Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
HC Baník Sokolov
5:4 (3:0, 0:1, 2:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 08.01.2022, 17:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 35. kolo

Sokolov tedy pokračuje ve své zlepšené formě, kdežto Prostějov si připsal další prohru, i když dnes nebyli k bodům daleko. Každopádně hosté zaspali první třetinu a dotahování manka je stálo hodně sil. (19:29:37)

Zajímavá třetí třetina! Prostějov se snažil o vyrovnání. Ovšem Sokolov dokázal odskočit opět na dvou brankový rozdíl, který však rychle snížil jejich soupeř a následně i vyrovnal po krátkém velkém tlaku. Závěr zápasu přinášel další šance, kdy ani jeden celek nechtěl jít do prodloužení. Nakonec se Sokolov dostal k další brance a vzhledem k tomu, že se následně jejich soupeř vyfauloval, tak závěrečné minuty dohrál v poklidu.

59:11
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Miloslav Jáchym – 2 min., nedovolené bránění).

59:01
    A další faul ze strany Prostějova. Sokolov však drží hru a hraje v šesti proti čtyřem a rozhodně nikam nespěchají.

58:16
    Komplikace pro Prostějov, který bude dohrávat utkání ve čtyřech! Na střídačku usedl Jiránek za vysokou hůl.
    58:02 Daniel PŘIBYL - 5:4

58:02
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla kombinace par excelans! DANIEL PŘIBYL dostal přesnou přihrávku k pravé tyčce, kde zvedl puk nad lapačku zasahujícího Bláhy. Asistence: Jaromír Kverka a Martin Weinhold.

57:29
    Oba celky se snaží i v závěru aktivně útočit a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.

55:55
    Jurčík obkroužil branku a poté předal puk na Tomiho. Tomu hráči Prostějova dokázali zablokovat hokejku a nejproduktivnější hráč Sokolova se nedostal do zakončení.

55:23
    Časomíra kvapí k závěru zápasu a uvidíme, zda se dnes dočkáme přídavku v podobě prodloužení.

54:32
    Prymula nyní dělal rozruch před Bláhou a ten musel od jedné tyčky k druhé a nakonec ukryl puk pod svou výstroj!

54:09
    Po dobré první třetině Sokolova, by asi málokdo čekal, že v závěru zápasu bude na ukazateli skóre 4:4!
    53:24 Miloslav JÁCHYM - 4:4

53:24
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Obrovský tlak Prostějova. Cichoň předvedl dva super zákroky. Nicméně následně se puk odrazil přesně
    na MILOSLAVA JÁCHYMA a ten ranou prostřelil skrumáž před brankou Cichoně. Pro Jáchyma jde dnes o druhou trefu. Asistence: Jan Štefka a Michal Janeček.

52:57
    Prostějov se snaží něco vymyslet v útočném pásmu a dostává Sokolov do menšího pod tlaku.

51:44
    Drama nás tedy čeká až do posledních minut. I druhý vzájemný zápas obou týmů v této sezóně přinesl těsnou hru, kdy vyhrál Sokolov 4:3 po prodloužení.
    50:40 Lukáš MOTLOCH - 4:3

50:40
    Slibný náskok Sokolova však netrval dlouho. Prostějov se dostal k rychlé odpovědi. Autorem branky je LUKÁŠ MOTLOCH. Asistence: Miloslav Jáchym a Petr Beránek.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Hašek), 11. Šmerha (J. Novák, Kverka), 18. Vracovský (T. Jandus, D. Zeman), 51. V. Bílek (Šmerha, Jiskra), 59. D. Přibyl (Kverka, Weinhold) – 24. M. Jáchym (T. Koblížek, Štefka), 43. P. Beránek (T. Jáchym), 51. Motloch (M. Jáchym, P. Beránek), 54. M. Jáchym (Štefka, Janeček)

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Pohl, Vodička, A. Rulík, J. Novák, D. Zeman, Weinhold – Jurčík, Šmerha, Prymula – Vracovský, T. Rohan, Jiskra – Kverka, Hašek, Tomi – V. Bílek, D. Přibyl, T. Jandus.
    Trenér: Štrba

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, M. Jáchym, P. Krejčí, Motloch, Vala – P. Beránek, Martin Novák, Jiránek – T. Koblížek, T. Jáchym, J. Kloz – Janeček, M. Švec, Mrázek – Š. Jelínek, Štefka, Račuk.
    Trenér: Totter

Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Hnát, Dědek