Benátky n/J – Tábor 1:2 (kon.) | Kobra – Chomutov 2:3 (po pr.) | Vrchlabí – Příbram 3:4 (kon.)
Děčín – Letňany 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 0:8 (kon.) | Kopřivnice – Vyškov 2:4 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 6:3 (kon.)
HC Kobra Praha
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:2
Piráti Chomutov
Čtvrtek 14.03.2024, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha • 2. liga • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký čtvrteční podvečer, všechny formy života, vítejte u dalšího osmifinálového zápasu 2. hokejové ligy! Poprvé v rámci této fáze vyřazovacích bojů zamíříme do pražského Braníku, domova HC Kobra Praha, které z play-off pavouka vyšlo nejhůř. Jeho soupeřem se totiž stali extrémně nemotivovaní Piráti Chomutov, kteří jsou na nejlepší cestě dostat se do Chance ligy!

Ale pojďme postupně. Pražané se do play-off dostali z předkola, kdy v náročném souboji na tři kola dokázali porazit Most.

Svěřenci Miloslava Šeby suverénně ovládli první zápas na ledě soupeře výsledkem 4:1.

S ohledem na to, že se Mostu v nadstavbové skupině mezi silnějšími celky vůbec nedařilo, mohlo být hotovo už po dvou utkáních. Kobra navíc na domácí půdě vedla po první třetině 2:0 a hrála velmi suverénně. Jenže druhá třetina přinesla nečekaný zlom a Severočeši nakonec triumfovali 4:2.

Ve třetím klání Mostečtí utekli do dvougólového vedení a zdálo se, že s Pražany je ámen. Kolaps se ale nevyhnul ani modro-bílým, a tak mohli hokejisté z hlavního města po výhře 3:2 slavit postup.

iž před startem ročníku byli Piráti Chomutov jednoznačným favoritem na postup do první ligy. Své ambice potvrdili již v základní části, kterou ovládli se 72 body, kdy v základní hrací době prohráli jen dvakrát a v nastavení zrovna tak.

Svou dominanci ve skupině Západ si udrželi i v nadstavbové části, kde se potkávali s dalšími 7 nejsilnějšími mužstvy skupiny. Na druhý Tábor udrželi náskok 3 body a celkově přidali 3 prohry po 60 minutách. Piráti odehráli zápas naposledy 2. 3., kdy vysoko porazili v regionálním derby Ústí nad Labem. Poslední porážka se datuje k 21. 2., tehdy nestačili na Příbram 1:2.

V probíhajícím ročníku se Kobra a Piráti potkali třikrát. Poprvé tomu bylo v rámci 8. kola na ledě Pražanů. Chomutov od začátku zápasu určoval tempo a postupně si budoval náskok. Za domácí se až ve 44. minutě prosadil Bříška, který jen korigoval výsledek. Kobra padla poměrem 1:4.

Trochu více Pražané vzdorovali v prosinci. Nejprve srovnali skóre a zvládli následně ještě umazat dvoubrankové manko, nakonec ale body neukořistili a prohráli 2:5.

Jelikož je dnešek druhý zápas série, tak pochopitelně naposledy se oba týmy utkaly v úterý, a to v ROCKNET aréně. K vidění byl od samého začátku urputný boj o každý centimetr ledu. V každé třetině padla pouze jedna branka, bohužel pro Pražany ale jen do jejich sítě. Nejdříve díky dorážce Jana Svobody a následně se dvakrát prosadil Petr Eret. Čisté konto si tak připsal domácí brankář Martin Altrichter a Piráti zvítězili 3:0

HC Kobra Praha: R. Málek (Simon) – Dudáček, Horáček, Šteiner (A), Stejskal, T. Duda – Houška, T. Urban, Šťastný (C) – Vlček, S. Tichý, Míšek – Kvasnička, Petrák, Matuška – Nagy, Bříška (A), Janča.
    Trenér: Miloslav Šeba

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, T. Svoboda, M. Tůma – Veselý, T. Koblížek, Jouza – Mála, Chrpa (A), Kostourek.
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Glanc, Valda – Belko, Baxa.

Týmy už máme na ledové ploše, oba kotle jsou nabuzené, startu tak nic nebrání!

00:01

00:01
    První buly vyhráli hosté.

00:26
    Obrana domácích hru podržela v rohu a následně vyhodila až před Běhulu.

00:41
    Nahození Eliáše od modré bylo tečováno přímo do Málka.

00:50
    Kobra znovu dobře vyhazuje tak, že hosté musí hrát.

01:19
    Šťastný hledal před brankou Urbana, ten ale byl v souboji a pass nečekal.

01:32
    Další akci Pražanů zastavil ofsajd.

02:00
    Míšek s Kvasničkou sváděli divoký boj za chomutovskou klecí, nakonec z toho byla ale jen jedna poměrně lehká střela, kterou Běhula vykryl betony.

02:47
    Nyní se hraje za brankou Kobry. Dlouhého trvání to ale nemělo.

03:22
    Protečovaný puk šel Běhulovi na pravou tyč a gólman tak musel puk usměrnit.

03:31
    A máme tu první dvouminutový prohřešek. Za podrážení si jde sednout Jakub Březák.

03:48
    Bříška v rohu při souboji upadl, tohle ale bylo nezaviněné.

04:18
    Kobra se snaží udělat si prostor na teč po střele z dálky. Na několikátý pokus jim to vyšlo a Běhula musel několikrát zacvakat betony, aby puk dostal pod sebe.

04:43
    Střelu Nagyho schytal Tůma.

05:26
    Hostům se povedlo vyhodit a utíkají střídat. Naopak Urban zůstal v jejich pásmu a čekal na návrat Březáka.

05:31

06:34
    Pražané se sice drží na puku, nedaří se jim ale přejít vlastní modrou.

07:03
    A nyní se dopustili icingu od vlastního zadního mantinelu.

07:28
    Chomutov pokračuje v uzávěre pražské poloviny, zatím z toho ale nic netěží.

08:00
    K šanci se dostali naopak domácí, střelou to ale neskončilo.

08:47
    Vylučuje se znovu, tentokrát na obou stranách. Po odpískání dohrál Filip Eliáš Kamila Bříšku, který mu to oplatil a navíc ho krosčekem posadil na led. Odpočinou si ale oba.

09:30
    Hraje se zatím nahoru dolu bez větší akce.

10:05
    Běhula ale teď musel dávat pozor u pravé tyče.

10:41
    Dlouhý souboj v chomutovském rohu nakonec vyhráli hosté a hned šli na Málka, který musel udělat skok plavmo.

11:32
    Vlček zatáhl puk za Běhulu, jeho zasekávačka ale nic nepřinesla.

11:45
    Kobra právě vstřelila branku!

Pražané otevírají skóre hry! V nepřehledné situaci u branky se nejlépe vyznal DOMINIK ŠTEINER, který dostal od Šťastného nádhernou přihrávku křížem. Asistence: Tomáš Šťastný a Filip Vlček.
    11:45 Dominik ŠTEINER - 1:0

12:25
    A teď si zahraje přesilovku i hostující celek. Za faul vysokou holí si jde sednout Vladislav Houška.

12:53
    Střela Hübla od modré se neujala, Málek ji vyrazil.

13:15
    A hosté budou muset po výhozu začít od své branky.

13:46
    Patrik Kadeřávek nabíjel Hüblovi na střelu z mezikruží, ani ta neuspěla.

14:17
    A do třetice kapitán hostí minul.

14:24
    Piráti právě vstřelili branku!

V poslední vteřině Houškova trestu přichází srovnání skóre! Romana Málka nakonec prostřelit PETR ERET, který doklepl pokus Viktora Hübla. Asistence: Viktor Hübl a Patrik Kadeřávek.
    14:24 Petr ERET - 1:1

15:46
    Icing posílá hru k domácí brance.

15:59
    To celé se opakuje.

16:40
    Obrovská šance na straně Kobry! Běhula vyrazil puk přímo na hokejku Dudy, který ale odkrytý prostor u pravé tyče minul!

17:50
    Kobře v osvobození se ze třetiny zabránil čárový sudí.

18:15
    A hra se u něho držela další půlminutu, protože se na něj navalily oba celky.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:32
    Kobra si zahraje další oslabení. Ačkoliv je to on, kdo klečí, za podrážení jde na trestnou Tomáš Urban.

19:58
    Vlček se ještě snažil prostrčit puk mezi bruslí Běhuly a levou tyčí, ale to bylo bez úspěchu.

20:00

Vše je připraveno na druhé dějství! Kobra ho začne ještě minutu a půl ve čtyřech.

20:01

20:54
    Domácí čtveřice je uzavřena na hranici brankoviště, ale skvěle se brání. Málek zatím nemusel vážně zasahovat.

21:32

22:15
    Role se obrátily a nyní útočí Kobra. Střela z mezikruží šla mimo.

22:48
    Jenomže Piráti zachytili Dudovu rozehrávku na modré Kobry a byla z toho samostatná akce, kterou ale Málek bravurně vykryl!

23:00
    Za brankou Běhuly klečí jeden z hostujících hráčů. Spěchá k němu lékař, ale nebude to asi nic vážného.

23:01
    Kobra sice vyhrála buly, puk jim ale uletěl do rohu a byla tak opět pod tlakem Severočechů.

23:57
    Dudáček čepelí vystihl nahození a Pražané tak mohli startovat do brejku. Ten byl ale bezzubý.

24:36
    Martin Tůma se obtočil okolo branky a přihrával před pravou tyč. Tam ale nikdo v bílém nebyl.

26:25
    Kobra se stále nemůže dostat k dobré střele.

26:59

27:11
    Málek si připisuje další dobrý zákrok u pravé tyče.

28:36
    A opět si musel Málek sáhnout na puk, tentokrát to ale nebyla těžká střela.

29:13
    Jakub Veselý si hodně stěžuje, ale byl skutečně v ofsajdu.

29:25
    A je tu další trest pro Kobru, tentokrát velmi smolný. Roman Málek se sanžil rozehrát o mantinel, trefil ale hranici ochranné sítě. Trest za zdržování za něj odpyká Matěj Kvasnička.

29:50

A Chomutov toho rychle využívá! Do vedení posílá hosty kdo jiný než kapitán VIKTOR HÜBL, který se ocitl v dobré pozici u levé tyče. Asistence: Patrik Kadeřávek.
    29:50 Viktor HÜBL - 1:2

30:17
    Opět bylo u Málka divoko, Jakub Chrpa ale nedokázal u levé tyčky zakončit.

32:16
    Ale i u Běhuly byla divoká šermovačka u levé tyčky, která ale branku nepřinesla.

V hledišti Kobry byl spatřen i bývalý brankář klubu Lukáš Sochůrek, který před seónou přestoupil do Kralup. Na sobě má bundu s logem pražského celku, takže dobré vzpomínky zřejmě pořád panují.

33:00
    Duda po zachycení výhozu byl ihned pod tlakem, ze kterého ale dokázal vybruslit.

34:19
    Další trest pro domácí hráče. Za sekání si jde sednout Daniel Dudáček.

35:10
    Chomutovští byli příliš hrr a ocitli se v brankovišti Málka.

36:20
    Roman Málek předvedl neskutečný zákrok, jenomže přišla dorážka, která by ho s jistotou překonala, nebýt tyčky!

37:07
    Houškovu střelu přes obránce našel Běhula lapačkou.

38:00
    Opět začínají hosté utahovat modrou lajnu Kobry. Hraje se ale hodně do těla a Kobra se tak prodrala ze sevření.

38:53
    Dominik Šteiner si na modré nachystat puk na dělovku a následně promáchl.

39:01

39:30
    Třetina se už jen dohrává.

39:51
    Málek musel ještě řešit jednu střelu pod ruku z úhlu.

40:00

Důležitá poslední dvacetiminutovka právě začíná!

40:01

40:37
    Nahození Kobry šlo vysoko nad Běhulo.

41:20
    Po čase si zahraje přesilovku i domácí tým. Za podražení Houšky odchází na trestnou Petr Eret.

41:28
    Stejskalovu střelu poslal Běhula do rohu.

41:37
    Další střela od modré byla před Běhulou ztečovaná.

42:00

Je srovnáno! Přesilovku využívá FILIP VLČEK, který si sjel s pukem až k Běhulovi a kličkou mu procpal puk mezi nohou a pravou tyčí. Bez asistence.
    42:00 Filip VLČEK - 2:2

42:05
    Hned po buly musel Roman Málek řešit střelu, kterou přišpendlil k ledu.

42:37
    A další zákrok Málka lapačkou.

42:47
    Běhula musel zasáhnout na odražený kotouč, který se po kontaktu s mantinelem za chomutovskou brankou odrazil směrem k jeho levé tyči.

43:50
    Nahození od modré Běhula raději podržel. Následně v jeho brankovišti vznikla strkanice, protože se tam ocitl Filip Vlček.

45:08
    Hraje se opět nahoru dolu, Kobra je ale po brance hodně nabuzená a snaží se vsítit další.

47:03
    Na Málka po čase letěla střela, rozezvučela ale jen plexisklo.

47:30
    Naopak na druhé straně musel Běhula několikrát zasahovat, protože se ocitl před ním.

49:27
    Nelze říci, že by měli Pražané více ze hry, rozhodně ale jejich akce vypadají nebezpečněji.

50:53
    Vlček se pověsil na Havla, ale ten mu utekl a Chomutov si tak mohl připsat další střelu na branku.

Dnešní utkání sleduje 483 diváků.

53:25
    Kobra má další přesilovku! Opět je to podrážení a tentokrát pro Jakuba Chrpu.

53:59
    Po střele Bříšky z dálky, která byla sražena za branku, se k dobré dorážce dostal Tomáš Šťastný. Levý beton Běhuly ale nedokázal přehodit.

54:17
    Kobru zastavil icing.

A krom Lukáše Sochůrka je tu i další přestupší do Klatov, Václav Zídek. Taktéž skanduje pro Kobru.

54:36
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Kobru z útočné třetiny.

55:27

55:48
    Martin Nagy se špatně postavil k souboji a bylo z toho přečíslení na pražskou branku, které ale dokázal Málek zastavit.

57:11
    Běhula nepředvedl úplně nejjistější zákrok a Kobra se toho snažila využít. Nepodařilo se jí ale dostat kotouč okolo jeho betonu.

57:23
    Nahození jednoho z domácích hráčů z půlky div nešlo pod horní tyč!

57:53
    Na druhé straně střela od modré neprošla k Málkovi.

57:57
    Kobra bude dohrával třetinu ve čtyřech! Daniel Dudáček se provinil hákováním.

58:39
    Po prvotní snaze Pražanů udržet puk co nejdál od Málka přichází jednoduchý útok Chomutova, který skončí u domácí branky.

58:39
    Oddechový čas pro tým Piráti Chomutov.

58:50
    Vyhození Pražanů usměrnil Běhula vyrážečkou.

59:01

59:43
    Chomutov vůbec nestřílí.

59:50
    Zkusil se alespoň nacpat do brankoviště, ale to si Málek pohlídal.

59:57

60:00

60 minut nerozhodlo, uvidíme extra time! V play-off je nastavení řešeno dvacetiminutovým prodloužením 5 na 5, pokud se nerozhodne, přijdou na řadu nájezdy.

60:01

60:37
    Kobra jako první podnikla zteč, střela ale skončila na výstroji Běhuly.

61:16
    Už i Severočeši si mohli vystřelit na Málka. Taktéž to nebylo úspěšné.

62:24
    Hra se přišpendlila za brankou hostí, sudí by to už mohli přerušit.

62:46
    Nakonec k tomu došlo, trvalo to ale asi 45 sekund.

62:46
    Současné vyloučení. Matěj Kvasnička na straně Kobry a Tomáš Koblížek dostali dvě minuty za zašlapování puku.

64:45
    Tomáš Duda dnes již poněkolikáté pokazil rozehrávku a Málek měl hodně práce se zablokováním akce, která tak pro Chomutov vznikla.

65:18
    Kobra jde do čtyř! Tomáš Šťastný v rohu srazil soupeře k ledu, což nejprve sudí nechtěl pískat, ale nakonec ruku zvedl a posílá domácího kapitána pryč za nedovolené bránění.

65:33
    Vlček zablokoval akci soupeře a vyvezl puk podél pravého hrazení.

66:10

A je konec! Čtyřka Kobry byla rozhozená a nepohlídala si přihrávku zpoza branky na slot. Svoboda tak mohl nahodit puk na hranici brankoviště, kde se zastavil o brusli Nagyho a MARTIN TŮMA do něho dokázal plácnout tak, že prošel až do sítě! Asistence: Tadeáš Svoboda a Viktor Hübl.
    66:10 Martin TŮMA - 2:3

Konec zápasu. (20:44:37)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 12. Šteiner (Šťastný, Vlček), 42. Vlček – 15. Eret (Hübl, Kadeřávek), 30. Hübl (Kadeřávek), 67. M. Tůma (T. Svoboda, Hübl)

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, T. Svoboda, M. Tůma – Veselý, T. Koblížek, Jouza – Mála, Chrpa (A), Kostourek – Eret.

Rozhodčí: Glanc, Valda – Belko, Baxa