Mexiko – Lucembursko 4:5 (po pr.) | Jihoafrická rep. – Thajsko 1:5 (kon.) | Turkmenistán – Kyrgyzstán 5:7 (kon.)
Jihoafrická republika
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Thajsko
Středa 13.03.2024, 12:00 • Gorodskoj Katok, Biškek • Mistrovství světa - III. A Divize • 3. kolo

57:42
    Paulus Kluyts dostal trest na 5 minut a do konce utkání za napadení! K tomu pak ještě přibyly dvě minuty za hrubost. Za stejný prohřešek obdržel dvouminutový trest také Nakrit Sutivijitho.

54:54
    Trest pro Jihoafričany. Hákováním se provinil Jean-Michel van Doesburgh.

48:02
    Masato Kitajama mohl přidat svůj čtvrtý gól, ale střelu z pravého kruhu odrazil Muller vedle branky! Následná rána Kena Kindborna skončila v lapačce brankáře.

46:19
    Thajsko bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Alex Obery.
    44:28 Deen MAGMOED - 1:5

44:28
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Jižní Afrika se raduje z prvního gólu! Kapitán Uthman Samaai zavezl puk z levé strany před branku. Tam našel zadovkou DEENA MAGMOEDA, který střelou ze slotu na lapačku překonal Kleineschaye – 1:5. Asistence: Uthman Samaai.

41:34
    Vyloučení v týmu Thajsko:
    Papan Thanakroekkiat – 2 min., nedovolené bránění.
    40:28 Jan ISAKSSON - 0:5

40:28
    Thajsko právě vstřelilo branku!
    Thajsko skóruje po 28 sekundách třetí třetiny! Isaksson za brankou posunul puk na Patricka Forstnera. Ten rychle vyjel před Mullera, kterého ještě nepřekonal, ale dorážející JAN ISAKSSON zblízka doklepl kotouč do brankové síťky. Asistence: Patrick Forstner a Nick Lampson.

36:16
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal zkušený obránce JAR Cameron Birrell.

32:17
    Jihoafričané střídají brankáře. Ryana Boyda nahrazuje Ivan Muller.
    32:17 Masato KITAJAMA - 0:4

32:17
    Přesilovka 5 na 3 je využita! Thajci předvedli krásný ťukes, po němž dovršil střelou do odkryté branky hattrick MASATO KITAJAMA – 0:4. Asistence: Nick Lampson a Jan Isaksson.

31:50
    Tak asi viděli! Uthman Samaai je vyloučen za vysokou hůl a Thajsko bude hrát přesilovku 5 na 3!

30:56
    Gareth Bremner je vyloučen za nedovolené bránění. Uvidíme tedy přesilovku Thajska.
    28:37 Masato KITAJAMA - 0:3

28:37
    Thajsko odskakuje na rozdíl tří gólů! MASATO KITAJAMA si před brankou vyměnil puk s Janem Isakssonem. Ten ho rodilému Japonci vrátil na pravý kruh a Boyd se nestačil proti střele včas přemístit. Pro Kitajamu je to druhá trefa v utkání – 0:3. Asistence: Jan Isaksson.

27:34
    Uthman Samaai nyní zblízka těsně minul vzdálenější tyčku! To byla dobrá šance Jižní Afriky.

25:44
    Rakchai Sukwiboon zasáhl soupeře vysokou holí. Další přesilovka pro celek JAR.

22:03
    Ken Kindborn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

17:46
    Rodilý Rakušan Patrick Forstner přebruslil na pravé straně obránce soupeře. Dostal se až před brankáře Boyda, po kličce do forhendu však nepřehodil jeho beton!

14:59
    Nick Lampson projel dopředu na levé straně. Následně nahrával před branku Janovi Isakssonovi, ale puk je pod Boydem. Toho Isaksson navíc dohrál a je vyloučen za nedovolené bránění brankáři.

12:10
    Přesilovku si zahraje také Thajsko. Dvě minuty za podrážení dostal Dion Phakathi.

09:47
    Dvě minuty za podrážení nyní vyfasoval Ken Kindborn. Přesilovka pro Jihoafrickou republiku.

09:21
    Jan Isaksson mohl navýšit skóre! Jeho střela Boydovi propadla přes lapačku a gólman JAR měl co dělat, aby kotouč zametl ještě před brankovou čarou do bezpečí!
    04:38 Masato KITAJAMA - 0:2

04:38
    Thajci navyšují svůj náskok! Do přihrávky Phanuruje Suwachirata z pravé strany vložil před brankou hokejku MASATO KITAJAMA, který puk usměrnil mezi betony brankáře Boyda – 0:2. Asistence: Phanuruj Suwachirat a Phandaj Khuhakaew.
    00:27 Jan ISAKSSON - 0:1

00:27
    Thajsko jde do vedení po 27 sekundách hry! Elitní lajna si vytvořila úvodní tlak. Před brankou se nakonec dostal ke kotouči JAN ISAKSSON, který ho poslal za záda brankáře Ryana Boyda. Asistence: Patrick Forstner a Nick Lampson.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Magmoed (Samaai) – 1. Isaksson (Forstner, Lampson), 5. Kitajama (Suwachirat, Khuhakaew), 29. Kitajama (Isaksson), 33. Kitajama (Lampson, Isaksson), 41. Isaksson (Forstner, Lampson)

Jihoafrická republika: Boyd (33. Muller) – Magmoed, Saaiman, van der Merwe, Venter, Birrell, Chueu – Samaai (C), Carelse, Valadas (A) – Bremner, Kluyts, Krotz – Giot, Compton, van Doesburgh (A) – Phakathi, Obery, Mlangeni.
    Trenér: Björn Kinding (SVE)

Thajsko: Kleineschay (Ungkulpattanasuk) – Chartsuwan, Kindborn (C), Vatanapanyakul, Thanakroekkiat, Sukwiboon, Chan-Urai, Kulrat – Lampson (A), Forstner, Isaksson – Suwachirat, Khuhakaew, Kitajama (A) – Sutivijitho, Limpinphet, Hongswadhi.
    Trenér: Casey Cook (CAN)

Rozhodčí: Gal (USA) – Kang (KOR), Lhotský (CZE)