Litoměřice – Pardubice B 2:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:2 (kon.)
Kolín – Znojmo 5:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:4 (kon.) | Prostějov – Zlín 1:4 (kon.)
Slavia – Sokolov 1:4 (kon.)
SC Marimex Kolín
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pondělí 25.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Kolín • Chance liga • 5. kolo

Kozlové zůstali v tabulce i přes výhru na pátém místě. Znojmo je se třemi body třinácté.

Střely na branku – 43:20 (20:24:04)

Hokejisté Kolína výborně zvládli duel 5. kola Chance Ligy proti Znojmu, které přehráli jasně 5:0. Domácí dnes byli výrazně lepším celkem, o čemž vypovídá i poměr střel na branku. V první třetině poslal Kozly do vedení Lukáš Pajer. Ve druhé části nejprve zvýšil z trestného střílení domácí kapitán Petr Koukal a 68 sekund před druhou přestávkou se prosadil také Adam Dlouhý. V závěrečné dvacetiminutovce pak přinesly domácím radost střely obránce Reného Piegla. První tečoval Josef Skořepa a ve druhém případě už byl gól připsán přímo Pieglovi. Znojmo se v ofenzivě moc neprosazovalo, a když už si něco vytvořilo, naráželo na spolehlivého brankáře Henriho Kiviaha.

59:31
    Ještě je pískán ofsajd Kozlů.

59:02
    A už tu máme poslední minutu. Nejen třetí třetiny, ale i celého utkání.

58:42
    Domácí si rychle měnili puk v útočném pásmu. Stanislav Vrhel pak střílel nad.

58:01
    Hlasatel už oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk mají domácí.

57:29
    Hráči Kolína si už užívají závěr zápasu. To samé i jejich fanoušci.
    56:16 René PIEGL - 5:0
    Hampl

56:16
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kolínští fanoušci se pátého gólu dočkali! Matěj Chalupa posunul puk na modrou čáru, kde byl obránce RENÉ PIEGL. Ten vypálil a Dominik Groh na jeho střelu nedosáhl – 5:0. Asistence: Matěj Chalupa a Kryštof Ouřada.

55:41
    Ve středním pásmu zůstal ležet na ledě hostující Lukáš Adámek. Hra byla přerušena, ale hráč Znojma snad bude v pořádku.

55:01
    V dobré příležitosti byl Patrik Čermák. Znojemský útočník však z otočky a holí mezi nohama nedokázal zasunout puk za Kiviaha.

54:29
    Domácí nyní především bojují o nulu pro brankáře Kiviaha. Letos už jedno čisté konto udrželi, ale to chytal Jakub Soukup.

53:34
    Střelu Zdeňka Krále z levé strany ztlumil na hrudi hostující brankář Dominik Groh.

Dnešní utkání sleduje 1421 diváků!

53:13
    Nahození Lukáše Zukala od modré čáry si našel Kiviaho, který puk schoval v lapačce. Reklamní přestávka.

52:01
    Chalupa byl v útočném pásmu dříve než puk. Pískáno tedy postavení mimo hru v neprospěch Kozlů.

51:41
    Patrik Čermák vybruslil od zadního mantinelu až před domácí brankoviště. Ani nadvakrát však nepřekonal pozorného brankáře Kiviaha.

50:56
    Skořepova nabídka hledala před branku najíždějícího Pajera. Ten ze vzduchu netrefil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Pajer (Skořepa), 30. Koukal (TS), 39. Dlouhý (P. Moravec, Z. Král), 44. Skořepa (Piegl, Vrhel), 57. Piegl (Chalupa, Ouřada)

SC Marimex Kolín: Kiviaho (Soukup) – Hampl, Š. Němec, Piegl, Naar, Gaspar, Kolmann (A), Pinkas – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, P. Moravec, Král (A) – Chalupa, Koukal (C), Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.
    Trenér: Jan Šťastný

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Stránský, Tejnor (A), Zukal, J. Jenáček, E. Mareš – T. Svoboda (C), Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, L. Adámek – Sklenář, Matuš (A), Beránek – Čermák, Kučera, J. Sedláček.
    Trenér: Svatopluk Číhal

Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Juránek, Bohuněk