Letňany – Chomutov 0:0 (17:00) | Písek – Řisuty 0:0 (17:00) | Příbram – Děčín 0:0 (17:00)
Kopřivnice – Znojmo 0:0 (17:00) | Klatovy – Hronov 0:0 (17:30) | MOSTEČTÍ LVI – Benátky n/J 0:0 (17:30)
Tábor – Ústí n/L 0:0 (18:00) | Kobra – Jablonec n/N 0:0 (18:00) | Cheb – Vrchlabí 0:0 (18:00)
Val. Meziříčí – Vyškov 0:0 (18:00) | Nový Jičín – SHKM Hodonín 0:0 (18:00) | Opava – Havlíčkův Brod 0:0 (18:00)
Havířov – Žďár n/S 0:0 (18:00)
před zápasem
HC Bobři Valašské Meziříčí
0:0 (-:-, -:-, -:-)
Hokej Vyškov
Sobota 08.10.2022, 18:002. liga skupina Východ (ČR) • 5. kolo
Vsaďte si
Partner:
   
  HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

  Bobři se museli při posledním zápase v Opavě potýkat s početnější marodkou. Nezasáhl do něj Jan Fencl, který se zranil v posledním sobotním klání v Hodoníně, zdraví do utkání nepustilo také Libora Kamase a Adama Bachánka, do začátku 2. třetiny už navíc nenastoupil ani Lukáš Finsterle. Valaši tak ve Slezsku bojovali s neúplnými třemi lajnami, přesto na ledě předváděli velmi dobrou hru a dokázali skóre dvakrát srovnat, první gól v sezóně si do statistik připsal kapitán Jan Křivohlávek i další útočník Tomáš Vávra. Po šedesáti minutách i prodloužení byl ale stav stále 2:2, následovaly tak nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější jediným proměněným šestým nájezdem Slezan a získal tak druhý bod do tabulky.

  V prvním kole proti Znojmu naskočili za Bobry obránci Tomáš Hanák a Tadeáš Talafa, oba dva ale momentálně nastupují za své kluby v Chance lize a za Bobry si tak prozatím další starty nepřipsali. Na ledě se však v sobotu spolu potkat mohou, v rámci 9. kola je na programu také duel mezi Zlínem a Přerovem.

  Nejproduktivnějším hráčem Valachů jsou se statistikou 1+2 společně útočník Jan Křivohlávek a bek Stanislav Báchor. Nejlepším střelcem potom dvougólový David Kozubík. (12:02:13)
   
  HOKEJ VYŠKOV

  Po konci uplynulé sezóny začala na povrch více prosakovat informace o prodeji licence druholigových Drtičů z Hodonína. O práva projevil zájem úspěšný podnikatel a bývalý brankář Robert Hamrla, který je zakoupil a ve dvacetitisícovém městě kousek od Brna založil klub s názvem Hokej Vyškov. Společně s licencí se do nového týmu stěhovala také skupinka hráčů, kteří dříve nastupovali za SHK Hodonín.

  Útočníci Vlastimil Hefka, Tomáš Komínek, Michal Romančík obránce Matěj Mikulík nebo brankáři Kořének s Mickou. Ti všichni v minulé sezóně i dříve oblékali modrooranžový dres a pro nový ročník vytvořili základní jádro nově vznikajícího týmu. K nim se přidala část hráčů ze zaniklého ,,béčka" Komety Brno. V kádru sobotního soupeře tak najdeme mnoho hráčů se zkušenostmi s 2. ligou. Do svých řad přivedli Vyškovští také bývalé Bobry Davida Vosátka, Filipa Weintritta nebo velice zkušeného extraligového beka Tomáše Žižku.

  Vyškovští mají za sebou 3 utkání ve kterých vždy slavili výhru. Na úvod čekal nováčka soutěže AZ Havířov, s tím si Jihomoravané poradili poměrem 4:2. Havíři jsou také doposud jediným týmem, který se dokázal do branky Vyškova prosadit. Oba další zápasy totiž tým kouče Konečného vyhrál bez inkasovaného gólu 9:0 s Velmezem a 5:0 se Žďárem nad Sázavou. Náš nadcházející soupeř je doposud vůbec nejméně inkasujícím týmem v celé 2. lize, lídr naší tabulky Znojmo inkasoval šestkrát, i když ke vzájemnému měření sil obou týmů v soutěži zatím nedošlo. V Západní konferenci obdržela nejméně branek Příbram, taktéž šest jako Orli.

  Nejproduktivnějším hráčem týmu je s šesti body Jakub Čuřík (1+5), o místo nejlepšího střelce se společně dělí Tomáš Komínek a Vojtěch Dobiáš (oba 3+1). Sílu má Vyškov i v brankovišti, Michal Kořének má za 3 odchytaná utkání průměr 0,67 inkasované branky na zápas, což je druhý nejlepší průměr ve skupině hned za znojemským Matějem Žajdlíkem (0,50). Orli mají ovšem o zápas více.
   
  Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje. Před námi je zápas 5. kola, kde se mezi sebou střetnou týmy HC Bobři Valašské Meziříčí a Hokej Vyškov.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
   

  Jan Kozák

  Branky a nahrávky:


  HC Bobři Valašské Meziříčí:
  Hokej Vyškov: