Přerov – Vsetín 2:1 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Zlín – Prostějov 6:2 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 1:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Stav série: 1:2
HC Stadion Litoměřice
Středa 13.03.2024, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den všem fanouškům českého hokeje. V KHNP Aréně se odehraje třetí utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy mezi domácí Třebíčí a hostujícími Litoměřicemi. Po dvou zápasech je stav nerozhodný 1:1. První utkání ovládly Litoměřice poměrem 3:1, ve druhém zvítězil tým z Vysočiny 4:1. Série se tak přesunuje právě na Vysočinu, kde se odehrají dva zápasy série. Na domácím kluzišti by měla být favoritem Třebíč, která Litoměřice porazila třikrát i v základní části. Utkání začíná v 17:30 a srdečně vás na něj zvu!

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Bittner (C), Psota, Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Krutil, Benda, Černohorský, Husák (A), Tomek – Costa, Jícha (A), Kordule – Sihvonen, Kuťák, Korkiakoski – P. Svoboda, M. Vitouch, Ton – Žmola, Plos, Hrabík.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: M. Kostourek, J. Barek – J. Dědek, P. Blažek.

00:01

00:20
    První buly vyhráli hosté, ale dopředu už míří hráči Třebíče.

00:55
    Antonín Bořuta se dostal ke střele od modré a jeho tečovaná střela skončila jen na levé tyči branky Cichoně. Bude se ovšem vylučovat.

00:56
    Vyloučen na 2 minuty byl Vítek Benda z Litoměřic za rozmíšku.

01:56
    Domácí okupují obranné pásmo Litoměřic, ale ne a ne se dostat k zakončení.

02:37
    Martin Dočekal vyzkoušel střelu z úhlu, ale Cichoň si připsal další zákrok a hosté se osvobozují.

02:56

03:23
    Vhazování v obranném pásmu domácích po tečované střele do ochranné sítě.

03:45
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazovat se bude před Oldřichem Cichoněm.

04:40
    Hráči Stadionu jsou atakováni, ale drží puk a snaží se dostat dopředu.

04:58
    Zakázané uvolnění Třebíče.

05:02
    Od modré vyzkoušel střelu Krutil, ale Jan Mičán byl skvěle připraven a připisuje si první zákrok.

05:27
    Cichoňovi sice vypadl puk po nahození Vodičky, ale akci ukončuje posunutá branka a bude se vhazovat napravo od Cichoně.

05:44
    Další zákrok Cichoňě, po kterém se vhazuje ze stejného místa.

06:15
    Litoměřice se osvobodily, ale jen na chvíli a znovu se bude vhazovat před brankou Cichoně.

07:04
    Puk vyletěl až ke kostce nad ledem a bude se vhazovat uprostřed kluziště.

07:20
    Nahození Davida Michálka od modré končí v lapačce Cichoně, který raději drží puk.

08:36
    Jan Mičán vyrazil puk do ochranné sítě a vhazuje se po jeho levé ruce.

09:14
    Ladislav Bittner si najel před branku a zkoušel střelu na přední, ale brankář Cichoň si ji pohlídal a skóre se nemění.

09:36
    Michal Vodný se dostal do dobré šance, ale s pukem si neporadil a vhazovat se bude před Cichoněm.

10:03
    Cichoň opět drží puk, ale bude se vylučovat.

10:04
    Za držení jde na trestnou lavici Patrik Husák, druhá přesilovka pro domácí.

11:05
    V této přesilovce se domácím nedaří tak moc držet puk v pásmu hostů a naopak útočí i hosté.

12:04

12:15
    5/5
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Psota nepřesně nahrával, australský útočník KALE COSTA dokázal parádně nahrávku vystihnout a zakončil na zadní. Litoměřice vedou 1:0 i přes převahu domácích.
    Costa K., Jebavý J., Tomek T., Jícha J., Kordule P.
    Furch M., Baláž O., Psota M., Bittner L., Dočekal M.

13:40
    Hosté mohli i do dvoubrankového vedení, ale Krutilovu střelu zastavila tyč!

14:30
    Třebíč už však znova pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

16:03
    Třetí přesilovka pro domácí! Vyloučen je Jakub Tůma za hákování.

17:04
    Hráči Třebíče se stále nedostávají k zakončení ani v početní výhodě a už jim zbývá jen minuta přesilovky.

17:46
    Vhazování před Cichoněm.

17:55
    Hosté se ubránili a za chvíli budou v plném počtu.

18:03
    Hosté v plném počtu. Bude se vhazovat před brankou Litoměřic.

19:50
    Domácí opět ztrácí pásmo a po první třetině povedou hosté z Litoměřic.

20:00

Skončila první třetina třetího utkání mezi domácí Třebíčí a hosty z Litoměřic! Hned v první minutě mohli jít domácí do vedení, ale Bořutova střela skončila na tyči. Domácí byli nadále velice aktivní, ale nebyli schopni se prosadit. Hosté naopak z minima vytěžili maximum a využili zaváhání Matěje Psoty, který nepřesně nahrál a Kale Costa poslal svůj tým do vedení. Chvíli poté nastřelili tyč i hosté, konkrétně Krutil, ale poté už byli znova aktivnější domácí. I přes převahu se ale neprosadili a po první třetině prohrávají na domácím kluzišti 0:1.

20:01

20:27
    Offside hostujícího týmu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

20:54
    Ferda tečoval puk těsně před brankou, ale branku hostů to neohrozilo.

21:21
    Oldřich Cichoň hrál riskantně za vlastní brankou a jednomu z domácích se podařilo zakončit, ale puk skončil ve výstroji Cichoně.

21:43
    Nebezpečná střela Pozla z pravé strany, kterou Cichoň chytá a vhazuje se před jeho brankou.

22:05
    Další zakončení Třebíče! Spousta pokusů od domácích hráčů.

22:30
    Teď se však hosté osvobodili a navíc puk skončil na střídačce domácích. Vhazuje se uprostřed kluziště.

23:04
    Puk skončil v ochranné síti a vhazuje se znova uprostřed.

23:51
    Puk skončil mezi diváky a bude se vhazovat v útočném pásmu Litoměřic.

24:18
    Mičán si připisuje další zákrok a vhazuje se před jeho brankou.

24:40
    Znovu Jan Mičán kryje puk lapačkou a bude se vhazovat před brankou domácích.

24:58
    Závar před Cichoněm, který kryje kotouč.

25:15
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění a vhazuje se zase před Cichoněm.

26:00
    Po offsidu hostů přichází vhazování ve středním pásmu.

27:06
    Další offside Litoměřic a další vhazování ve středním pásmu.

27:31
    Malý vyzkoušel střelu z pravé strany, ale Cichoň drží nadále svůj tým.

28:42
    Obrovská šance Třebíče! Odkrytou branku měl před sebou Dočekal, ale puk po ledu poskakoval a nedokázal ho uklidit do branky.

30:00
    Filip Kuťák vyzkoušel z pravé strany střelu na přední tyč, ale Jan Mičán dokázal zachytit puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

30:44
    Zblokovaná střela domácích, po které se Litoměřice osvobozují.

32:02
    Kordule vyzkoušel střelu z pravé strany z velkého úhlu a domácí brankář si připisuje zákrok.

32:35
    Ferdova střela byla zblokována a dopředu míří finský útok Litoměřic.

33:35
    Vítek Benda zůstává ležet na ledě poté, co měl v obličeji brusli jednoho z domácích a aktuálně je v péči zdravotníků přímo na ledě.

33:35
    Benda odchází se zdravotníky do šaten a nejspíše podstoupí šití.

33:44
    Další zakončení Třebíče, které kryje Oldřich Cichoň. Vhazovat se bude před jeho brankou.

34:03
    Dočekal si navezl puk do moc velkého úhlu a jeho střelu v klidu brankář hostů pokryl.

34:28
    Krutil sklepl rukou puk Korkiakoskimu a píská se nahrávka rukou.

34:50
    Další puk v lapačce Cichoňě. Tento mladý brankář, který je na výpomoci v Litoměřicích z pražské Sparty, chytá dnes skvěle.

35:13
    Střela sražena do ochranné sítě a další vhazování před litoměřickým gólmanem.

35:50
    Puk za branku sbírá Husák a hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

36:23
    Další zákrok Cichoně, který na střelu od modré viděl a zalepil puk.

37:11
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po pravici brankáře Třebíče.

38:22
    Domácí opět obsadili pásmo Litoměřic, ale ty skvěle brání a hráči Třebíče se ke střelám nedostávají snadno.

39:10
    Nahozený puk od Costy končí v ochranné síti a vhazuje se před Mičánem.

39:14
    Střela hned po buly od Přemysla Svobody, ale Mičán chytá.

39:52
    Přemysl Svoboda teď mohl jet na branku Mičána sám, ale byl těsně v offsidu a vhazuje se uprostřed kluziště.

40:00

Končí druhá třetina, ve které jsme neviděli branku ani na jedné straně. Třebíč je nadále lepším týmem, ale hosté velice dobře brání a nepouští domácí do větších šancí. I Litoměřice se v pár šancích ocitli, ale i brankář domácích, Jan Mičán svůj tým drží a neviděli jsme druhý gól v síti domácích. Dovolím si říct, že asi nejlepším hráčem hostů je brankář Oldřich Cichoň, který v dnešním utkání chytá jednu střelu za druhou a i on dosti pomáhá tomu, že Litoměřice stále vedou.

40:01

40:17
    Hosté vybojovali vhazování před Mičánem hned v úvodu poslední třetiny.

40:46
    Další střela Kališníků a skvělý zákrok Mičána. Další vhazování před jeho brankou.

41:04
    Mičán přikryl puk lapačkou a zase se vhazuje před brankou domácích.

42:34
    Antonín Bořuta je prvním vyloučeným hráčem domácích. Na 2 minuty šel na trestnou lavici za podrážení.

43:28
    Střela jednoho z litoměřických letěla vysoko nad a vhazuje se před brankou Mičána.

44:34

45:02
    Oldřich Cichoň si připsal další skvělý zákrok po tečované střele od modré. Po offsidu se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:58
    Další zakončení z úhlu, tentokrát od Kučery. Oldřich Cichoň ale opět chytá.

47:24
    I Jan Mičán si připisuje další zákrok poté, co šli hosté 3 na 1, ale nedokázali situace využít a střelu z osy hřiště Mičán chytá.

48:43
    Kale Costa se dostal k další střele z osy hřiště, ale Mičána nepřekonal.

49:11
    Domácí střídají a pomalu rozjíždí další útok.

49:42
    Posunutá branka Litoměřic. Vhazovat se bude před Cichoněm.

49:56
    Výborně hosté pokryli vyražený puk od Cichoně a stále zůstávají domácí gólově na suchu.

50:05
    5/5
    Litoměřice právě vstřelily branku!žmo
    LUKÁŠ PLOS se po vhazování dostal k puku a vyslal střelu na branku domácích. Jan Mičán nedokázal reagovat a Litoměřice vedou 2:0.
    Plos L., Černohorský J., Žmola J., Hrabík O., Jebavý J.
    Poizl D., Svoboda Maty., Ondráček J., Malý J., Baláž O.

53:59
    Tomek si neporozuměl se spoluhráči v útočné třetině a Třebíč může dopředu.

54:31
    5/5
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč ještě žije! MIHA ŠTEBIH se dostal k puku u modré a vypálil na branku. Cichoň nedokázal reagovat a je tak sníženo na 1:2. Asistence: Jan Kučera.
    Štebih M., Kučera J., Vodička P., Vodný M., Ferda R.
    Tůma J., Sihvonen R., Korkiakoski M., Kuťák F., Krutil M.

55:45
    Cichoň musel znova zasahovat a připisuje si důležitý zákrok.

56:11
    Po faulu loktem jde na 2 minuty na trestnou lavici Sihvonen a to je šance pro domácí, kteří budou hrát další přesilovku.

57:36
    Velice aktivní nástup do přesilovky od Třebíče. Dva skvělé bloky hostů drží jejich náskok.

58:16
    Domácí nedokázali udržet pásmo a vhazuje se ve střední třetině.

58:57
    Hosté už jsou v plném počtu, ale hlavně po úmyslném posunutí branky od Oldřicha Cichoně pojedou domácí samostatný nájezd!

58:59
    Matyáš Svoboda přestřelil branku a velká příležitost na srovnání není využita!

58:59
    Domácí budou poslední minutu hrát bez brankáře a riskují všechno.

59:24
    5/6
    Nejspíše je rozhodnuto! Domácí ztratili puk a PAVEL KORDULE uklidil puk do prázdné branky!
    Kordule P., Costa K., Jícha J., Černohorský J., Benda V.
    Furch M., Psota M., Bittner L., Dočekal M., Bořuta A., Svoboda Maty.

Je tu konec zápasu! Litoměřice vedly od první třetiny i přes převahu domácích po gólu Costy. Ve třetí třetině ještě navýšili na 2:0 po gólu Plose a s domácími to vypadalo bledě. V 55. minutě však domácí obránce Štebih snížil na 1:2 a domácím se zvedly naděje poté, co byl odpískán nájezd pro Třebíč. Matyáš Svoboda však bohužel pro domácí nedokázal trestné střílení proměnit a skóre zůstávalo stejné. Domácí šli poté i do risku bez brankáře, ale ten jim nevyšel a Litoměřice zásluhou Korduleho navýšily na konečných 3:1. Litoměřice se tak dostávají do vedení 2:1 v rámci čtvrtfinálové série a už zítra budou mít k dispozici první mečbol. (20:24:51)

Josef Ján Horký

Branky a nahrávky: 55. Štebih (Kučera) – 13. Costa, 51. Plos (Černohorský, Žmola), 60. Kordule

Rozhodčí: M. Kostourek, J. Barek – J. Dědek, P. Blažek