Buffalo – Detroit 7:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 0:1 (kon.) | Montreal – Columbus 3:0 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:2 (kon.) | Dallas – Florida 3:4 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:2 (kon.) | Calgary – Colorado 2:6 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

1. Bowen Byram (BUF) 2+0
    2. Zach Benson (BUF) 1+2
    3. Tage Thompson (BUF) 0+2 (02:37:16)

Třetí třetina byla na góly bohatá nejméně, dlouho se v ní hrálo bez branek, až 2,5 minuty před koncem se dokázali ještě jednou prosadit hosté, ovšem na nějaké větší drama jim už nezbýval čas. Buffalo těžilo z náskoku, který si vypracovalo v předchozích dvou periodách a dokráčelo si pro zaslouženou výhru. Mizérie Detroitu tak pokračuje dál, prohrál už šesté utkání v řadě a to bez jakéhokoliv bodového zisku.

59:44
    Ještě přišla jedna střela Detroitu, která však skončila vedle vzdálenější tyče.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny a jistě i celého utkání.

58:49
    Povedenou tečí těsně před brankářem se prezentoval jeden z hráčů Buffala, James Reimer však zasáhl betonem a následně hru přerušil.
    57:32 Jake WALMAN - 7:3

57:32
    5/5
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté střílí třetí gól, ovšem příliš se už neradují. JAKE WALMAN si zpracoval přižnou přihrávku do mezikruží a ranou pod lapačku Luukkonena trochu zmírňuje debakl, jenž si jeho tým z tohoto mače odnese.
    Asistence: Shayne Gostisbehere a Olli Määttä.
    Copp A., Gostisbehere S., Kane P., DeBrincat A., Walman J.
    Jokiharju H., Jost T., Power O., Robinson E., Olofsson V.

56:50
    Tyson Jost střílel z dálky mimo tři tyče.

55:55
    Ukko-Pekka Luukkonen sebral letící puk do lapačky a rozhodl se přerušit hru.

55:18
    Zemgus Girgensons trefil pravý beton hostujícího gólmana, poté se dral k dorážce, ale to už na kotouč nedosáhl.

54:45
    Buffalo pokazilo kombinaci a musí se rychle vracet ke své bráně.

53:55
    Tyson Jost si nezpracoval prudkou přihrávku před útočnou modrou, kde přišel o kotouč.

52:33
    Oba celky jsou kompletní.

52:10
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, ani Rudým křídlům se početní výhoda moc nedaří.

51:12
    Po špatné soupeřově střele domácí vyhazují puk.

50:33
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Jacob Bryson – 2 min., krosček.

50:00
    Michael Rasmussen mohl zmírnit debakl, sám před brankářem však střílel forhendem po ledě jen do bližší tyče.

49:44

49:25
    Ani tahle přesilovka domácí příliš nevychází, ale mrzet je to zas tolik nemusí.

48:33
    Buffalo zastavuje ofsajd, jeho hráčům se nepovedlo puk udržet v pásmu.

47:55
    Hosté jsou ve čtyřech.

47:44
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Ben Chiarot – 2 min., nedovolené bránění.

47:36
    Victor Olofsson trefil střelou bez přípravy připravený beton gólmana.

47:07
    Znovu posílá Detroit kotouč přes všechny čáry.

46:35
    Hosté nyní vyhazují do bezpečí.

46:20
    Domácí se sami špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

45:55
    Robby Fabbri – 2 min., podrážení.

45:49
    Pěknou kombinaci zakončoval Daniel Sprong střelou vedle vzdálenější tyče.

44:33
    Domácí se ocitli pod mírným tlakem, povedlo se jim ale puk dostat ven z pásma.

42:58
    Jake Walman obral protihráče o puk a najel před Luukonnena, kterého si položil, ale poslat puk za něj už nestačil.

42:12
    Victor Olofsson se ocitl v dobré příležitosti, osmý gól však nepřidal.

41:57
    Tage Thompson střílel pouze do protihráče před sebou.

41:23
    Jake Walman nepříjemnou střelou prověřil brankáře Buffala, tomu se daří puk vyrazit.

40:01

Ani druhá třetina nezůstala pozadu, co se vstřelených branek týče, oproti úvodnímu dějství v ní padl jen o jeden gól méně. Domácí postupně zvýšili vedení už na 6:1, hosté sice snížili, avšak poslední slovo mělo znovu Buffalo, které vsítilo sedmý gól a po čtyřiceti minutách vede už o pět zásahů. Nevím, co by se muselo stát, aby Detroit tuhle ztrátu dokázal dotáhnout.

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

40:00

39:15
    Buffalo rozehrává ze svého pásma a nikam se už moc nežene.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Michael Rasmussen čekal v dobré pozici na přihrávku, od puku byl ale odstaven.

37:57
    Nyní jsou kompletní.

37:45
    Domácí v klidu vyváží kotouč do útoku a šetří čas.

37:13
    Detroit musí pro puk znovu ke své bráně.

36:04
    Buffalo po vyhraném buly ihned vyhazuje.

35:57
    Zemgus Girgensons – 2 min., krosček.

35:19
    Jonatan Berggren spíše nezaviněně najel v brankovišti do Luukkonena, ten byl lehce otřesen, ale pokračuje dál ve hře.

35:06
    Hosté neudrželi puk na hokejkách v útoku, ale domácí se nedařilo o mnoho lépe. Oba celky střídají.
    33:49 John PETERKA - 7:2

33:49
    5/5
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Dnes by možná stačilo pást pouze góly. JOHN PETERKA vystihl špatnou rozehrávku Detroitu, nabruslil do levého kruhu, odkud zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu brány, nad lapačku jejího strážce.
    Bez asistence.
    Jokiharju H., Power O., Girgensons Z., Thompson T., Peterka J.
    Chiarot B., Sprong D., Rasmussen M., Fischer C., Petry J.

33:08
    Hráči Sabres tohle oslabení zvládli celkem s přehledem.

32:15
    Buffalo odpaluje kotouč do bezpečné vzdálenosti.

5/4
    Hosté přesilovku využívají a aspoň trochu snižují náskok soupeře. LUCAS RAYMOND s notnou dávkou štěstěny po Fabbriho přihrávce z otočky dokázal dopravit kotouč za brankovou čáru.
    Asistence: Robby Fabbri a Patrick Kane.
    Raymond L., Fabbri R., Gostisbehere S., Kane P., DeBrincat A.
    Greenway J., Cozens D., Power O., Clifton C.

29:20
    Tyson Jost – 2 min., nedovolené bránění.
    29:05 Bowen BYRAM - 6:1

29:05
    5/5
    Znovu obrana Detroitu zaváhala, když po Thompsonově střele nechala pohotově dorážet z bezprostřední blízkosti BOWENA BYRAMA a James Reimer toho už moc dělat nemohl.
    Asistence: Tage Thompson a Zemgus Girgensons.
    Byram B., Dahlin R., Girgensons Z., Thompson T., Tuch A.
    Sprong D., Fischer C., Berggren J., Seider M., Walman J.

27:45
    Několikrát za sebou hosté vyhodili pouze na icing, čímž je často přerušováno.

26:47
    Detroit je kompletní.

26:20
    James Reimer čelil Thompsonově nepříjemné ráně z dálky, své betony však k sobě sklapl včas.

25:37
    Dylan Cozens skrytou střelou neuspěl, puk končí na zadním mantinelu.

25:06
    Hosté posílají puk do bezpečí.

24:47
    Christian Fischer – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
    24:27 Connor CLIFTON - 5:1

24:27
    5/5
    Buffalu dnes vychází téměř vše. Thompsonovu přihrávku do levého kruhu zužitkoval k pátému gólu CONNOR CLIFTON, jehož rána k bližší tyči prošla kolem pravé ruky gólmana a puk zastavila až síť.
    Asistence: Tage Thompson.
    Power O., Girgensons Z., Thompson T., Clifton C., Tuch A.
    Copp A., Raymond L., Seider M., DeBrincat A., Walman J.

23:48
    Ukko-Pekka Luukkonen včas schoval volný kotouč pod lapačku a nedovolil soupeři dostat se do šance.

21:54
    Joseph Veleno inkasoval zřejmě nějaký nepříjemný zásah pukem a těžce se zvedá z ledové plochy.

21:00
    Tage Thompson podržel v útoku puk a počkal na z druhé vlny najetého Byrama, jemuž ihned adresoval přihrávku, ten pálil bez přípravy jen do gólmana.

20:01

Gólově neuvěřitelně bohatá první část, padlo v ní více branek, než ve všech ostatních současně hraných duelech dohromady a to ještě jeden gól Buffala neplatil. Domácí se ujali vedení velmi rychle, v polovině třetiny jej pak zvýšili, Detroit sice snížil, avšak Sabres ihned kontrovali třetím gólem a o 2,5 minuty později přidali další. Zaslouženě tak domácí hokejisté vedou a Americký kouč Red Wings Derek Lalonde má svým svěřencům v kabině jistě co sdělit.

Další třetina začne přibližně v 1:03.

20:00

19:38
    Ukko-Pekka Luukkonen si v první části moc nezachytal, nyní schoval puk do lapačky a přerušuje hru.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:32
    Jeden z hráčů Detroitu střílel od modré, jeho pokus byl zblokován.

17:12
    Rozehrávka se jim ale vůbec nezdařila, puk končí na icingu.

17:02
    Domácí drží puk ve svém pásmu a vyčkávají.

15:29
    Střídání v týmu Detroit Red Wings:
    ze hřiště odchází Alex Lyon, přichází James Reimer.
    15:29 Jeff SKINNER - 4:1

15:29
    5/5
    Obrana Detroitu v první třetině hoří jako papír. Sám před brankářem se v levém kruhu ocitl JEFF SKINNER, po přihrávce chvíli podržel puk a poté jej švihem poslal kolem Lyonovy vyrážečky do sítě. To už muž v masce nevydržel a střídá.
    Asistence: Zach Benson a Dylan Cozens.
    Benson Z., Jokiharju H., Cozens D., Power O., Skinner J.
    Chiarot B., Raymond L., Compher J., Petry J., Berggren J.
    13:00 Zach BENSON - 3:1

13:00
    5/5
    Domácí se rychle vrací do dvoubrankového náskoku. Dahlin se svou šancí ještě neuspěl, ale podržel puk, zpoza brány jej přihrál Greenwayovi, jenž našel na pravé straně volného ZACHA BENSONA, jehož rychlá střela prošla Lyonovi mezi betony.
    Asistence: Jordan Greenway a Rasmus Dahlin.
    Byram B., Benson Z., Greenway J., Cozens D., Dahlin R.
    Chiarot B., Fabbri R., Sprong D., Fischer C., Petry J.
    12:37 Ben CHIAROT - 2:1

12:37
    5/5
    Hosté však z druhé střely na bránu snižují. Po přihrávce z pravé strany střílel bez přípravy BEN CHIAROT a i trochu se štěstím překonal finského gólmana v bráně Sabres, jemuž kotouč prošel výstrojí.
    Asistence: Lucas Raymond a Jonatan Berggren.
    Chiarot B., Raymond L., Fischer C., Petry J., Berggren J.
    Jokiharju H., Krebs P., Power O., Skinner J., Peterka J.

11:55
    Střely na branku zatím 9:1. Velká převaha Sabres je znát.
    10:09 Bowen BYRAM - 2:0

10:09
    5/5
    Krátce po začátku druhé poloviny první části se domácí radují podruhé. Bensonovu střelu ještě Lyon dokázal vyrazit, k dorážce si však dostal BOWEN BYRAM, po jeho střele kotouč doputoval k pravé tyči soupeřovy svatyně, kam se její strážce už nestačil dostat.
    Asistence: Zach Benson a Jordan Greenway.

09:50
    V době kdy do konce první třetiny zbývá deset minut a deset vteřin střílel hráč Buffalo s číslem deset na dresu Henri Jokiharju přímo do náruče hostujícího gólmana.

07:42
    Hosté vyrazili do přečíslení tři na jednoho, ovšem po nepříliš přesné kombinaci přišli o šanci.

06:33
    Nyní se jeho hráčům daří vyhodit tak, aby to nebyl icing.

06:05
    Detroit je kompletní, musí se však dál bránit.

05:10
    Sám na brankáře se vydal Alex Tuch, trefil však jen jeho vyrážečku.

02:10
    Buffalo velmi rychle přidalo druhou branku, když se zblízka prosadil Tyson Jost, gól však není uznán pro předchozí ofsajd.
    01:07 Alex TUCH - 1:0

01:07
    5/5
    Domácí jdou velmi rychle do vedení. ALEX TUCH ujel hostující obraně a gólmana Detroitu překonal bekhendovým zakončením mezi betony.
    Chiarot B., Raymond L., Petry J., Berggren J., Veleno J.

00:01

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Byram, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Girgensons (A) – Benson, Cozens, Greenway – Peterka, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson (C), Jost, Robinson.
    Trenér: D. Granato.

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Berggren – Perron (A), Copp (A), Rasmussen – Sprong, Fischer, Fabbri.
    Trenér: D. Lalonde.

Rozhodčí: Ch. Rooney, C. Sandlak – B. Kovachik, A. Smith.

Vzájemné zápasy

Poslední souboj v Buffalu vyhráli hosté 5:3, předtím se však radovali dvakrát za sebou domácí hokejisté a vstřelili vždy minimálně šest gólů.

Hosté se vinou šňůry porážek dostali do těžké pozice, díky 72 bodům drží poslední místo zaručující vyřazovací boje, ovšem jsou jen o skóre lepší než NY Islanders, které je už mimo play-off. Mimo svůj stadion si Rudá křídla z jednatřiceti duelů přivezla stejný bodový zisk díky patnácti výhrám a jedné prohře po základní hrací době, vstřelila rovných sto branek a o devět více inkasovala. Poslední tři venkovní mač hráči Detroitu prohráli s hrozivým skóre 5:16.
    Američtí hokejisté Alex DeBrincat (23+31) a zraněný Dylan Larkin (26+28) se dělí o příčku nejproduktivnějšího hráče mančaftu.

Buffalo by za příznivých okolností ještě mohlo proklouznout do vyřazovacích bojů, v současnosti pobývá na dvanácté pozici a na play-off ztrácí sedm bodů. Na svém ledě odehrálo třiatřicet utkání a vybojovalo jednatřicet bodů za patnáct výher a jednu jednobodovou porážku, vstřelilo třiadevadesát branek a o dvě více inkasovalo. Tři z posledních čtyř klání před svými fanoušky zvítězilo.
    Nejlepším hráčem je Švéd Rasmus Dahlin (15+32).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 2. Tuch, 11. Byram (Benson, Greenway), 13. Benson (Greenway, Dahlin), 16. J. Skinner (Benson, Cozens), 25. Clifton (T. Thompson), 30. Byram (T. Thompson, Girgensons), 34. Peterka – 13. Chiarot (Raymond, Berggren), 30. Raymond (Fabbri, P. Kane), 58. Walman (Gostisbehere, Määttä)

Detroit Red Wings: Lyon (16. Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Berggren – Perron (A), Copp (A), Rasmussen – Sprong, Fischer, Fabbri.

Rozhodčí: Ch. Rooney, C. Sandlak – B. Kovachik, A. Smith

Diváci: 15 529