St. Louis – Los Angeles 3:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – Washington 7:2 (kon.)
Vancouver – Colorado 3:4 (po pr.)
St. Louis Blues
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 14.03.2024, 00:30 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

A to je pro dnešek ze St. Louis vše, já Vám moc děkuji za pozornost a u příštích přenosů se budu opět těšit na shledanou! (03:15:09)

Dnešní utkání sledovalo 18 096 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 41 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Jordan Binnington (STL) – 40 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,6%, odchytal 60:00
    Cam Talbot (LAK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 56:46

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Jordan Binnington (STL) 97,6%
    2. Jake Neighbours (STL) 1+0
    3. Kevin Hayes (STL) 0+1

Třetí třetina byla pro domácí především o tom nedostat žádný zbytečný gól a nepřijít o vedení v zápase. Pojistku v podobě třetí branky Blues tak přidal Brandon Saad, po skvělé přihrávce Parayka. Jenže Kings se stále nechtěli vzdát, a tak se po necelých třech minutách trefil Adrian Kempe a dal fanouškům Los Angeles naději. To byl ovšem poslední gól, který jsme v tomto zápase viděli, obrat se nekonal, utkání skončilo výhrou St. Louis Blues 3:1.

59:37
    Spenceho střela byla zblokována.

59:01
    Parayko dostává St. Louis z obranného pásma.

57:39
    Schenn z vlastního pásma prázdnou bránu na druhém konci hřiště netrefil, sudí pískají zakázané uvolnění Blues.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Drew Doughty se kličkou na modré čáře uvolnil a sjel si s pukem podél pravého mantinelu až k brankové čáře, odkud poslal přihrávku před bránu na ADRIANA KEMPEHO, který poprvé pálil pouze do připraveného Binningtona, podruhé už se mu ale gólmana domácích podařilo překonat. Asistence: Drew Doughty a Alex Turcotte.
    Kempe A., Doughty D., Turcotte A., Kopitar A., Anderson M.
    Bolduc Z., Kapanen K., Bučněvič P., Leddy N., Parayko C.

52:16
    Bučněvič z mezikruží přestřelil bránu.

51:40
    Moorovu přihrávku zachytil Kyrou a spěchá s kotoučem do útočného pásma.

51:05
    Jordan Binnington právě teď bez hokejky haškovsky obral o gól nejdřív Fialu a poté Doughtyho.
    50:26 Brandon SAAD - 3:0

50:26
    5/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Po Hayesově přihrávce se do střelecké pozice na pravém kruhu dostal Colton Parayko, který ale vyslal střílenou přihrávku k pravé tyči na zapomenutého BRANDONA SAADA, který kotouč nasměroval za Talbotova záda. Asistence: Colton Parayko a Kevin Hayes.
    Saad B., Parayko C., Hayes K., Kapanen K., Leddy N.
    Kopitar A., Kempe A., Byfield Q., Roy M., Gavrikov V.

50:14
    Parayko prošel s pukem až do útočného pásma, kde jej nechává Hayesovi.

49:41
    Zakázané uvolnění St. Louis.

47:10
    Blues byli v přečíslení tři na jednoho, situaci se rozhodl vyřešit Kevin Hayes, který si puk stáhl na střed a střílel k pravé tyči, jeho ránu si ale Talbot vychutnal lapačkou.

46:34
    Kempe nabral rychlost ve středním pásmu a vjel do útočné třetiny, jeho střela z levé strany ale Binningtona nepřekvapila.

46:12
    Moore obral Parayka o puk a snažil se s ním natlačit před bránu, na Binningtona ale nevyzrál.

45:51
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Pavel Bučněvič – 2 min., podrážení.

45:30
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Quinton Byfield.

45:30
    Proti Saadově střele z pravé strany si dostatečně vyjel Talbot a ránu tak bezpečně zlikvidoval.

44:32
    Hra je momentálně poněkud ospalá, bez náboje a šancí.

Zisky puku po chybách – 7:7

Lepší vstup do druhé periody mělo St. Louis. Už necelé dvě minuty po začátku druhé části se prosadil Jake Neighbours a poslal Blues do dvoubrankového vedení. Přestože jsme ale viděli spoustu dobrých šancí na obou stranách kluziště, další gól jsme v druhé dvacetiminutovce neviděli, a tak je stav před třetí třetinou 2:0.

Další třetina začne přibližně ve 2:25.

40:00

39:53
    Andrian Kempe prošel obranou Blues a jel sám vstříc Jordanu Binningttonovi, brankář domácích mu ale puk vypíchnul z hole, a tak se Kempe k zakončení nedostal.

38:47
    Kyrou byl připraven o puk Andersenem.

38:02
    Neighbours získal puk ve středním pásmu.

36:10
    Krugovu střelu od modré si Talbot pohlídal vyrážečkou.

35:52
    Kopitar střílel z mezikruží, jeho střela ale Binningtonovu branku neohrozila.

34:31
    Leddyho rána byla ztečována mimo bránu.

34:13
    Lewisovu střelu si Binnington vychutnal lapačkou.

33:28
    Hostující tým v ofsajdu.

32:50
    Icing St. Louis.

32:24
    Roy pálil příklepem od modré čáry, puk trefil Binningtona a vyskočil do vzduchu, domácí gólman chvíli nevěděl, kde se puk nachází, nakonec ale byl odklizen obránci do rohu.

31:35
    Zakázané uvolnění Kings.

29:41
    Laferriere přebruslil celé hřiště, prokličkoval se obranou Blues, třešničku na dort své akce ale nepřidal.

28:59
    Paraykovu střelu vyrazil Talbot před sebe.

28:29
    Duboisovu střelu zápěstím chytil Binnington.

27:46

27:30
    Schenn se dlouho snažil najít možnou přihrávku na některého ze svých spoluhráčů, nakonec se ale rozhodnul pro střelu, kterou si však Talbot našel.

26:59
    Blues se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.

26:06
    Kombinaci domácích zachytil Moore a vyhazuje puk přes všechny čáry.

25:46
    Alexander Turcotte – 2 min., držení.

25:25
    Los Angeles v ofsajdu.

24:55
    Duboisova přihrávka před bránu adresáta nenašla.

24:41
    Krugovo nahození Talbot přikryl.
    21:57 Jake NEIGHBOURS - 2:0

21:57
    5/5
    St. Louis odskakuje do dvoubrankového náskoku! Po rychlém přechodu středního pásma se útočná formace Blues dostala až k Talbotově bráně, kde se po Faulkově střele k odraženému kotouči dostal JAKE NEIGHBOURS, který pukem rozvlnil síť za brankářem Kings. Asistence: Justin Faulk a Zack Bolduc
    Neighbours J., Faulk J., Bolduc Z., Bučněvič P., Perunovich S.
    Kopitar A., Byfield Q., Laferriere A., Roy M., Gavrikov V.

21:36
    Bučněvič dostal přihrávku do mezikruží, chtěl ale nejdřív naznačit střelu, při tom mu ale kotouč ujel od hokejky.

Zisky puku po chybách – 2:3

Do první třetiny měli jednoznačně lepší start hráči Los Angeles, kteří si neustále tvořili nebezpečné šance a nepouštěli domácí z jejich vlastního pásma. Jenže ofenziva Kings nebyla schopná ze svých šancí nic vytěžit, dokonce ani z přesilovky, a tak zavládlo pravidlo, že když nedáš, tak dostaneš. Dvě a půl minuty před koncem první periody se u modré čáry s pukem překvapivě otočil Alexej Toropčenko a jeho střela prošla až za Talbotova záda. Po dvaceti minutách je tedy stav 1:0.

Další třetina začne přibližně v 1:31.

20:00

19:57
    Domácí v ofsajdu.

19:19
    Byfield vyhazuje puk do středního pásma.
    17:30 Alexej TOROPČENKO - 1:0

17:30
    5/5
    Colton Parayko udržel Blues v útočném pásmu, a tak se mohl u modré čáry Nick Leddy vykřížit s ALEXEJEM TOROPČENKEM, který si vybruslil od pravého mantinelu a překvapivou střelou téměř z otočky zaskočil brankáře Talbota. Asistence: Nick Leddy a Nathan Walker.
    Toropčenko A., Leddy N., Thomas R., Walker N., Parayko C.
    Dubois P., Kempe A., Laferriere A., Doughty D., Anderson M.

16:25
    Při Andersonově střele od modré čáry nikdo Binningtonovi neclonil, a tak si brankář domácích puk našel.

16:09

14:57

14:40
    Danault zavezl puk do pásma a Kings mohou pokračovat v přesilovce.

13:23
    Domácí se osvobozují.

13:05
    Kempeho přihrávka od pravé tyči před bránu Kopitara nenašla.

12:57
    Brayden Schenn – 2 min., vysoká hůl.

12:51

12:39
    Talbot Sundqvistovo nahození radši přikryl a přerušil hru.

12:16
    Kempe střílel přes obránce a asi i proto netrefil bránu.

11:18
    Z levé strany střílel Kempe v naději, že se kotouč od gólmana odrazí a bude k dispozici na dorážku pro hráče Kings, Binnington ale puk zachytil a nepustil.

10:47
    Bučněvič střílel od modré čáry, kotouč z Talbota ještě vypadnul, a tak se Thomas snažil dorážet, to se mu ovšem nepovedlo.

10:19
    Fiala tvrdě dohrál Kyroua, ten se těžko sbírá a odjíždí na střídačku.

09:52
    Kyrou si nahodil puk do útočného pásma, jako první u něj ale byl Gavrikov.

08:40
    Spencova střela byla ztečována do ochranné sítě.

07:59
    Icing Los Angeles.

07:24
    Andersonovu střelu od modré si Binnigton vychutnal lapačkou.

06:52
    LA opět uzavřelo domácí v jejich pásmu.

06:08
    Danault přihrával puk ze středu hřiště na pravou stranu na Fialu, který chtěl střílet příklepem, netrefil ale puk.

05:36
    Lewis střílel, puk si ale Binnington našel.

04:56
    St. Louis se zatím nedostalo prakticky do útoku, zatím při zisku kotouče pouze vyhazuje nebo špatně rozehrává.

04:36
    Kempe se s pukem v útočném pásmu neudržel.

03:43
    Royův příklep vyrazil Binnington do rohu.

03:28

02:50
    Blues se nedaří dostat se z vlastní třetiny.

01:43
    Dubois střílel z pravé strany, Binnington měl betony na správném místě.

01:13
    O kotouč se bojuje podél hrazení v pásmu hostí.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Kessel, Perunovich, Faulk – B. Schenn (C), Thomas (A), Kyrou – Z. Bolduc, Bučněvič, Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.
    Trenér: Drew Bannister

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Turcotte, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Kempe – Kaliyev, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Charron, Chmielewski – Cherrey, Gawryletz.

Ani Kings momentálně neprožívají nejlepší období, výsledkově se houpou od výher k prohrám a stále nejsou schopní najet na delší vlnu výher. Poslední zápas ale vyhráli. Doma proti Islanders zvítězili 3:0 a v bráně Los Angeles zazářil Čech David Rittich, který za svá záda nepustil ani jeden puk a zaznamenal tak nulu. Naváží na tento výkon Kings i proti Blues?