Benátky n/J – Tábor 1:2 (kon.) | Kobra – Chomutov 2:3 (po pr.) | Vrchlabí – Příbram 3:4 (kon.)
Děčín – Letňany 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 0:8 (kon.) | Kopřivnice – Vyškov 2:4 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 6:3 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
0:8 (0:1, 0:0, 0:7) Stav série: 0:2
AZ Havířov
Čtvrtek 14.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Bouchalky (Žďár nad Sázavou) • 2. liga • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký čtvrteční podvečer všem hokejovým fanouškům při sledování druhého osmifinálového utkání druhé ligy mezi domácím Žďárem nad Sázavou a hostujícím Havířovem.

V dnešním zápase není sebemenších pochyb o tom, kdo bude favoritem souboje. Postavení obou týmů po základní části bylo naprosto opačné. Zatímco hosté základní část druholigové skupiny Východ s velkým náskokem jednoznačně ovládli, domácí naopak skončili po základní části až na poslední osmé postupové příčce. O výkonnostním rozdílu obou týmů hovoří mimo jiné také počet získaných bodů – zatímco Havířov ve 44 kolech uhrál úctyhodných 116 bodů, Žďár uhrál přesně o polovinu bodů méně, tedy 58.

Havířov odehrál proti Žďáru v základní části čtyři zápasy a všechny čtyři vyhrál, všechny dokonce minimálně tříbrankovým rozdílem. Havířov pak v prvním zápase playoff ovládl i domácí utkání, které vyhrál naprosto s přehledem a jednoznačně 8:2. Není tedy sebemenších pochyb o tom, kdo bude favoritem dnešního duelu.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) – Jar. Ludvík, Půža, Grauer, Pleva (C), Beran – Dušek, Štola, Kadleček – Maštera, T. Ludvík, Gregar.
    Trenér: Milan Řehoř

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Havlík, Ficek, Valenta, Ščurek, Vosátko, Michálek, Ševčík – Bednář, Ćmiel, Pawliczek – Kratochvil, Spratek, Křivohlávek – Karafiát, Antoníček, Mrva – Franek, Haas (C), Tvrdý – Klimša (A).
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Štěrba, Viskot.

Domácí hokejisté kvůli celé řadě zranění hráčů dnes nastoupí do zápasu pouze s jedenácti hráči do pole. Proti velkému favoritovi to tak budou mít velmi složité.

Hokejisté jsou již na ledové ploše, utkání za pár desítek vteřin odstartuje.

00:01

00:20
    David Klimša se hned po dvaceti vteřinách hry dostal do střelecké pozice, nemířil ale úplně dobře a domácího gólmana nepřekonal.

01:28
    Je vidět, že si hosté uvědomují, že dnes budou mít velkou převahu. Hlavně, co se fyzických sil týká. Proto se nikam moc neženou.

02:02
    První střelecký pokus si připsali také domácí. Gólman Sachr byl ale na místě a puk vyrazil.

02:41
    Zatím se hraje bez přerušení. U puku jsou teď hosté.

03:04
    Od modré nahazoval obránce Ondřej Ševčík. Opět to ale k ničemu nevedlo. Následně se poprvé v zápase přerušuje hra.

03:24
    Ofsajd hostů. Následuje buly ve středním pásmu.

04:23
    Hra je zatím plná nepřesností. Na nějakou první opravdu zajímavou šanci zatím čekáme.

04:50
    Zblokované nahození ze středního pásma nenadělalo brankáři Sejpalovi problémy.

05:33
    Naopak hodně pozorný musel být nyní gólman Sachr, který betonem vyrážel puk do ochranné sítě.

06:57
    Jakub Mrva si sjížděl mezi kruhy. Jeho ránu zápěstím v pohodě domácí gólman lapil.

07:11
    Další střela Jakuba Michálka byla o poznání nebezpečnější. Gólman Sejpal jeho pokus dobře vyrazil.

08:03
    Ondřej Ševčík chtěl pohotově a nečekaně vystřelit od modré čáry. Jeho pokus šel ale mimo.

08:43
    Teď budou mít domácí výhodu přesilové hry. Dvě minuty za hrubost dostal Šimon Kratochvil.

09:18
    Domácí svého soupeře zamkli v jeho pásmu. Gólman Sachr je ale zatím pozorný.

09:31
    Hosté zatím pozorně brání a svého soupeře do nebezpečného zakončení nepouštějí.

10:01
    Hráči Havířova dvakrát vyhodili puk přes všechny čáry a zatím se jim tedy v oslabení daří.

10:43
    Přesilovka domácího celku je u konce. Hráči Žďáru mockrát Sachrovu bránu neohrozili.

11:07
    Zakázané uvolnění domácích. Buly po pravé ruce gólmana Sejpala.

11:55
    Vojtěch Maštera sebral puk váhajícím obráncům Havířova a jel sám na Sachra. Snažil se mu udělat kličku, ale blafák nedokázal dotáhnout do konce.

12:00
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Otakar Beran.

12:55
    Ani druhá přesilovka ale zatím domácím úplně nevychází. Hosté poměrně v pohodě vyhazují puky mimo své pásmo.

13:22
    Až nyní musel u levé tyče zasahovat hostující brankář, puk ale za svá záda nepustil.

14:00
    Hosté i druhou přesilovku zvládli bez úhony a jsou v plném počtu.

15:01
    Martin Gregar se dostal do velmi dobré pozice. Jenže ani on nedokázal překonat výborného Davida Sachra.

15:55
    Čas pomalu plyne a opět se hraje dlouho bez přerušení. Hosté jsou v plném počtu silnější a tlačí se do pásma soupeře.

16:11
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen dostávají do vedení, když Franek od pravého mantinelu posunul puk do mezikruží a LUKÁŠI BEDNÁŘOVI stačila lehká teč před brankářem. Puk poslal přesně mezi betony. Asistence: Tomáš Franek a Marek Haas.
    16:11 Lukáš BEDNÁŘ - 0:1

17:01
    Teď v závěru poločasu mají hráči Havířova již velkou převahu a domácí se jen brání.

17:41
    Hráči Žďáru mají nyní puk za svou bránou a zkusí vymyslet, jak vyrazit do pásma soupeře.

18:23
    Opět se hraje dlouho bez přerušení. Těžiště hry je ale stále více v pásmu domácího celku.

18:48
    Martin Sejpal si připsal další zákrok. Puk schoval ve výstroji, následuje buly po jeho levé ruce.

19:01
    Hlasatel oznámil start poslední minuty první třetiny.

19:40
    Hokejisté Havířova soupeře do vlastního pásma prakticky nepouštějí. První třetina je u konce.

19:59
    Se závěrečným hvizdem se trochu rozhýřily emoce na ledě, když hostující Tomáš Havlík lehkým krosčekem do zad poslal k zemi jednoho z domácích hráčů. Po lehké strkanici je tu ale konec první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu osmifinálového zápasu druhé hokejové ligy mezi Žďárem a Havířovem. Domácí jako outsider zápasu ve značně okleštěné sestavě statečně vzdorují a zatím prohrávají 0:1. Dá se ale očekávat, že ve druhé části hry začnou hráčům Žďáru docházet síly a rozdíl mezi oběma celky se bude postupně zvětšovat.

20:01

20:04
    Hned po čtyřech vteřinách je tu zakázané uvolnění domácích a buly v jejich pásmu.

20:40
    Z levé strany pálil Tomáš Havlík, domácí gólman dobře vyrazil.

21:02
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Marek Haas – 2 min., vysoká hůl.

21:34
    Domácí se ve své třetí přesilovce opět tlačí do útoku. Hosté ale dobře brání modrou čáru.

22:22
    První minuta trestu Haase je za námi a domácí zatím nevystřelili.

22:39
    U pravé tyče nyní puk pro jistotu přikryl David Sachr a bude následovat buly.

23:02
    Hosté ustáli i třetí oslabení a jsou v plném počtu.

24:10
    Domácí se sice sympaticky snaží, ale proti silnému soupeře to mají těžké.

24:54
    Již třetí domácí hráč se v dnešním zápase jen velmi těžko zvedá na nohy po jednom ze střetů u mantinelu.

24:54
    Dominik Pawliczek – 2 min., nedovolené bránění.

25:30
    Hokejisté domácího celku teď svého soupeře zavřeli v jeho pásmu, chybí tomu ale zakončení.

25:57
    Až nyní se hráčům Havířova podařilo puk vyhodit.

26:06
    Teď tu bylo zakázané uvolnění Plamenů a je tu buly před Sejpalem.

26:54
    Hokejisté Havířova jsou znovu kompletní.

27:30
    Teď puk přes všechny čáry vyhodili domácí a hra se tak stěhuje před bránu Žďáru.

27:47
    Další dobrý zákrok zaznamenal Martin Sejpal. Hostům se stále nedaří přidat druhý uklidňující gól.

28:20
    Petr Ščurek zkoušel střílet od modré čáry. Nakonec to byla spíš jen taková nabídka na teč, kterou ale nikdo netečoval a puku se ujal gólman Sejpal.

29:04
    Domácí hokejisté stále velmi statečně bojují a snaží se zabojovat o vyrovnání.

29:32
    Otakar Beran – 2 min., krosček.

30:32
    Hokejisté Žďáru první minutu oslabení mají za sebou.

31:24
    Marek Haas – 2 min., podrážení.

32:05
    Martin Štola – 2 min., sekání.

33:24
    Teď tu bude krátká přesilovka hostujícího celku.

33:40
    Problém s časomírou, je potřeba upravit čas.

33:50
    Hostům utekl puk z pásma Žďáru a hned poté přišel ofsajd.

34:05
    Domácí oslabení zvládli a již jsou také v plném počtu.

34:34
    Dominik Ficek střílel slabě od modré, gólman Sejpal jeho pokus vyrazil.

35:03
    Tomáš Havlík si sjel na střelu, mířil ale hodně nepřesně.

35:47
    Dominik Pawliczek pálil tvrdě, avšak ani on nebyl tentokrát úspěšný a skóre zápasu s nemění.

36:39
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Václav Půža.

37:01
    Hokejisté Žďáru se zatím brání dobře a drží puk ve středním pásmu.

38:37
    Jiří Karafiát po rychlé kombinaci střílel z levého kruhu, trefil ale jen lapačku domácího gólmana.

38:39
    Vzápětí skončila přesilovka hostů a Žďár je v plném počtu.

39:01
    Hlasatel oznámil start poslední minuty druhé třetiny.

39:20
    Opět emoce na ledě. Dvě minuty za sekání dostává Matouš Ćmiel.

39:20
    Za lehkou postrkovanou dostali menší tresty také Dominik Ficek a Tomáš Ludvík.

39:39
    A v závěru ještě další tresty. Dvě minuty za podražení dostal domácí Václav Půža a dvě minuty za nafilmovaný pád David Klimša.

40:00

Je za námi druhá část hry, která branku nepřinesla. Domácí stále velmi statečně bojují proti nepřízni osudu a s jedenácti hráči a dvěma brankáři drží s favoritem krok.

40:01

41:20
    V úvodu třetí třetiny se zatím nic zajímavého nestalo a hosté jsou v plném počtu.

41:51
    Gólman Martin Sejpal nyní u tyče pokryl nahození od mantinelu. Skóre se nemění.

42:38
    Zasahovat musel také brankář hostů David Sachr, i on měl ale nyní poměrně snadnou úlohu.

43:34
    Třetí třetina je oboustranně velmi opatrná. Ani jedno z mužstev nechce očividně udělat chybu.

44:01
    Posunutá domácí brána. Následuje buly vy středním pásmu.

44:29
    Po zakázaném uvolnění domácích se vhazuje po pravé ruce gólmana Sejpala.

44:38
    Stejného prohřešku se dopustili také hosté. Teď tedy bude následovat buly před Davidem Sachrem.

45:29
    David Klimša v pásmu soupeře vyhrál důrazný souboj proti dvěma protihráčům a posunul puk na JIŘÍHO KARAFIÁTA, který přesně zakončil. Asistence: David Klimša.
    45:29 Jiří KARAFIÁT - 0:2

46:11
    Hosté již nyní dominují a domácí jsou pod velkým tlakem.

47:31
    Hosté přidávají velmi rychle další branku a vedou již 3:0. Do střelecké pozice se dostal MATOUŠ ĆMIEL, který nezaváhal. Asistence: Jakub Mrva a Petr Antoníček.
    47:31 Matouš ĆMIEL - 0:3

48:43
    Hráči Havířova nadále hodně drží puk na svých kopačkách a tlačí se do pásma Plamenů. Domácím očividně docházejí síly.

49:41
    Vojtěch Maštera – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Otakar Beran.

49:41
    Nepříjemnost pro domácí. Vojtěch Maštera tvrdě vrazil na hrazení Jakuba Michálka, který zůstal ležet na ledové ploše. Je z toho trest na pět minut plus do konce utkání.

49:41
    Vojtěch Maštera musí opustit ledovou plochu a navíc na pět minut jde na trestnou lavici Otakar Beran. Domácí tak mají jen devět hráčů do hry.

51:02
    Hosté samozřejmě dělají vše pro to, aby své vedení postupně navyšovali. Teď využili dlouhou přesilovku a zvyšují skóre zápasu na 4:0. Střelcem byl LUKÁŠ BEDNÁŘ. Asistence: Tomáš Franek.
    51:02 Lukáš BEDNÁŘ - 0:4

52:02
    Domácí již pochopitelně vůbec nestíhají a zdá se, že skóre zápasu bude dále narůstat.

52:40
    A je tu další gól, o který se v dlouho trvající přesilovce postaral TOMÁŠ FRANEK. Asistence: Lukáš Bednář a David Klimša.
    52:40 Tomáš FRANEK - 0:5

53:01
    Domácí obránci pletou nohama a jejich oslabení je velmi složité.

53:35
    Teď hosté vyprodukovali zakázané uvolnění a bude z toho buly před brankářem Sachrem.

54:41
    Dlouhé oslabení domácích je u konce. Hraje se opět v plném počtu.

54:55
    Již se nehraje v nijak vysokém tempu. Hosté by mohli svého soupeře tlačit, ale zdá se, že proti zdecimovanému soupeři se nikam moc neženou a už ani z posledních gólů se moc neradovali.

55:31
    Otakar Beran – 2 min., hákování + 2 min., krosček.

56:20
    Hosté se prosazují v další přesilovce. Trefil se MAREK HAAS a skóre zápasu je již 6:0 pro Havířov. Asistence: Jiří Karafiát a Dominik Pawliczek.
    56:20 Marek HAAS - 0:6

56:44
    V závěru zápasu sledujeme již jasnou dominanci hostů. Ti díky přesilovýym hrám velmi rychle navyšují své vedení. Teď se prosadil TOMÁŠ FRANEK. Asistence: Lukáš Bednář a Tomáš Valenta.
    56:44 Tomáš FRANEK - 0:7

56:58
    Nyní došlo k velké rozmíšce a k vidění byla klasická hokejová bitka. Budou tedy následovat vyšší tresty na obou stranách.