Frýdek-M. – Pardubice B 3:1 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Kolín – Jihlava 1:2 (kon.)
Znojmo – Zlín 5:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 6:3 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 6:4 (kon.)
Slavia – Přerov 1:2 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
HC Baník Sokolov
Středa 20.09.2023, 18:00 • Zimní stadion, Prostějov • Chance liga • 3. kolo

Gólově bohaté utkání končí rozdílem 6:3 ve prospěch LHK Jestřábů Prostějov, kteří pozici favorita proti HC Baníku Sokolov dokázali využít v zisk svých prvních tří bodů v této sezóně. Vítěznou branku vsítil ve 26. minutě zápasu Aleš Poledna, který dorazil kotouč, odražený od betonů dnes výborně chytajícího Petra Hamalčíka.

Triumf domácího týmu je nepochybně zasloužený, ačkoliv Sokolov bojoval srdnatě a po stavu 3:0 se ještě dvakrát dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky, tahal přeci jen za kratší konec provazu.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům druhé nejvyšší české hokejové ligy! (20:18:07)

59:30 Petr ŠIDLÍK - 6:3

59:30
    Jestřábi právě vstřelili branku! Prázdnou branku přes celé hřiště našel a tento zápas definitivně rozhodl PETR ŠIDLÍK.

58:57
    Hamalčík opouští branku!

58:57
    Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.

58:50
    Teprve nyní začíná tlak hostujícího týmu, Hamalčík zatím zůstává v bráně.

58:00
    I dvě minuty před koncem mače pokračuje ofenziva Jestřábů, na obrat už to rozhodně nevypadá.

57:45
    Šidlíkovo razantní zakončení postrádalo přesnost.

57:05
    Račuk sám před brankou zajímavě propichoval nahození svého spoluhráče, Hamalčík si ovšem dokázal i s touto kulišárnou poradit.

56:45
    Hamalčík vychatel dalekonosnou ránu Hanouska.

56:00
    Pěnčík zastavil pronikajícího Tomečka.

55:30
    Ostřížek zaváží puk do útočné třetiny.

54:55
    Tvrdý hit na Casamanga si připsal Aleš Poledna.

54:35

54:32
    Račuka vychytal Hamalčík.

54:20
    Ostřížek míjí branku.

54:00
    Domácí hrají především na jistotu, kontrolují pásmo soupeře i kotouč.

53:04
    Rulík vyhazuje puk.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 6. J. Veselý (Račuk, Z. Doležal), 7. V. Burian (Z. Doležal), 13. Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal), 26. Poledna (J. Veselý), 45. Z. Doležal (Venkrbec, Hanousek), 60. Šidlík – 14. Bernovský (Koffer), 18. Csamango (Vracovský), 30. Procházka (Osmík, Bernovský)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian (A), Ostřížek, Z. Doležal – Fronk, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Illéš, Račuk, J. Veselý – Maruna, Hašek, Slanina.
    Trenér: Martin Štrba

HC Baník Sokolov: Michajlov (13. Hamalčík) – Tureček, M. Rohan (C), D. Mikyska, Krajčík, Klejna, Rulík, Mlčák – Tomeček, Kverka (A), Koffer – Procházka, Osmík, Bernovský – Csamango, Vrdlovec, Vracovský – Křemen, D. Novotný, V. Adamec.
    Trenér: Tomáš Mariška

Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Otáhal, Vašíček