Kladno – Most 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 2:4 (kon.) | Přerov – Jihlava 3:2 (kon.)
Šumperk – Havířov 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:3 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:4 (kon.)
Prostějov – Kadaň 5:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 24.10.2015, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Chance liga • 17. kolo

V zápase 17. kola hostili ústečtí hokejisté v domácím prostředí Litoměřice. Utkání plné zvratů nakonec po dramatickém závěru ovládl Slovan, který bere tři body po výhře 5:3. O rozhodující trefu se postaral Jan Dalecký, který ve střetnutí zaznamenal také jednu asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:31:11)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík), 35. Roubík (Tůma, Smetana), 46. Melka (Kuchler, Dalecký), 58. Dalecký (Smetana, Pohl), 60. Tůma – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev), 47. Rousek (Šulc).
    Rozhodčí: Smitka – M. Svoboda, Krátký.
    Vyloučení: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].
    Využití: 1:1.
    V oslabení: 1:0.
    Diváci: 1 621.
    Střely na branku: 30:32 (10:11, 8:5, 12:16).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
    Zakázaná uvolnění: 4:2.
    Ofsajdy: 5:4; z toho úmyslné 1:0.
    Vyhraná vhazování: 34:27 (12:5, 10:13, 12:9).
    Nejlepší hráči: Jan Dalecký – Adam Svoboda.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
    Jan Dalecký (1+1)
    HC Stadion Litoměřice: Adam Svoboda (25 zásahů)

59:53
    Adam Svoboda v brance.

59:53
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Gól do prázdné branky! Gól v oslabení! DAVID TŮMA (11+10; dnes 2+1) trefuje přes celé hřiště prázdnou branku hostů. Bez asistence.

59:24
    Valáškovu střelu Soukup vyrazil, Kalla z dorážky promáchl.

58:53
    Stadion v šesti!

58:45
    Ústečtí zatím pozorně brání střední pásmo.

58:25
    Šance na vyrovnání pro Litoměřice. Jiří Rys (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].

57:35
    Domácí znovu odskakují! JAN DALECKÝ (1+1; dnes 1+1) naznačil nahrávku na střed, avšak od levého mantinelu zvolil nečekanou střelu, která zapadla až do sítě Adama Svobody. Asistence: Ondřej Smetana (1+12; dnes 0+2), Jan Pohl (2+5).

56:29
    Úmyslný ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 5:4; z toho úmyslné 1:0).

56:02
    Stadion ve velkém tlaku, Vašíček nadvakrát proti ústeckému gólmanovi neuspěl.

55:19
    Menší přestávka. Čárový rozhodčí musí upravit branku Adama Svobodu.

55:10
    Bernad z levé strany nepřesný.

54:55
    Slovan kombinuje v útočné třetině. Když už se někdo z domácích hráčů odhodlá ke střele, většinu zblokuje defenziva soupeře.

54:21
    Švagrovský pouze nahodil za branku Soukupa a se svou formací míří střídat.

53:48
    Petr Tenkrát předal touš ze středu na levou stranu Janu Klozovi, který střelou mezi betony Adama Svobodu nevystrašil. Komerční přestávka.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Kosina) – Pohl, Smetana, M. Vágner, Vl. Brož, D. Sobotka, Hes, Bernad – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
    HC Stadion Litoměřice: A. Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček. Trenéři: Jiří Kučera, Daniel Tvrzník.

Rozhodčí: Smitka – M. Svoboda, Krátký

Diváci: 1 621