Třebíč – Šumperk 4:3 (2:0 po s.n.) | Litoměřice – Jihlava 5:1 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Sokolov – Kolín 5:1 (kon.) | Slavia – Kadaň 5:0 (kont.) | Přerov – Poruba 2011 2:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
5:1 (1:1, 4:0, 0:0)
SC Marimex Kolín
Středa 24.11.2021, 18:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 23. kolo

Utkání se povedlo taky Danielu Přibylovi, který se po dlouhém zranění dostal k jedné brance a mohl tak okusit brankovou radost. (20:09:37)

Ve třetí třetině si Sokolov kontroloval své nabité vedení. Kolín se sice snažil, ale k nějakým šancím se skoro nedostával. Sokolov o osudu zápasu rozhodl zejména ve druhé třetině, kdy dal celkem čtyři branky. Nicméně domácí hráli výborně po celý zápas a dnes byl jasně lepší, než jejich soupeř z Kolína.

59:31
    Až nyní Přibylova střela, která protáhla Tichého a puk skončil vedle jeho pravé tyčky.

59:15
    Sokolov kombinuje v pásmu Kolína, ke střele se zatím nedostává.

58:33
    Dvořák sekl Jiskru a Baník dohraje zápas v přesilové hře, za předpokladu, že Kolín už jej nepustí ke gólové radosti.

58:01
    Hlasatel na zimním stadionu ohlásil poslední dvě minuty a vzápětí se do šance dostal Tomi, který nedokázal přehodit betony zasahujícího Tichého.

56:47
    Šmerha nyní neprohodil puk na střed kluziště. Kolín se ubránil a dostal hru do středního pásma.

56:06
    Blíží se závěr zápasu a nic nenasvědčuje tomu, že by domácí měli přijít o dnešní tři body.

54:59
    Cichoň musel být nyní pozorný po útoku Kolína, kterému se podařilo nyní uspět a dostat puk do jeho brankoviště.

53:37
    Kuťák se dostal se Šmerhou do přečíslení dvou na jednoho. Šmerha po přihrávce ještě chtěl oslovit zpět Kuťáka, ale Tichý zasáhl do puku.

52:25
    Čáp nyní propadl a Jiskra vyslal spoluhráče do úniku, ovšem přihrávka byla o něco delší!

51:50
    Kolín ani tuto přesilovou hru nezačal nejlépe a daří se jim ihned od začátku hrát mimo své obranné pásmo.

51:22
    Tomi nakonec dostal 2+2 minuty a Kachyňa dvě minuty. Kolín bude hrát přesilovou hru.

51:22
    Tomi a Kachyně se dostali do menší šarvátky, která rychle skončila. Ovšem oba si půjdou spočinout na trestnou lavici.

50:37
    Kuťák se dostal ke střele, poté co si obkroužil pásmo svého soka. Nakonec minul klec.

50:15
    Zápas se dostal do poslední desetiminutovky a dá se předpokládat, že Sokolov bude pokračovat ve své vítězné sérii.

48:52
    Rohan vyhodil puk do středního pásma, kde jej ještě podržel Pořízek.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Strejček (Hašek), 24. Jiskra (Jurčík, Klejna), 30. Kružík (Kverka, Jurčík), 32. T. Rohan (A. Rulík, Šik), 35. D. Přibyl (Kverka, Kružík) – 14. Jan Veselý (J. Sklenář)

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka (A), Kružík – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek.
    Trenér: Martin Štrba

SC Marimex Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Kachyňa, V. Čížek (A), Zorko, Váchal, Klodner – L. Krejčík (C), David Šafránek, Poppel – Síla, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, Matějček, Matyáš Svoboda – Jaroslav Dvořák, Zumr, Petržilka.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: M. Grech, M. Sýkora – M. Tvrdík, P. Sedláček