali hosté, ale střela jednoho z útočníků skončila na betonu domácího brankáře a puk se odrazil do ochranné sítě.

02:58
    V mezikruží se dostal ke střele jeden z Ševců. Branku minul.

02:44
    Dukla posílá kotouč do útočného pásma a může vystřídat.

02:35
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

01:56
    Domácí si neporadili s rozehrávkou a vyhazují na icing.

00:57
    Chyba Zlína na útočné modré čáře zapříčinila rychlý kontr Dukly, první zákrok v utkání si připsal Uherek.

00:23
    První útok obstarávají domácí hráči.

00:01

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Špaňhel, Velikovský, Šišák, Lukaštík, Zavřel, Burian (C), Nábělek – Holba, Klimek, Pilát – Nekvapil, Kaláč, Vašíčko – J. Heš, Urban, M. Horský – Vaculík, Čechmánek (A), L. Heš.
    Trenér: Juraj Jurík

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Číhal (A), Vildomec, Löffler, Topol, Jeletz, Vovsík (C), Vandas – Peš, Katolický, Rauš – Chlubna, Niederhafner, R. Váňa – Báťa (A), Coufal, Já. Jungwirth – Nosek, Modl.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Otáhal, Komínek.

Jihlavští si v úvodu sezony vybojovali postup do skupiny o umístění v play off a mohli si, dle slov zlínského trenéra Martina Hamrlíka, odletět na Kanáry. Dva ze svých nejlepších útočníků poslali na hostování do o záchranu bojující Olomouce, respektive Českých Budějovic. Další hráči povýšili do A-týmu, což vyústilo v závěr soutěže s pěti porážkami za sebou nebo prohrou s Třincem 0:12. Z proher se ale oklepali a dnes budou chtít zvítězit a postoupit do čtvrtfinále!

Berani Zlín
    Berani museli o play off velmi dlouho bojovat ve skupině o postup, kde je ovšem zároveň neustále strašila poslední příčka, která by znamenala sestup. Díky několika klíčovým výhrám a podařenému závěru nakonec skončili ve své skupině na třetí příčce, která jim zajistila měření sil v osmifinále play-off s Jihlavou.

Dnes je na programu čtvrtý zápas předkola play off DHL extraligy juniorů mezi týmy Berani Zlín a HC Dukla Jihlava. Dukla si ze svého ledu přivezla vedení 2:0, ale Zlínští dokázali ve včerejším utkání zvítězit a odvrátili tak své vyřazení. Dukla má ale stále matchball a i v dnešním utkání si může zajistit účast ve čtvrtfinále play-off!
    Úvod divokého prvního zápasu byl vyrovnaný, když Berani srovnali na začátku druhé třetiny na 3:3. Následně si však Jihlava vzala vedení zpět a nakonec zvítězila o tři branky.
    Druhý zápas měl velmi podobný průběh, i v něm po polovině utkání svítilo skóre 3:3. Zlín sice na přelomu třetí třetiny a prodloužení ubránil pětiminutové oslabení, ale po návratu Zavřela rozhodl Tomáš Vandas přesnou střelou pod břevno.
    Třetí utkání série, které se odehrálo včera (stejně jako dnes v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky) bylo opět velmi vyrovnané. Do vedení 2:0 se po jedenácti minutách utkání dostali Berani zásluhou Holby a Piláta. Ve druhé třetině snížil Katolický na 1:2. Na 3:1 zvýšil po propadnutí jihlavské obrany druhým gólem v utkání Pilát, na který už Dukla dokázala zareagovat pouze jednou brankou, kterou vstřelil znovu patnáctiletý Šimon Katolický. Zlínští tedy ještě hrobníkovi z lopaty neutekli. Dnes budou od 17:30 podruhé odvracet konec sezóny. Podaří se jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 11. Čechmánek (Burian), 39. L. Heš – 29. Vovsík (Rauš, Báťa), 36. Peš, 38. Chlubna (Vandas, Topol), 60. Nosek (Modl)

Berani Zlín: Uherek (7.–7. Kowalczyk) – Špaňhel, Velikovský, Šišák, Lukaštík, Zavřel, Burian (C), Nábělek – Holba, Klimek, Pilát – Nekvapil, Kaláč, Vašíčko – J. Heš, Urban, M. Horský – Vaculík, Čechmánek (A), L. Heš.

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Topol, Vovsík (C), Vildomec, Číhal (A), Vandas, Löffler, Jeletz – Rauš, Báťa (A), Katolický – Peš, Modl, Chlubna – Nosek, R. Váňa, Niederhafner – Já. Jungwirth, Coufal.

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Otáhal, Komínek