Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:7 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:2 (0:1, 1:0, 2:1) Stav série: 2:1
HK Nitra
sk Čtvrtek 14.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos extraliga predkolo play-off • 3. kolo

Trenčín otočil v tretej tretine stav stretnutia a víťazí 3:2! V sérii vedie Dukla 2:1 a získava tak mečbal pred zajtrajším domácim zápasom. Vojaci sú blízko k postupu do štvrťfinále, ale posledný krok býva ten najťažší. O zápase rozhodol dvojgólový Ahl. Ďalšie presné zásahy si pripísali Immo, za Nitru Buček a Lacka. Stretnutie sprevádzalo viacero vylúčení, Trenčania ustáli dlhé oslabenie a naopak využili dve presilové hry. Z dnešného zaujímavého duelu je to všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (20:31:02)

59:46
    Vojaci dostali puk do stredného pásma.

Oddychový čas pre Nitru.

59:00
    LaCouvee ešte predviedol zákrok zápasu, keď v stopercentnej šanci vychytal Bajteka!

59:00
    Obrovský tlak Nitry!

58:38
    Zachytený puk na modrej, ale domáci oň opäť prišli.

58:14
    Aittokallio odchádza na striedačku!

58:00
    Prebiehajú záverečné dve minúty tretej tretiny.

56:18
    Aj LaCouvee vyrazil puk, ale Nitra nemala pred bránou hráča na dorážanie.

55:43
    Puk skončil mimo hraciu plochu.

55:04
    Trenčín dal gól! Strelu Charbonneaua vyrazil Aittokallio, ale len na hokejku FILIPA AHLA, ktorý strieľal do odkrytej brány! Dukla otáča skóre.
    Asistencia: Charbonneau.

Dnešné stretnutie sleduje 4119 divákov.

54:07
    Osamotený Denis Hudec pred Aittokalliom! Hráč Dukly bol vychytaný gólmanom Nitry, ktorý si pripísal najdôležitejší zákrok zápasu!

53:28
    Trenčín dal gól! FILIP AHL sa s pukom obtočil okolo brány a zasunul ho Aittokalliovi pomedzi betóny! Využitá presilová hra.
    Asistencia: Petráš.

52:58
    Kombinácie Dukly nepriniesli zakončenie na bránu. Corgoni sa oslobodili.

52:28
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Bača – 2 min., sekanie.

50:28
    Šťastie stálo pri LaCouveem, keď sa po Bubelovej strele puk kĺzal pri bránkovej čiare.

50:07
    Aittokallio si dal pozor pri svojej pravej žŕdke a puk prikryl.

49:30

48:56
    Gajdoš si vychutnal Petráša a poslal ho k zemi.

46:46
    Nitra dala gól! Od LaCouveeho sa odrazil puk, do brány ho tlačil Hrnka a následne JAKUB LACKA, ktorý už ležiaceho brankára Dukly prekonal. Využitá presilová hra.

44:59
    Hlaváč bol pod tlakom a vďaka tomu sa hostia držali v pásme. Buček dostal dobre nabité, ale LaCouvee ho vychytal!

43:29
    Stret Ahla s Aittokalliom, hráči Nitry si ho vychutnali.

43:00
    Bubelov nepríjemný strelecký pokus! LaCouvee vyrazil puk ramenom.

41:50
    V útočnej snahe sú vojaci.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina bola v znamení vylúčení. Starosta dostal po nešťastnom faule kolenom trest do konca zápasu, Nitrania mali pri jeho treste k dispozícii ďalšiu presilovú hru a hrali 5 na 3, ale nevyužili ani to. Na druhej strane nevyužili Trenčania štvorminútovú presilovku, keď Bubela zahral vysokou hokejkou. Vojaci ale vyvíjali poriadny tlak a následný Mezeiov trest premenili v gólovú radosť šesť sekúnd pred klaksónom. Stav je nerozhodný 1:1. Tretia tretina sa začne približne o 19:47.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Zaujímavá situácia! Už odznel klaksón na ukončenie druhej tretiny, ale arbitri išli niečo skúmať s videorozhodcom!
    Všetko je v poriadku po góle. Hráči už odchádzajú do šatní.

39:54
    Trenčín dal gól! Šesť sekúnd pred koncom tretiny Dukla vyrovnáva! Pietroniro prešiel s pukom medzi kruhy, nabil TOROVI IMMOVI na pravý kruh, ktorý vyslal tvrdý projektil, po ktorom puk skončil v sieti! Využitá presilová hra.

37:56
    Poriadny tlak trenčianskych hráčov, ale prerušil ho Aittokallio!

37:09
    Aittokallio so šťastím, zachránila ho žŕdka!

36:56
    Petráš na Baláža, ktorý vypálil z prvej.

36:22
    Domáci v plnom počte.

35:34
    Bubela – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

35:14
    Ďalšia zblokovaná strela jedného z troch statočných Dukly.

34:42
    Trenčania vyhodili puk. Tlak sa stupňuje.

34:22
    Charbonneau – 2 min., krosček.

34:22
    Tvrdší zákrok od Charbonneaua na Bajteka. Rozhodcovia sú opäť pri videu.

33:28
    Bránenie Dukly je chvályhodné. Nitrania sa v podstate k ničomu nedostali.

32:49
    LaCouvee udržal puk pod svojím betónom!

32:23
    Hostia sa po dlhšej dobe usadili v pásme.

31:49
    V oslabení vybojoval puk Denis Hudec za bránou Nitry, ale jeho strela bola už nepresná.

30:47
    Starosta – 5 min. + DKZ, faul kolenom.

30:47
    Starosta trafil kolenom Pobežala. Z opakovaných záznamov to vyzerá, že obranca Dukly pôjde predčasne pod sprchy.

30:04
    Charbonneau získal puk v pásme Nitry, ale ani na dvakrát neprekonal Aittokallia z dobrej pozície!

29:28
    Gillovi nevyšla bekhendová prihrávka.

28:05
    Piskot z tribún. Domácim fanúšikom sa nepáčila hra v presilovej hre.

27:58

27:21
    Puk má vo svojej moci Aittokallio, keď príklepom strieľal Giľák.

27:01
    Domáci nehrajú túto presilovku vôbec dobre.

26:22
    Trenčania si nerozumeli a Nitrania to využili a poslali puk z obrannej tretiny.

26:03
    Gajdoš vyhodil puk cez všetky čiary.

25:58
    Bačo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

25:14

24:52
    Nitrania sa oslobodili po nepresnej strele Pietronira.

24:35
    Dukla roztočila kolotoč!

23:32
    Pred bránou bol Ahl, ale nemal to na lepšie zakončenie.

23:14
    Buček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

22:42
    Obranca Stacha sa v dnešnom zápase ukazuje, že by rád dal gól. Z ľavej strany vystrelil na bránu.

22:16
    Hra je vykázaná do stredného pásma. Bránka domácich je posunutá.

21:09
    Bajtekova propagačná strela sprava. LaCouvee pohodlne vyrazil puk.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nitra vedie v dôležitom zápase na ľade Dukly Trenčín 1:0. Doposiaľ jediným strelcom je Buček, ktorý v 13. minúte potešil nitrianskych fanúšikov. Domáci mali nejaké šance, ale nepremenili ich. V prvej perióde sa nevylučovalo, za čo treba oba celky pochváliť. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:25
    Otvorený priestor pre Stachu, ktorý švihom ohrozil bránu.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:16
    Conwayovi sa podarilo vyslať strelu na bránu cez štyroch hráčov Nitry.

17:03
    Dorážky pred Aittokalliom sa nekončia gólom.

15:37
    Icing na domácej strane.

14:18
    Postavenie mimo hry corgoňov.

12:26
    Nitra dala gól! Všetko na seba vzal SAMUEL BUČEK, ktorý sám prešiel od mantinelu pri ľavom kruhu až pred bránu, kde si položil LaCouveeho, ktorý už bol bezmocný.
    Asistencie: Gill, Cotton.

11:03
    Zákrok LaCovueeho a nasleduje ďalší reklamný brejk.

10:51
    Zakázané uvoľnenie Dukly.

08:51
    Lacka mohol tečovať puk pred LaCouveem, ale betónmi ho domáci brankár skrotil.

06:49
    Ľahká strela Imma od modrej čiary. Aittokallio mal výhľad a chytil puk do lapačky.

06:43
    Baláž nastrelil puk na Aittokallia a ten ho pokryl.

06:31
    LaCouvee má puk v lapačke a nasleduje reklamná prestávka.

05:29
    Pobežal vystrelil cez Charbonneaua a LaCouvee musel zasiahnuť.

03:58
    Domáci vojaci zatlačili a vytvorili si tlak. Nitrania sa ubránili.

03:19
    Nitrianske zakázané uvoľnenie.

03:10
    Denis Hudec dostal puk na pravom kruhu a vystrelil na bránu. Aittokallio s úspešným zákrokom.

02:28
    Prerušenie hry, keď Aittokallio podržal puk po Slobodovej strele zľava.

00:22
    Poriadne sa ešte ani nezačalo hrať a hráči si medzi sebou už vymenili zopár tvrdších súbojov.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Starosta, Pietroniro – Petrovický, Kielb – Hlaváč, Hudec M. – Nátny; – Petráš, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Charbonneau – Hudec D., Sojčík, Giľák – Krajčovič, Mikúš, Sloboda
    Tréner: Milan Bartovič

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Kousa – Stacha, Bača – Fatul, Valent; – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolin, Žák – Stanzel, Gegáň.

V osemfinálovom boji o play-off medzi HK DUKLA Trenčín a HK Nitra je séria vyrovnaná 1:1. Prvý zápas vyhrala Nitra 5:2. V tom druhom sa podarilo Trenčanom zvíťaziť na ľade corgoňov 4:3 a na svoje dva domáce zápasy odchádzajú s výhodou, pretože ak sa im podarí v oboch uspieť, tak postúpia do štvrťfinále. Predkolo play-off sa hrá na tri víťazné zápasy.

Na strane Nitry sa v predkole darí Milošovi Bubelovi, ktorý získal v dvoch odohratých zápasoch dokopy štyri body za jeden gól a tri asistencie. Na strane Dukly Scott Conway síce gól v tejto sérii ešte nestrelil, ale pripísal si tri gólové prihrávky.