Žiar nad Hronom – Vlci Žilina 2:4 (kon.) | Modré Krídla – Prešov 1:7 (kon.)
Modré Krídla Slovan
1:7 (0:1, 1:5, 0:1) Stav série: 0:3
HC Prešov
sk Úterý 19.03.2024, 18:001. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Prešovčania triumfovali v treťom zápase vysoko 7:1, v sérii vedú nad Modrými krídlami 3:0 a zajtra už môžu rozhodnúť o svojom postupe do semifinále play-off. (20:17:13)

58:56
    Do šatne odchádza S. Petráš aj Bohunický.

58:56
    Zbytočná bitka na záver zápasu, bude sa vylučovať.

57:44
    Hráč domáceho tímu zakončoval už takmer z bránkovej čiary, ale bránu netrafil.

57:26
    Andrisík predviedol pohotový zákrok a prerušil hru. Vhadzuje sa po jeho pravej ruke.

55:56
    Tím Prešov práve strelil gól!
    Prešovčania krúžili v útočnom pásme ako supy, domáci nestíhali. Vrábeľ vyšiel spoza brány, na malom priestore prihral ANDREIOVI SIGAREVOVI, ktorý nemohol nedať do odkrytej brány.
    Asistencie: Filip Vrábeľ, Jakub Nemec

55:17
    Prešov pekne vykombinoval svojho súpera, veľa nechýbalo, aby padol gól do prázdnej brány.

54:04
    Na druhej strane rýchly útok aj s koncovkou, Hollý má puk vo svojej moci.

53:25
    Defenzíva Modrých krídel zblokovala strelu hostí.

52:13
    Od modrej to skúsil Pulščák, Prešovčania sa dostali aj k dorážke.

50:27
    Dve strely Bohunického nenarobili Prešovu problémy.

49:18
    Prihrávka smerovala na Fetkoviča, no puku sa zmocnili hostia a podnikli protiútok, ktorý musel hasiť Andrisík.

47:59
    Vylúčenie v tíme HC Prešov:
    Leshchenko – 2 min., sekanie.

47:44
    Leshchenko zakončil útočnú akciu Prešova, ale puk za Andrisíka nedostal.

47:03
    Hostia v protiútoku, boli ale vytlačení k mantinelu a bez zakončenia opúšťajú útočné pásmo.

45:02
    Zaujímavá prihrávka mala dostať do nájazdu Olosa, Hollý ale vykorčuľoval z brány a odohral puk.

42:39
    Volkovova koncovka opečiatkovala žŕdku Hollého bránky.

41:30
    Chalupa prihrával, Andrisík zasiahol a nedovolil Prešovčanom skórovať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine strelil Prešov až päť gólov, Krídla jeden. Stav po štyridsiatich minútach je 6:1 v prospech hostí.
    Tretia tretina sa začne o 19:43.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:12
    Lipiansky spomedzi kruhov mieril privysoko, prestrelil bránku.

38:07
    Andrisík výborne vychytal Sigareva, ktorý ho neoklamal blafákom!

36:32
    Krídla útočia, snažia sa niečo vymyslieť v útočnom pásme a znížiť manko na súpera.

35:00
    Tak tento zápas si už Prešov s najväčšou pravdepodobnosťou nenechá vziať. Jerofejevs prihral od modrej čiary na vrchol pravého kruhu, odkiaľ DÁVID KOHÚT zavesil do horného rohu Andrisíkovej brány.

33:28
    Vrábeľ prihral Sigarevovi, ten netrafil bránu. Modré krídla dostali hru na opačnú stranu klziska.

32:02
    Striedanie v tíme Modré Krídla Slovan:
    z ihriska odchádza Haronik, prichádza Andrisík.

32:02
    Prešov sa rozbehol. Jendroľ prihral do jazdy TOMÁŠOVI KLÍMOVI a na jeho strelu z vrcholu pravého kruhu bol Haronik prikrátky. Puk skončil vo vzdialenejšom hornom rohu brány.
    Asistencie: Kevin Jendroľ, Ladislav Ščurko

30:21
    Ďalší presný zásah prichádza z hokejky IVANA GLAZKOVA: Kohút mu prihral od mantinelu z bránkovej čiary, Glazkov predviedol od modrej čistý priestrel.

Asistencie: Dávid Kohút, Kevin Jendroľ

30:05
    Prešovčania veľmi dlho krúžia v útočnom pásme, k zakončeniu sa moc nemajú.

28:39
    Fetkovič prihrával na druhú stranu Lipianskemu, ten nedokázal puk trafiť ideálne.

28:22
    Vrábeľ dostal prihrávku pred bránu, nepodarilo sa mu skórovať. Opäť to mohlo byť o tri góly.

27:16
    Modré Krídla Slovan dávajú gól!
    Krásna prihrávka od R. Petráša medzi kruhy, kde zostal úplne nepovšimnutý MAXIM MAMONOV a strelou z prvej nedal Hollému šancu trafil ľavý horný roh brány.

25:18
    Prešov strieľa ďalší gól a vytvára si už trojgólový náskok. Chalupa nechal puk za sebou LUKÁŠOVI TOMOVI a ten strelou švihom prestrelil Haronika.
    Asistencia: Samuel Chalupa

22:41
    Prešov využíva presilovku a vedie o dva góly. Vrábeľ nahral na os klziska ALEKSANDRSOVI JEROFEJEVSOVI, ktorý mal množstvo priestoru aj času, strela mu výborne sadla a vymietol ľavý horný roh brány.
    Asistencia: Filip Vrábeľ

21:41
    Glazkov posunul puk na Sigareva, tomu strela nesadla a Krídla sa oslobodzujú.

21:20
    Modré krídla sa bránia v oslabení, odpálil puk cez všetky čiary.

20:20
    Jasenec sa hneď v úvode dostal do sľubnej šance, no nepremenil ju.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vyhrávajú Prešovčania 1:0. V 19. minúte skóroval Vrábeľ.
    Druhá tretina sa začne o 18:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:41
    Po zakončení spoza brány Haronik prikryl puk a prerušil hru.

19:11
    Leshchenko – 2 min., nedovolené bránenie.

19:05
    Demo – 5 min., napadnutie.

19:05
    Demov nedovolený zákrok si odniesol Jendroľ, je v opatere zdravotníkov, no na striedačku odišiel po vlastných.

18:35
    Úvodný gól strieľajú Prešovčania v predposlednej minúte prvej tretiny. Ďaloga vydolovali puk pri mantineli, následne FILIP VRÁBEĽ dostal nabité od Sigareva a z prvej dostal puk za Haronika.
    Asistencie: Andrei Sigarev

17:53
    Po krížnej prihrávke strieľal Ďaloga príklepom z ľavej strany, bránku netrafil.

16:12
    Klučiar sa dostal do úniku, puk si zobral v strednom pásme a prehnal sa okolo obrancu, zakončoval pomedzi Hollého betóny, ten ale úspešne zasiahol.

15:15
    Bohunického strela od modrej bola tečovaná, hostia to ubránili.

14:16
    Sigarev pálil príklepom, Prešov má tlak.

13:37
    Haronik s výborným zákrokom, puk sa potom kotúľal vedľa jeho brány a domáci sa oslobodili.

12:59
    Haronik vyráža pred seba, kryje aj bekhendovú dorážku spomedzi kruhov.

12:27
    Klučiar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

12:17
    Prešovu nevyšla prechodová fáza, Modré krídla sa ale následne dopustili ofsajdu.

11:15
    Sigarev si nakorčuľoval na prihrávku, bránu ale ohroziť nedokázal. Domáci vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

09:40
    Chyba Prešova pri rozohrávke zostala nepotrestaná, S. Petráš prihral R. Petrášovi, ten mieril tesne vedľa.

09:07
    Po nahodenom puku vznikla pred Haronikom neprehľadná situácia, Prešovčania sa ale k dorážkam nedostali.

08:30
    Ani ďalšia kombinácia Prešovčanom nevyšla, bolo to bez koncovky a Modré krídla prežili skrátenú oslabovku.

07:30
    Sigarev si to rovnal na strelu, jeho pokus bol ale zblokovaný a modré krídla dostali puk preč z obrannej tretiny.

06:28
    Fetkovič – 2 min., sekanie.

06:22
    Modré krídla sa usadili v útočnom pásme, z prvej strieľal príklepom Ožvald, Hollý vyrážal pri pravej žŕdke.

05:31
    Strelu po ľade z osi ihriska Hollý videla vyrazil ju betónmi. Prešov sa oslobodil.

04:59
    Toma – 2 min., napadnutie.

03:36
    Do úniku sa dostal Trubač, zakončoval k bližšej žrdi, Hollý podržal svoj tím.

02:15
    Haronik zasahoval hneď dvakrát v krátkom slede, neboli to úplne jednoduché zákroky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

V štvrťfinálovej sérii play-off Tipos SHL vyhráva Prešov nad Modrými krídlami Slovan 2:0 v sérii. Ďalší zápas sa hrá dnes od 18:00 v Bratislave.

Prvý zápas vyhrali Prešovčania 4:1 po góloch Leshchenka, Kohúta, Sigareva a Jerofejevsa, za belasých sa presadil Vidovič.

Druhý duel bol už oveľa tesnejší. Prešov zvíťazil až po predĺžení, a to 2:1. Rozhodujúci presný zásah prišiel v 64. minúte z hokejky Leshchenka.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 28. Mamonov (R. Petráš, Klučiar) – 19. Vrábeľ (Sigarev, Ďaloga), 23. Jerofejevs (Vrábeľ), 26. Toma (Chalupa), 31. Glazkov (Kohút, Jendroľ), 33. Klíma (Jendroľ, Ščurko), 35. Kohút (Jerofejevs, Chalupa), 56. Sigarev (Vrábeľ, Nemec)

Modré Krídla Slovan: Haronik (33. Andrisík) – Královič, Bohunický, Krakovský, Demo, Vidovič, Myšiak, Fabuš – Klučiar, R. Petráš, S. Petráš – Jasenec, Lipiansky, Ožvald – Fetkovič, Trubač, Mamonov – Jendek, Olos, Volkov
    HC Prešov: Hollý (Ovečka) – Semaňák, Jerofejevs, Mihálik, Glazkov, Knižka, Nemec, Jendroľ, Pulščák – Hrabčák, Kohút, Leshchenko – Sigarev, Vrábeľ, Ďaloga – Lačný, Toma, Chalupa – Poliaček, Ščurko, Klíma

Rozhodčí: Bachúrik, Valachovič – Bezák, Haringa