Litoměřice – Pardubice B 2:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:2 (kon.)
Kolín – Znojmo 5:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:4 (kon.) | Prostějov – Zlín 1:4 (kon.)
Slavia – Sokolov 1:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Berani Zlín
Pondělí 25.09.2023, 18:00 • ZS Prostějov • Chance liga • 5. kolo

V pondělním zápase CHANCE ligy Prostějov doma padl se Zlínem poměrem 1:4. Na začátku byli aktivnější Jestřábi. Jenže vedení se ujali hráči Zlína. Brankáře Jaroslava Pavelku, který měl zakrytý výhled, propálil Aleksi Salonen v 7. minutě. Ve 27. minutě domácí propadli a hosté jeli do brejku, který dovedl do gólového konce Martin Novák. Toho o pět minut napodobil Bedřich Köhler, jenž se nejlépe zorientoval v brankovišti Jestřábů. Domácí se dostali na střeleckou listinu až ve 47. minutě, kdy sejmul kouzlo z brankáře Kóřenka Tomáš Hanousek. Tlak Jestřábů se ale nekonal, Berani totiž byli pozorní v defenzivní činnosti. Necelé tři minuty před koncem domácí střídačka brala oddechový čas a šla do powerplay. Do prázdné branky Jestřábů se ale trefil Bedřich Köhler, který uzavřel skóre zápasu, 1:4. (20:21:13)

59:27
    Martin Pěnčík (Prostějov) trefil jenom brankáře hostů.

59:05
    Utkání se už jenom dohrává, Pavelka zůstává v brance.
    58:30 Bedřich KÖHLER - 1:4

58:30
    Zlín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BEDŘICH KÖHLER. V Prostějově je rozhodnuto. Touš měl na pravé straně kapitán hostů BEDŘICH KÖHLER, který se trefil do prázdné branky domácího celku, 1:4. Asistence: Michal Gago.

58:17
    Hanousek to zkusil po buly, ale jeho pokus nebyl přesný. Poté si do brankoviště najel David Ostřížek, ale k němu se jako vosy sjely hráči Zlína.

57:59
    Hraje se na mantinelu za brankou hostů. Puk se dostal k brankáři hostů, který rychle přerušil hru.

57:39
    Zlín vyhodil a mohl jít střídat.

57:26
    Domácí mají puk v pásmu hostů, ale je to bez střely.

57:09
    Domácí hrají v šesti bruslařích!

57:09
    Oddechový čas pro tým LHK Jestřábi Prostějov.

57:09
    Icing hostů, hra se vrací před Kóřenka. Ideální čas na oddechový čas.

56:48
    Sedlák se dostal na nahození hostů a poslal puk po teči za branku Jestřábů.

56:28
    Sedláček oslovil na zadní tyčce Bedřícha Köhlera, jemu ale jeho střela na zadní tyčce nesedla ideálně. Trefil totiž jenom tyčku domácí branky.

55:37
    Werbikovi prošel tvrdý zákrok na středu s Haškem. Na puku je Prostějov za vlastní brankou.

55:09
    Werbik se svým kolegou dobře napadá rozehrávku Prostějova. Tlak se zatím nekoná.

54:55
    Krejčího střela byla zablokovaná. Zlín se poté dostal do střední třetiny a dobře tahá čas.

54:26
    Zdeněk Doležal předvedl na ose hřiště dvě kličky a zkusil to rychlým švihem na branku hostů. Jenže našel jenom semafor brankáře Michala Kořénka.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 47. Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal) – 7. Salonen (Köhler), 27. Novák (Huhtela, Süss), 32. Köhler (P. Sedláček, Hrbas), 59. Köhler (Gago)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Jiránek – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.
    Trenér: Martin Štrba

Berani Zlín: Kořének (Kowalczyk) – Salonen, Hrbas (A), Talafa, Čáp, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Werbik, Paukku – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Novák, Huhtela, Süss – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A) – Gago.
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Filip Vrba – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ