Nová Paka – Děčín 2:3 (2.tř) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 0:0 (po 2.tř) | Havlíčkův Brod – Řisuty 2:1 (po 2.tř)
Stadion Cheb – Písek 2:2 (2.tř) | Příbram – Klatovy 3:3 (2.tř) | MOSTEČTÍ LVI – Hronov 1:3 (po 1.tř)
Bílina – Jablonec 4:1 (1.tř) | Opava – Kometa Brno B 0:0 (2.tř) | Velké Meziříčí – Kopřivnice 0:2 (2.tř)
Kobra – Tábor 0:3 (1.tř) | Nový Jičín – Žďár n/S 0:0 (1.tř)
po 2. třetině
BK Havlíčkův Brod
2:1 (0:1, 2:0, -:-)
HC Řisuty
Sobota 18.09.2021, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Jih (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  40:00
  Druhá třetina skončila. (18:21:26)
   
  39:59
  Ještě jedna gólovka domácích v poslední sekundě druhé dvacetiminutovky! David Košťál se prokličkoval až před brankoviště, položil si brankáře na břicho a chtěl zasunout puk kolem jeho betonu, jenže trefil právě levý beton Davida Stahla!
   
  39:15
  Další obrovská šance Havlíčkova Brodu! Marek Tecl zůstal úplně volný na okraji pravého kruhu, puk ale nasměroval jen doprostředka do hrudi brankáře Řisut.
   
  38:47
  Michal Kliment zpracoval přihrávku na modré čáře a vyslal pořádnou pumelici. David Stahl měl ovšem odkrytý výhled a s tvrdou ránou si poradil.
   
  38:21
  Jan Bulín posunul puk na osu hřiště Richardu Cachnínovi, jehož střelu tečoval bruslí hostující obránce, a po něm ještě puk vyrazil rukavicí David Stahl.
   
  37:23
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  Domácí jdou zaslouženě do vedení, tenhle gól už dlouho visel ve vzduchu. Martin Nepokoj posunul puk přes Luboše Voříška na TOMÁŠE JANOUŠKA, který z levé strany vyslal nechytatelnou ránu, která zapadla přesně do pravého horního rohu nad brankářovo rameno! To byla nádherná rána. Asistence: Luboš Voříšek, Martin Nepokoj.
   
  36:53
  Domácí pokračují v obrovském tlaku, vázne jim ale koncovka. Střelu Petra Kuchty z prostoru mezi kruhy zablokovali hostující obránci a puk se odrazil do ochranné sítě.
   
  36:09
  Po výborné práci Richarda Cachnína u mantinelu přihrával Jakub Čejka do výtečné pozice před bránu Janu Bulínovi, toho ale David Stahl vychytal. Hostující brankář si poradil také s dorážkou Richarda Cachnína.
   
  34:28
  Tomáš Ludvík zůstal úplně sám před brankovištěm, kde mohl dorážet. Ten ale nabral puk na bekhend a nahrnul ho do náruče připraveného Davida Stahla. Možná byl sám překvapený, kolik měl kolem sebe prostoru a času.
   
  33:53
  Po zbytečné ztrátě domácích na modré čáře se dostali hosté do přečíslení dvou na jednoho, domácí obránce ale přihrávku zastavil. Řisuty přesto dokázaly zakončit, Martin Nedvěd se musel hodně natahovat, aby kotouč zastavil.
   
  33:17
  Luboš Voříšek si navedl puk ke střele u levého hrazení, trefil ale pouze brusle před ním stojícího obránce. Domácí však pokračují v útočné akci.
   
  32:38
  Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
  Domácím se konečně podařilo využít přesilovou hru! Po pokusech Jakuba Čejky a Richarda Cachnína se mezi kruhy o odraženému puku dostal JAN BULÍN, který jej bekhendem dokázal uklidit za záda rozhozeného brankáře! Asistence: Richard Cachnín, Jakub Čejka.
   
  32:13
  Richard Cachnín našel přihrádkou přes osu hřiště Jakuba Čejku. Ten ale na okamžik zpracovával kotouč a přesně tento okamžik stačil Davidu Stahlovi k přesunu k pravé tyčce. Pak už neměl domácí forvard kudy procedit puk do sítě.
   
  31:57
  Vyloučení v týmu HC Řisuty (Formánek – 2 min., sekání).
   
  31:57
  Luboš Voříšek si sjížděl před brankoviště, kde se ho snažil najít Tomáš Mlynář, přihrávku ale hostující obrana zastavila a bude se vylučovat.
   
  31:02
  Teď bylu rušnou na obou stranách! Nejprve před havlíčkobrodskou bránou vykopával puk z brankoviště obránce za již pokořeným gólmanem, hned z dalšího protiútoku se dostal do úniku Vojtěch Holenda. Jeho bekhendový blafák ale skončil na betonech Davida Stahla.
   
  30:27
  Bruslaři teď mají neuvěřitelný tlak, hosté nevědí kam dřív skočit. Domácím se nevede ale v koncovce. Nadvakrát se neprosadil ani Richard Cachnín.
   
  29:37
  David Kalač znovu vymyslel pěknou akci, přihrávkou přes šířku pásma hledal úplně volného Petra Kuchtu na levém křídle, do přihrávky ale v poslední chvíli vložila hůl hostující obrana.
   
  29:07
  Adam Dvořák rozehrál k levému mantinelu na Davida Kalače. Ten nabízel puk na teč Tomáši Ludvíkovi, který byl před brankovištěm úplně sám, letící kotouč ale nezasáhl. Pak hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
   
   

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 33. Bulín (Cachnín, Čejka), 38. Janoušek (Voříšek, Nepokoj) – 1. Havlůj (Formánek, Janeček)


  BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – R. Čermák, Najman, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Dvořák, J. Ludvík – Čejka, Cachnín, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, D. Košťál, Kuchta (A) – Kalač, T. Ludvík (A), Krejčí
  HC Řisuty: Stahl (Pánek) – Matula, Flachs, Potěchin (C), Řepka, Zich, Malovický – Keszi, Bláha, Kučera, Patyk (A), Pokorný, M. Čermák, Výrut, Fortelka, Formánek (A), Janeček, Havlůj, Rendla

  Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jaroslav Štěrba, Dominik Viskot