Spišská N. Ves – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Košice – HC Slovan 5:4 (kon.)
HC Košice
5:4 (3:2, 2:0, 0:2) Stav série: 2:0
HC SLOVAN Bratislava
sk Úterý 19.03.2024, 18:00 • STEEL Arena Košice, Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

59:41
    Oliver Jokeľ odišiel na trestnú lavicu taktiež, previnil sa nedovoleným bránením v hre. Vyfasoval dvojminútový trest.

58:51
    Samson Mahbod ukončil nádeje hostí na potenciálne vyrovnanie, najskôr sa previnil len podrazením. Rozhodcovia mu pridali bonusový dvojminútový trest za nešportové správanie sa a zároveň aj osobný trest do konca stretnutia. Jeho vylúčenie si išiel odpykať Roman Kukumberg.

55:18
    Roman Kukumberg vyprovokoval Alexa Bretona, domáci obranca sa previnil nedovoleným zákrokom. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za pästný súboj a hrubosť.

52:33
    Slovan si vybojoval presilovú hru, za krosček bol na dve minúty vylúčený Radek Deyl.

52:33
    Vzájomné vylúčenie zapríčinili potýčkou domáci Matúš Havrila a hosťujúci Adam Lukošik. Obaja vyfasovali dvojminútový trest za pästný súboj a hrubosť.

45:00
    Rozhodcovia vylúčili Adama Lukošika za nedovolené bránenie v hre, vyfasoval dvojminútový trest.

39:35
    Julius Bergman vyhodil puk cez plexisklo, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za zdržiavanie hry.

34:07
    Julius Bergman ukončil presilovú hru hostí a odišiel si odpykať dvojminútový trest za seknutie.

33:26
    Osobné dvojminútové tresty za pästný súboj a hrubosť vyfasovali domáci Marek Slovák a hosťujúci Tomáš Török.

33:26
    Alex Breton bol na dve minúty vylúčený, hokejkou do tváre zasiahol hosťujúceho Adama Lukošika.

19:34
    Jakub Ferenc zatiahol za ručnú brzdu, previnil sa hákovaním. Slovan si vybojoval presilovú hru o dvoch hráčov, domáci obranca bol vylúčený na dve minúty.

19:16
    Radek Deyl bol na dve minúty vylúčený za napadnutie hlavy alebo krku.

12:54
    Emile Poirier poslal domáceho kapitána Michala Chovana na mantinel, odlišnú reakciu rozhodcov čakať nemohol. Vylúčili ho na dve minúty za vrazenie na mantinel. Situáciu si ešte preverili pohľadom na videozáznam. Košický útočník zamieril do kabíny.

06:11
    Patrik Maier sa previnil naozaj zbytočným nedovoleným zákrokom na Dominika Riečického. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za seknutie v útočnom pásme.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 10. Pollock (Deyl, Jääskeläinen), 11. Breton (Chovan, Šedivý), 14. Jääskeläinen (Pollock, Bartánus), 29. Jääskeläinen (Mikúš), 31. Šimun (Jokeľ, Deyl) – 18. Mahbod, 20. Findlay (Ranford, Mahbod), 58. Fominych (Ranford, Golian), 60. Ranford (Pecararo)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Deyl, Lalonde, Šedivý, Ferenc (A), Dravecký, Beluško – Chovan (C), Berger, Bartánus (A) – Mikúš, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Slovák, Rogoň – Šimun, Havrila, Jokeľ
    Trenér: Dan Ceman

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Golian, Holway, Maier, Kubka, Sersen (C), Bergman, Beňo – Poirier, Findlay, Pecararo (A) – Takáč (A), Mahbod, Ranford – Lukošik, Preisinger, Török – Kukumberg, Šille, Fominych – Dudáš
    Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Orolin, Žák – Stanzel, Gegáň – Gajan

Diváci: 6 287